Erika Vikmanilta shokki-ilmoitus – Viisumatka vaarassa!?

Finnair ilmoitti tänään peruvansa useita lentoja ensi maanantailta – ja juuri silloin olisi pitänyt lähettää Erika Vikman maailmalle tekemään Suomesta pop-suurvaltaa.

Erikan oli tarkoitus lentää Zürichiin ja jatkaa sieltä Baseliin, mutta nyt kone jää kentälle ja suunnitelmat menevät uusiksi. Matka kohti Euroviisuja ei alakaan säihkeellä vaan säätämisellä. Toivottavasti Baseliin löytyy uusi reitti, ennen kuin kisaviikko alkaa ja glitter vaihtuu stressihikeen.

Erika ilmaisi huolensa asiasta Instagram-tarinoissaan, jossa hän lähetti pyynnön Finnairille.

– @feelfinnair kun perutte maanantailta lentoja niin jättäkää sinne pliis se yks Sveitsin lento, olis super! Vikman kirjoittaa.

Iltalehden mukaan Finnair ilmoitti tänään peruvansa noin sata maanantain (5.5.) lentoa Ilmailualan Unionin työnseisausten vuoksi, mikä vaikuttaa noin 7 500 asiakkaaseen. Yksi heistä on Erika Vikman, jonka oli määrä lentää Sveitsiin valmistautumaan Euroviisuihin. Tiistaina Vikmanilla on ensimmäiset kameraharjoitukset, jotka hän kokee erittäin tärkeiksi


Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
1 Kommentti
Tuoreimmat
Vanhimmat Eniten äänestetty
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit