Tätä terveysjuomaa teräskunnossa oleva Vappu Pimiä, 46, juo aamuisin – pudotti useita kiloja!

Juontaja Vappu Pimiä, 46, valottaa Kauneus&Terveys-lehdessä terveen elämäntapansa saloja.

Jutussa Vappu paljastaa muun muassa aloittavansa aamunsa vihersmoothiella, johon tulee mangoa, limettimehua ja yrttejä.

Vappu on jo aiemmin paljastanut smoothien reseptin Instagramissaan.

– 2 annosta: 300g pakastemangoa, 65g baby pinaattia, 2 limen mehu, 1 rkl pellavansiemenrouhetta, 2-3 rkl hampunsiemenia, noin 8 dl vettä. Lisäksi laitan yrttejä esim persiljaa tai minttua välillä mukaan, Pimiä kertoo sometilillään.

Kuva: Vappu Pimiä / Instagram

Artikkelissa Vappu kertoo lisää yksityiskohtia dieetistään, jonka myötä häneltä on karissut useita kiloja.

Vappu kertoo artikkelissa vähentäneensä muun muassa sokerin käyttöä. Hän kertoo olevansa ruokailustaan tarkka arkena, mutta sallii itselleen karkkipäivän lauantaisin.

Katso myös: Oho! Vappu Pimiä poseeraa mökkilaiturillaan ilman rihman kiertämää! – Kuva

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
1 Kommentti
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Matias
Matias
1 vuosi sitten

300 gr mangossa on 36 grammaa sokeria. Se on karkeasti 12 palaa sokeria. Ja kyllä, se on ihan sama syötkö sokerin mangosta vai purkista. Ainoa positiivinen asia mangossa olisi sen sisältämä kuitu, mutta se nyt sössättiin tehosekoittimessa. Vapun terveys tulee kyllä jostain muusta kuin tästä smoothiesta. Älkää tehkö tätä, jos terveys on mielessä!

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit