Tuukka Temosen suora kysymys pysäytti – olisiko Olga voitu vielä pelastaa?

Ohjaaja Tuukka Temonen julkaisi Instagramissa raskaan päivityksen, jossa edesmenneen vaimon Olga Temosen kohtalo nousi jälleen kipeästi mieleen.

Olga kuoli aivosyöpään marraskuussa 2025. Nyt Tuukka kertoo tavanneensa tällä viikolla Jennin, jolla on sama diagnoosi ja sama ONC201-lääkekokeilu kuin Olgalla oli. Tapaaminen sai hänet pohtimaan vaikeaa kysymystä.

– Tällä viikolla on ollut erityisen ikävä ja edelleen on hiukan epätodellinen olo, et ”onko tää nyt sit ihan oikeesti totta?”, Temonen kirjoittaa.

– Tapasin tällä viikolla Jennin, jolla on täsmälleen sama diagnoosi ja hän on myös ONC201-lääkekokeilussa. Hänen kasvain oli pienentynyt merkittävästi ja jäikin miettimään, et oisko Olgakin jos olisi saanut tietää aikaisemmin uusiutumisesta?, Temonen kirjoittaa.

Samassa julkaisussa Temonen kertoo myös toimittaja Joonas Lepistön kuoleman koskettaneen.

– Eilen myös harmitti Joonas Lepistön kuolema. Hänkin oli ihan liian nuori ja häntäkin jää kaipaamaan lapsi ja puoliso, Temonen kirjoittaa.

– Onneksi on kaikkea positiivistakin, kuten se, että mun lapsuuden sankarista Sami Ylipihlajasta tuli Kuhmoisten kunnanjohtaja, Tuukka päättää.

Lue myös: Tuukka Temoselta riipaiseva päivitys Olgasta: ”Kuolema lopulta meidät erotti”

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

guest
2 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Miia
Miia
1 kuukausi sitten

Nyt Tuukka. Oikeesti lopeta jo. Olga on kuollut ja se pitää hyväksyä. Olga ei tule takaisin.. kerjäätkö sääliä vai mitä tuo on? Olet aikuinen mies. Keskity lapsiisi j ole heistä onneölinen. Olen varma, ettei Olga tykkäisi tuollaiaesta miehen vollotuksesta.

Sandy
Sandy
Vastaa  Miia
1 kuukausi sitten

Ja nyt sinä olet hiljaa. Tuukka Temosella on suruaika vasta alkumetreillä ja hänellä on oikeus surra ja puhua niinkuin hän haluaa ja kokee. On häpeällistä että puutut hänen suruunss noin kovalla ymmärtämättömällä asenteella. on aivan luonnollista ja ymmärrettävää että ihminen pohtii kaikenlaista kun kaipaa toista. Se on osa surutyötä. Nyt mene häpeämään itseäsi ja olisit anteeksipyynnön velkaa Tuukalle. 😥❣️

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit