Dannyn silmäterä ja avustaja Helmi Loukasmäki, 21, julkaisi kesän alussa ensimmäisen singlensä, jota monet ovat odottaneet, kuin kuuta nousevaa. Kyseessä oli cover-versio legendaarisen Taiskan Moi moi vain -kappaleesta.
Lue myös: Ohhoh! Helmi Loukasmäki julkaisi musaa! – Tältä kuulostaa debyyttisinkku Moi moi vain!
Nyt Loukasmäki on nähty ensimmäistä kertaa estraadilla tekemässä live-esiintymisen. Pohjanmaalaisblondi nousi lavalle eilen 17. heinäkuuta Iisveden Rantapaviljongilla. Tottakai myös itse musiikkineuvos Danny esiintyi samassa pitäjässä.
Tuottaja ja laulaja Ilkka Vainio julkaisi Facebook-tilillään yhteiskuvan takahuoneesta, jossa poseeraavat hänen lisäkseen Helmi, Danny sekä Kari Tapion poika Jani Jalkanen.
Helmillä näkyy olevan jalassaan extra lyhyet nahkapöksyt, jotka varastavat kuvassa huomion.
Katso kuva alta.
Kuva on saanut satoja tykkäyksiä ja kymmeniä kommentteja.
– Ja onhan se Maskotti myös mukana tietty Helmi pitäähän se kahvin keittäjä olla messissä, kommentoi eräs.
– Helmi on sydämellinen ja vastustamaton, Vainio on vastannut kommenttiin.
– Dannyllä omaishoitaja mukana, kirjoittaa toinen Facebook-käyttäjä.
– Sillä on hyvä maku. Helmi on hyvä tyyppi, Vainio kehui Dannyä.
Alapuolella vielä video:
Mun puolestani laulakoot jos tykkää laulamisesta on noita huonompiakin laulajia ollut.. Jostain se on aloitettava kukaan ei oo seppä syntyessään
Dannyllä on taipumusta tehdä tähti niistä joita luotsaa. Kai se osaa erottaa sen jonkin jota tähdessä on oltava. En olisi uskonut Eerikastakaan mutta niin hän vain kuuluu tämän hetken keikkakuningattariin.
Mutta ei Erika laulutaidoillaan hurmaa. Kaksimielisillä laulujen sanoilla ja rivoilla asuillaan saanut ihailijoita. Kyllähän jokainen sokeakin näkee, että Danny tarvitsee oikeasti avustajaa. Kaunottareksi en Helmiä sanoisi. Sievä on.
saapa yrittää mut ei, kyllä mitään tulekaan. Erika on aivan eri sarjassa.
Seksikäs, rotunainen. Ei mikään ujo hämmästelijä. Ja osaa laulaa.
Seksikkyys on katsojan silmissä kuten käsite rotunainenkin. Helmi on kuin pesästä pudonnut linnunpoikanen ja Erika, no enpä kirjoitakaan mitä ajattelin.
Benni Darvo.
Hieno että on saattohoitaja.
Sairaanhoitajana olen havainnut Dannyn jähmeän olemuksen. Hieman askarruttaa jäähyväiskiertue. Askel on hidastunut ja puhe myös. Välillä puhuu sanoja hakien. Sydänjuttuja on ollut niin ehkäpä aivoissakin verisuoniperäisiä muutoksia. Yo-tyttö Helmi on pelkkä avustaja vaikka itse yrittää esittää jotain muuta ja näin nolaa itsensä.
Hyvä ääni ja hyvin lauloi suunta ei ole kuin ylöspäin
Siis toi ei ole kaunotar.pappojen iloinen tipu……,
Ei jatkoon.
Just joo, eihän Armikaan ollut laulaja, eikä osannut laulaa ainakaan alussa, kun alkoi Dannyn kanssa keikkailla.
Ei osannut ei. Mutta mihin tarvitaan huonosti laulavaa avustajaa?
Ehkä laulaa iltalaulun Dannylle. Opiskella tuon tytön pitäisi. Putoaa tyhjän päälle, kun Danny kuolee. 80 v täyttää tämä Danny lähiaikoina. Armillakin jäi opiskelut suorittamatta ja huonosti kävi. Toki oli oikeassa suhteessa naimisissa olevan Dannyn kanssa, Helmille Danny on vain sugardaddy ja Helmi pikku avustaja. Laulajaa tuosta ei ehkä tule. Jos tosissaan yrittää laulajaksi niin ei kannata Erikan tyyliä matkia. Kannattaa olla oma itsensä ja hankkia esiintymiskoulutusta.
Ei niin mihinkään!