Entinen tosi-tv-tähti Janita Lukkarinen, 27, on kertonut Instagram-videotarinat osiossa joutuneensa taas sairaalaan.
Janita ei kyennyt elämään kipujen kanssa enää kotona. Sairaalassa tarkoitus on asentaa kestokanyyli takaisin paikoilleen, kanyylin avulla Janita saa nopeammin ja tehokkaammin tarvitsemansa kipulääkkeet kovien kipujen poistamiseksi.
– Taas sairaalassa kun toi kipupumppu ei niinku vaan auta, kotisairaala on joka päivä joutunu käymään laittaa mulle kipupumpun, Janita kyynelehtii videolla.
– Nyt mulle laitetaan kestokanyyli takaisin että siitä voi laittaa vahvemmat lääkkeet, että ne vaikuttais nopeemmin.
– Nää kivut on ihan älyttömiä ja mä oon niin väsynyt, että mä en jaksa lukea puoliakaan teidän viesteistä, mutta mä toivon että te tiedätte että jokainen viesti on mulle tärkeä.
– Mä toivon että mä saan nyt paremman kipupumpun ja pystyn keskittyy elämään vähän paremmin, kiitos kun jaksatte odottaa.
KIVUT HELPOTTIVAT
Myöhemmin Janita julkaisi videoklippejä, jossa hän on vahvojen kipulääkkeiden vaikutuksen alaisena.
– Onneks tääl on ihan superhyvät hoitajat ja kotisairaaja, aina vahtivat ettei mulle tuu hengityskatkosta, ainakaan ensimmäiseen puoleen tuntiin.
– Voi että, kaikki on täällä paremmin kuin siellä etelässä, Janita sanoo kovien kipulääkkeiden vaikutuksen alaisena.
Viimeisenä Lukkarinen julkaisi videoklipin sairaalan heräämöstä, ennen operaatiota.
– No nyt mä tulin heräämöön ja aletaan laittaa sitä kestokatetrii tonne isoon suoneen, ei tarvi enää ronklaa jalkoihin saakka noita verisuonia, mitkä sytostaatti on polttanu ihan totaalisesti.
Käänny Jumalan puoleen.
Eiköhän tätä ihmistä ole kehoitettu kääntymään Jumalan puoleen.Mutta armo ei taida kelvata.
Respect <3
Ole rohkea rukoilen puolestasi olet edelleen hyvin kaunis koeta kerätä voimia olet taistelija
Kauneuskohan tässä on kaikkein tärkeintä vielä ja sen esille tuominen kun lähtö on edessä sanoisinko oven edessä. Voi.. Voi.. Anna mun kaikki kestää.
Kaikkea hyvää sinulle ja enkeleitä matkaasi. Samalla olet hyvin rohkea, kun jaksat olla julkisuudessa. Olet hyvin kaunis ja rakastettava ihminen.
Järkyttävää ihmiskidutusta, myös läheisille.
Tutustu hyvä Janita raamatun lisäksi myös Koraaniin. Koraanin viisaus on parantavaa. Voit myös kuunnella arabian kielistä koraania, jossa on englanninkieliset tekstitykset YouTubesta. Rukoile luojalta Armoa, yksin Jumala, Allah voi auttaa sinua ja pelastaa sinut, hän on armollinen luoja. Koraanissa sanotaan, että jumalalle me kuulumme ja hänelle me palaamme, emmekä voi lopulta paeta muualle kuin hänen luokseen. Ei kukaan ole jumalan Vertainen tai yhtä suuri kuin hän, ei kukaan profeetta tai jeesus. Kolminaisuus oppi kristinuskossa on harha oppia, jonka vääräuskoiset ovat keksineet, eikä se oppi auta ketään, mikä on faktaa, ja lopulta se johtaa tuhoon. Jeesus ei ole jumalan vertainen eikä yhtä suuri kuin jumala, luojamme. Koraanissa sanotaan, että tämä elämä on kärsimystä ja jumala testaa kärsivällisyyttämme koetuksilla tässä elämässä, ja että Tuonpuoleinen on totisesti sinulle parempi kuin tämä elämä. Toivon että löydöt uskon ja luojan sydämeesi, ja anot korkeimmalta herralta jumalalta armoa ja anteeksiantoa katumalla syntejäsi ja muuta typeryyttä tässä elämässä, ennen kuin kuolet. In sha Allah..siis Jumala niin suokoon. Toivon sinulle paljon parantumista, voimaa ja kärsivällisyyttä, kaunis Janita
Voi hyvää päivää, mitä soopaa!!! Uskooko joku tosiaan tohon Allah-höpinää?! Ei kertakaikkiaan!!! Janita on nyt kuollut ja toivottavasti pääsi Taivaan kotiin. Täällä maan päällä kulkiessamme jokainen tekee itse päätöksen, missä haluaa ikuisuutensa viettää. Mielestäni nämä Janitan elinaikana tehdyt uutiset voisi jo poistaa…ei ole varmaan omaistenkaan mukava törmätä jatkuvasti näihin uutisiin, kun suru on muutenkin suuri tällä hetkellä.
No on se jännä homma jos tämä on totta, niin miksi kaiken maailman allahit pyrkii tänne meidän kristinuskon pariin??
Jeesus oli myös Jumala. Raamattu puhuu kolmiyhteisestä Jumalasta Isä, Poika ja Pyhä Henki. Yksi ja sama henki. Jeesus itse sanoi joka on nähnyt minut on nähnyt Isän.
Ja tämmöisiä halutaan tuoda tänne lisää, ketkä haku meidän uskonto! Tämä ei ole ensimmäinen kerta, kun kuulin, että heidän uskonto on korkeampi ja me ollaan huonompia! Pois tästä maasta! Kaikki uskonnot ovat samalla viivalla! Aivopesua! Janita kuolema ei ole olemassa, siirryt vain erilaisen tilaan, voit käyttää myös sanomassa moikka läheisille. Sinun henkesi jää, se on ikuinen. Toivon Sinulle kaikkea hyvää.
Voi hyvää päivää. Kaikkea sitä pitkin lukea.
Niinpä. Eiköhän nuo allahit kuulu muuhun kulttuuriin.
Mietin tässä ihan samaa :s
Jeesus siunatkoon siuna. Kosketa parantacalla kädelläsi
Karmivaa seurata taitelua elämästä ja kuolemasta….tuska on kova sen näkee kuvistakin….taistelemisesta ei taida olla hyötyä…ehkä sinun…rakkaasi eli omaiset tietävät sen…se on odotettavissa…ehkä se on enään päivistä kyse…muutamista tunneista kiinni…jonain kauniina päivänä kipusi ovat poissa…nukahdat etkä enään herää…sinua jää kaipaamaan perheesi sukulaiset ystävät ja kaverisi joita vielä puolitoista vuotta sitten pystyit tapaamaan…
Voimattomana seurasin sinun ponnistelua syöpää vastaan… Eräs toinen syöpäpotilas kuoli…samaan syöpään hänelläkin oli keuhkosyöpä…löytyi koronatestissä…
Tosi ikävä kun saat kamppailla syöpäsi kanssa kivut ja tuska mutta siunausta ja voimia teille kaikille sinulle ja perheellesi
no voi harmi.en tiedä mitä tohon sanoisin.surullista koeta jaksaa
näin unta että sä parannuit
Em usko että paranee. Alkais sama itsensä esittely. Eikä varmasti muistais Jumalaa sen jälkeen.