Satu Silvo rajussa auto-onnettomuudessa – sateenvarjosta yllättävä apu

Näyttelijä Satu Silvo, 60, julkaisi Instagram-tililleen päivityksen, jossa hän kertoo joutuneensa auto-onnettomuuteen viikonloppuna Tampereella.

– Tulin lauantaina auton töytäisemäksi Tampereella, paikassa jossa ratikkakiskot, bussilinja, autot, pyörät menee sikinsokin. Kadulla olevat laatat tiilet ym ovat jotenkin kaikki samanoloisia – ei erota onko suojatien kohta vai pyörätien vai jalkakäytävä, meneekö tästä auto poikittain vai ei. Huolimaton ylitys varmasti minultakin, mutta auto tuli takaa sivusta mun päälle (autohan ei saa ajaa päälle, kun en kuitenkaan hypännyt auton eteen.) Silvo selosti Instagramissa.

– Onni oli, että sateenvarjo esti luiden murskautumisen tai jalkapöydän tai polvien muljahduksen tms, hän jatkoi.

Lue myös: Väsynyt Satu Silvo kertoi kyllästyneensä ”naisvihaan” ja karkasi Tukholmaan – Osoittaa syyttävällä sormella Aleksi Valavuorta

Silvon mukaan kuskia ei kiinnostanut sattuiko häneen.

– Eikä ”nistiä” joka puolusti naiskuskia. Olin itse shokissa ja pyytelin anteeksi, en vain ymmärtänyt mitä tapahtui? Satu jatkoi.

Näyttelijä kertoo kuulleensa, että Tampereella on vaarallista suojateillä.

– Eikä ihme kun katua katsoo pää alaspäin, eikä erota kuka mistäkin tulee oli kyseessä pyörä, bussi, auto vai ratikka! Aivan varmasti paikalliset osaa homman ulkoa, mutta me turistit kylässä…näyttelijä päivitteli.

Voit julkaisu alta, mikäli kuva ei näy, katso se tästä.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön Satu Silvo (@satusilvo) jakama julkaisu

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
2 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Anneli
Anneli
2 vuotta sitten

Auto-onnettomuus ? Eikö hän ollut jalankulkijana ? Auto törmäsi todennäköisesti

Leea
Leea
2 vuotta sitten

Voi Satu Satu. Nyt kyllä tulee väkistenkin mieleen, oletko vähän huolimaton kun sinulle näitä sattuu. Toivotaan ettei tästäkin jouduta lukemaan seuraavaa 10 vuotta lehdistä. Kannattaa olla varovainen varsinkin kun ikää on sinullakin jo aika paljon.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit