Suomalainen reality-tähti järkyttävässä auto-onnettomuudessa

Duudsoneista tutun Jukka Hildénin sähköauto syttyi yllättäen palamaan tiistai-iltapäivällä Helsingin Lauttasaaressa iltaruuhkien aikaan.

Autoa ajoi tuolloin Jukan puoliso, Iholla-sarjastakin tuttu Chachi Hildén.

Seiskan mukaan kyydissä oli Chachin lisäksi myös pariskunnan kolme lasta, joista tuorein tulokas syntyi elokuussa 2024. Perheen auto paloi lopulta lunastuskuntoon.

Nyt Jukka Hildén on jakanut kuvan tapahtumapaikalta. Duudsonit-tähti saapui mediatietojen mukaan paikan päälle samoihin aikoihin palokunnan kanssa.

– Kaikki ovat turvassa ja kunnossa, mutta ymmärrettävästi hieman järkyttyneitä, Hildén tiedotti Instagramissa tapahtuneen jälkeen vapaasti suomennettuna.

– Iso kiitos palokunnalle, poliisille ja avuliaille sivullisille, jotka antoivat lapsille lämpimiä vaatteita ja auttoivat palopaikalla, Hildén jatkoi.

Hildénien auton palamisesta uutisoi ensimmäisenä Helsingin Sanomat. Hildén vahvisti lehdelle, että kyseessä oli hänen autonsa.

– Olen tässä palopaikalla. Tässä on vähän hätä. Auto vain syttyi kesken ajon palamaan, Hildén kommentoi HS:lle puhelimitse.





Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
0 Kommenttia
Tuoreimmat
Vanhimmat Eniten äänestetty
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit