Flow Festivalia vietetään tänä viikonloppuna Helsingin Suvilahdessa. Flow’ssa on totuttu näkemään läjäpäin julkkiksia ja somevaikuttajia.
Myös ex-pääministeri Sanna Marin paljasti Instagramissa perjantaina olevansa menossa festivaaleille, kun hän julkaisi kuvan miesystävänsä Joni Willbergin kampaamosta. Julkaisussaan Sanna kertoi Jonin laittavan hänen hiuksensa Flow-kuosiin.

Tavallisten kuolevaisten joukossa
Seiskan lukija bongasi Sannan ja Jonin Flow Festivaleilta perjantaina. Lukijan ottamasta kuvasta näkyy miten Marin oli pukeutunut valkoiseen kesämekkoon ja pitkiin mustiin saappaisiin. Marinin kiharretut hiukset sopivat yks yhteen isojen korvakorujen kanssa. Ranteessa ex-demarilla oli Applen uusin älykello.
Seiskan lukijan mukaan Sannan ja Jonin seurassa oli useita yksityishenkilöitä, ja tunnelma seurueessa vaikutti hilpeältä. Huomiota herätti etenkin se, että Sanna ja Joni viihtyivät tavallisten kuolevaisten keskellä, vaikka kyseisiltä festivaaleilta löytyy kalliita vip-alueita.
Pariskuntaa ei myöskään tuntunut haittaavan ulkopuolisten ihmisten ottamat kuvat. Päinvastoin.
– He eivät olleet millään vip-alueella, eikä heitä tuntunut yhtään häiritsevän se, että muutkin ihmiset ottivat enemmän tai vähemmän vaivihkaa heistä kuvia, Suvilahdesta juorutaan Seiskalle.
saisi tuon sannan jutut jo lopettaa julkaiseminen. Ketä kiinnostaa???
Täytyy päästä päivittäin julkisuuteen. Sitten vielä sanoo, että hän on liian seksikäs, eikä halua olla julkisuudessa. Paskanmarjat, narsu, joka kuvittelee itsestään liikoja.
Sannalle maistuu makea elämä ja juhliminen.Työväen aate jäi unholaan.Suomen köyhillä ei ole varaa juhlia,sillä heillä on nälkä
Näkyy kumpikin maistuvan kuin ministerin aikoihin,ei edes parturissa pysty olemaan ottamatta.
Näinhän se valitettavasti taitaa olla. Ja vielä julkaisee näitä kuvia somessaan.
Ehkä se piisaa kun kampaaja osaa laittaa/myydä pitkiä hiuksia kaikille julkkiksille. Aitoja hiuksia näkyy miehillä ja skideillä.
Tästähän tämä oli kuuluisa jo yliopistoaikanaankin. Bilemaisteri tittelin sai siellä . Samaa jatkoi oikeana ministerinäkin. Ja suuri osa kansasta vaan hehkutti ja ihaili häntä. Saipahan sahattua linssiin manselaisia, mutta nyt on moni äänestäjistäkin hylännyt työväen aatteen, kun huomasivat someprinsessan vain esittäneen köyhän puolustajaa. Tuohan juhlii ja ökyilee enemmän kuin poroporvari. Tai ainakin leuhkii juhlimisellaan enemmän. Toivottavasti kampaaja-Joni on tosissaan eikä vain käytä hyväkseen Marinin nimeä ja seuraa. Tuo ystäväpiiri ei vakuuta minua.
En oikein ymmärrä mistä pitkän vuodatuksesi jälkeen Marinia syytät? Hän kävi festareilla kuten muutkin ihmiset, ei VIP- tai sampanja-alueella, vaan tavallisten ihmisten joukossa. Mitä pahaa tässä nyt oli?
Syytetäänkö tuossa Marinia jostakin? No ehkä työväen aatteen hylkäämisestä, mutta ei muusta. Ei häntä festareilla käynnistä syytetä. Sehän on hänen intohimonsa ja harrastuksensa, kuten monella muullakin.
Toki itsekin äitinä ihmettelen, kun tuo juhliminen on niin tärkeässä osassa hänen elämässään. Mutta sieltähän saa hyviä somekuvia instaan, joita iltapäivälehdet innolla esittelevät. En minäkään syytä, vaan ihmettelen. Minulla vain on erilaiset arvot elämässä kuin Sanna Marinilla, mutta eikai meidän tarvitse ollakaan samanlaisia. Ei ole syyttelyä, jos ihmettelee. Ja hienoa, kun jaksat aina puolustaa Marinia, taidat tuntea hänet hyvin. Minäkin tunsin joskus.
Kyllä Tampereella on monta pettynyttä ihmistä, mutta eikai sekään syyttelyä ole. Itsepä äänestimme, minäkin äänestin Sannaa, silloin kun hän pääsi eka kertaa eduskuntaan.
Komppaan!