Mikäs soppa se tästä kehkeytyy? Hernesoppako?
Kohukaunotar Sofia Belórf latasi äskettäin Instagram Stories -osioon videon, jossa nähdään myös maankuulu keittiömestari Kari ”Kape” Aihinen.
— Minun päiväni mestarikokkina, Sofia vitsailee videon ohessa englanniksi.
Belórf on myös merkinnyt kuvaan Discovery + ohjelman Instagram-tilin. Tästä voinee päätellä, että kyseessä on Sofian uuden tosi-tv-sarjan kuvaukset.
Mitähän kaksikko kokkailee?
Alla kuvakaappaus Karista:

Aihinen joutui hiljattain käräjille lastensa elatusmaksuista.
Julkkiskokki pitää ex-vaimonsa vaatimaa 650 euron elatusapua kohtuuttoman suurena. Aihinen on menettänyt töitään vallitsevan koronatilanteen vuoksi. Ex-parilla on kaksi lasta, asiasta uutisoi Ilta-Sanomat.
Näytä tämä julkaisu Instagramissa.
Lue myös: Kolmiodraama?! Netissä liikkuu villejä huhuja Stefan Thermanin ja Sofia Belórfin riidasta
Kapen rima on nyt pohjalukemissa.
Lopeta jo kuvien lähettely. Pistä kuvasi sinne henk.kohtaiseen instaasi. Ei tarvi lukea täältä kritiikkiä.
Miksi Arhinen menet tuollaiseen dokumenttiin, mikä on täyttä valetta Sofian elämästä ?
Koronan myötä myös Kapelta duunit väheni joten nyt näyttää rima olevan tosi matala. Ei lokkkia kiinnosta laittaa ruokaa,pelkkää julkisuutta hakee:(
Meno maku tohon ”julkkiskokkiin”
Yök!
Mutta tärkeää että Sohvi sitä katselee ja opiskelee mitä sitten on tekeillä jos vaikka joutuu elämään ihan yksikseen, sitäköhän me ei tiedetä eikä varmaan kassi almakaan!
Pitäähän Sofiankin saada mahdollisuus loistaa keittiössä, kun Martinakin osallistuu illallinen äidille ohjelmaan jossa pääosissa sama kokki…. Kapen pisteet karisi jo tuosta elatusmaksu showsta. Äijä ilman moraalia.
No huh huh ..Sofialla tuntuu olevan pakkomielle Martinasta.
Erityisesti huvittaa tuo ”minun päiväni mestari kokkina”..Eipä näy kuvia Sofiasta kokkaamassa. Todennäköisesti Sohvi itse istuu vahatun peränsä päällä, viinilasi kilisten.
Voi ei.. Mä en tiedä mitään typerämpää kun nää kokkaus ohjelmat. Aikani kuluu ihan muuhun.
Oppikohan Sofia keittämään vettä ,epäilen kyllä
Kaikkea se Kapekin rahasta tekee.
Juurihan paljastui, että hänellä ei ole varaa maksaa kahden lapsensa elatusmaksuja, siis rahantarve on kova.
Sofia kokkina. Kaikkea sitä kuvataan. Kuka tuota juttua sitten katsoo?? Peruspirkko ja Luksusnainen. Kaikkea roskaa meillä tuotetaan. Rikollisista tehdään sankareita. Yäk. Sofian pitäisi mennä oikeaan Master Chef kisaan. Sitä katsoisin ja nauraisin varmaan kippurassa.
Sama täällä,no siellähän ei pärjäis ei sit alkuunkaan,siellä ei nimittäin hernekeittoja tehdä,eikä joulupuuroja istualtaan hämmennetä,nauraisivat kättelyssä ulos,eihän se sisään asti edes pääsis,salli mun nauraa,niin ja kukahan sen joulusen puuron niinku keittikään valmiiksi,niin valheellista kaikki,ihan kaikki
Se oli varmaan ”Saarioisten valmispuuro”.
Ilmeisesti Sofia opettaa kapelle että miten purkki hernekeittoa voi tehdä myös mikrossa.
Mutta meni kyllä maku discoveryyn . Huomaa taas näitä naisen ja miehen välisiä eroja. Aki meuhkasi selviytyjissä olevinaan liian sovinistiseen sävyyn ja duunit telkkarissa loppui kun seinään.
Sofia on tuomion saanut kovan luokan rikollinen ja tälle pummille tarjotaan persevahaukset omassa ohjelmassa. Boikottiin!!!