Palanderien aviokriisi saa taas jatkoa
Tuore Seiska uutisoi, että ex-alppihiihtäjä Kalle Palanderin, 43, vaimolla Riina-Maija ”Riinis” Palanderilla, 43, olisi ollut kesästä lähtien sutinaa useiden eri miesten kanssa.
Levillä Ylen selostuskopissa toissa viikonloppuna selostamassa ollut Kalle sai kuulla maailmancupissa surullisia uutisia: vaimo oli hankkinut uuden miehen. Riinis oli samaan aikaan oman seurueensa kanssa mökkelemässä Levillä.
Nyt Seiska on selvittänyt Riiniksen miesten henkilöllisyydet. Lehden saamien vinkkien perusteella Riina-Maija ja ”julkkiskaunottaren miljonäärirakas” olivat erittäin läheisissä väleissä pitkin Levin maailmancup-viikonloppua.
Miljonääriliikemies ei Seiskan mukaan ole ainoa mies, jolla on Riiniksen kanssa sutinaa. Lehden mukaan myös Kanarialla asuva baarimikko-näyttelijä Pasi Remsu on Riiniksen salarakas.
Kallen ja Riina-Maijan suhdetta on aiemmin koetellut muun muassa Kallen uskottomuus. Pariskunnalla on kolme yhteistä lasta. Lisäksi molemmilla on yksi lapsi aikaisemmasta elämästä.
Alla kuva Pasi Remsusta:
View this post on Instagram
– Mitä varten te rähisette asioista, joita ei ole olemassakaan ja joita ei ole ikinä tapahtunut? Riinis kirjoitti tänään Instagram Stories -osiossa.

Kallesta on aisan kannattaja, ei ole kiva kohtalo tuolla iällä ja kun viina on pikku ongelma.
Nyt Kalle ryhdistäydy ja laita pyrkyri pihalle, lähtee kuitenkin heti kun varakkaampi huolii.
Kallen kannattaa pitää kirjat Virossa, koska avioeron tapahtuessa miestä ei kohdella niin sikamaisesti kuin Suomen oikeuslaitoksessa, jonka yleisen linjan mukaan uskoton puoliso saa pitää lapset ja miehelle annetaan vain maksu lappu….
Suomen oikeusjärjestys on jo vuosikausia syrjinyt miehiä……
Kallen rahoillahan tämä Riinis on saanut elellä. En tykkää Kallesta, mutta hyvä olisi Riiniksenkin miettiä julkisuuskuvaansa. Äitikin on, ei lapsista varmaan ole mukavaa, kun äiti bilettää noin. Kyllä äitikin saa juhlia, mutta rajansa täytyy ymmärtää.
Hieman ihmetyttää noidenkin sohlaus. Mistä lehdet saa juttunsa..?
Palander ei mielestäni ole ihan se penaalin terävin kynä..
Kumma kun joku nainen sitä edes kattelee..
Heitä tuo naurettava juoruilu pois Kalle ja mietippä omaa aviomenneisyyttäsi. Montako naista on ollut????