Iskelmäkuningas Ilkka ”Danny” Lipsanen, 77, ja Suomen syntisin laulaja Erika Vikman, 27, ilmoittivat erostaan viime viikonloppuna.
Erouutisen jälkeen Ilta-Sanomat uutisoi, että pariskunnan suhde ajautui kriisiin jo kesällä 2019. Erika näytteli tuolloin Valkeakosken kesäteatterissa Danny-musikaalissa.
Lue myös: ERO! ERIKA VIKMANIN JA DANNYN SUHDE OHI: ”OLEMME VAIN YSTÄVIÄ”
Nyt tuore Seiska-lehti paljastaa, että Erikalla olisi ollut sutinaa veteraaninäyttelijä Ilkka Koivulan, 54, kanssa. Ilkka esitti samassa Danny-näytelmässä itse musiikkineuvos Lipsasta! Ironista eikö totta?
Pirkanmaalla asuva näyttelijä oli eronnut aiemmin samana vuonna vaimostaan Kirsistä.
– Me oltiin ihan työkavereita kyllä vaan. Ei siinä mitään sen kummempaa, Ilkka selitti lehdelle.
Dannyn mukaan suhde Erikaan hiipui viime kesänä
Danny myönsi Seiskalle huomanneensa muutoksen Erikassa.
– Valkeakosken tapahtumien jälkeen suhteemme laimeni ja huomasin hänessä selvän muutoksen. Erika alkoi muuttua etäiseksi, ja hän halusi voimakkaasti muuttaa Tampereelle. Tavallaan ymmärsin sen, koska se on hänen kotikaupunkinsa ja siellä asuu hänen parhaimmat ystävänsä.
Seiska ei useista yrityksistä huolimatta tavoittanut Erikaa kommentoimaan kohua.
Lähde: Seiska
Ärsyttävää
Pääasia, että nuori ja kaunis Erika pääsi irti ja Omaan Elämään !!!
Danny otti äkisti uuden pikkutytön, kun tiesi että Erika lähtee
En osaa kertoa mistä pitäisi kertoa? Omasta perheestä ,en halua kertoa.
Tuntuu että kuka jätti ja kenet.. Koko Erikan tyyli muuttuu, mahto nysse viedä mennessä..
Vanhusten pitäisi pysyä erossa teinitytöistä…. Jotain rotia!
Ähäkutti!
Nyt Danny discoon ettiin teinityttöjä ja Erika käymään vanhusten talossa.
Toivottavasti erika nyt keskittyy omaan uraansa.
Patterit loppui .
Potut pottuina. Kyllä saa tekojensa mukaan Danny. Armi, nuori kaunis, tappoi elämän herkältä naiselta. En anna anteeksi ikinä, vaikka olen vainihmisten elämää seuraileva..
Noloa Dannyltä kommentoida kuitenkin suhdetta,luulisi elämänkokemusta olevan riittävästi tämänlaatuiseen kommentointiin,eihän hän ole aikaisemminkaan suhteitaan lukuisiin kaunottareen tuonut julki.
Juu ei. Onhan kyllä kertonut kaikki asiat tyttö ystävistään ja jopa vaimostaan…
No nyt Dannyllä on Eerikaa nuorempi morsian .Oliko Eerika liian iäkäs?
No ei ole
Höpö höpö ihmisii
Ihme juttu
No on siis niin ihme. – Todella luulin
heidän eronneen keskusteluiden
perusteella, eikä taas uudella
’pettämiskohulla’ valtakunnassa…
Olen ensimmäinen kommentoija.
Voi apua näitä lööppejä,säälin niitä nuoria naisia,eikö vanhemmat vois auttaa jotenkin tätä niinsanottua uutta dannyn tyttöystävä, ja itse iso d vois vähän r yhdistyä,