Maria ja Reino Nordin viettävät 18-vuotishääpäiväänsä.
Hyvinvointivaikuttaja Maria Nordin julkaisi sosiaalisessa mediassa useita yhteiskuvia puolisonsa, muusikko Reino Nordinin kanssa ja muisteli parin pitkää yhteistä taivalta.
– Laskenko nyt ihan oikein… ollaan oltu naimisissa 18 vuotta!
Maria kertoo suhteen alkaneen nuorena ja vauhdikkaasti.
– Oltiin niin nuoria kun tavattiin… tanssittiin alasti ja ajettiin pyörillä makasiineille bileisiin.
Vuosien aikana liitto ei ole kuitenkaan ollut pelkkää ruusuilla tanssimista.
– Kävi kuitenkin ilmi et avioliitto ei ole vain hauskanpitoa. Saadaan nimittäin aika hyvin nostettua toisissamme esiin kipupisteitä.
Lue myös: Viidettä lastaan odottava Maria Nordin, 42, julkaisi koskettavan päivityksen: ”Elämä on ihme”
Marian mukaan julkkispari on ollut lähellä myös eroa.
– Tiukkoja tilanteita on ollut ja lähellä ollut että erotaan. Vaikeiden hetkien jälkeen ollaan aina uudelleen osattu nauraa itsellemme, toisillemme, meille. Myötätunnolla.
Julkaisussa Maria palaa myös aikaan, jolloin pari haaveili lapsista.
– 20 vuotta sitten keitettiin aamukahvia mutteripannussa ja katsottiin Serranon perhettä. Halusin samanlaista. Elämää, ääniä. Ihmisiä joita lappaa sisään ovista ja ikkunoista.
Maria kertoo, ettei olisi epäonnistuneiden lapsettomuushoitojen jälkeen uskonut saavansa suurperhettä.
– Nyt meillä on oma arkisirkus ja HERRAJUMALA miten IHANAT LAPSET.
Lopuksi Maria summaa suhdettaan lämpimästi:
– Hyvää 18v hääpäivää rakas. Tahdon!
Reino vastasi julkaisuun lyhyesti:
– Rakas, laulaja kirjoitti sydämen ja itku-emojin kera.
Lue myös: Maria Nordin kuvaili kotisynnytystään: ”Kuin jumala ois n*ssinut mua sisältä päin”
Voit katsoa Marian julkaisun alapuolelta: