Selänteiden takapihalla on hurja ja pelottava näky.
Suuret maastopalot riehuvat jälleen Kaliforniassa. Tätä ovat joutuneet todistamaan myös Teemu ja Sirpa Selänne.
Sirpa Selänne on julkaissut Instagram-tarinoissaan kuvan kotitalonsa takapihalta. Otoksessa suuri tulimeri loimuaa horisontissa näkyvillä Trabuco Canyonin kukkuloilla. Selänteiden Coto de Cazassa sijaitseva koti sijaitsee pelottavan lähellä liekkimerta.
– Rukoilen palomiesten puolesta, Sirpa kirjoittaa jakamansa kuvan yhteydessä.
LA Timesin mukaan tulipalo sai alkunsa lentokentältä maanantai-iltapäivänä paikallista aikaa ja tiistaihin mennessä se on ehtinyt levitä jo yli 3000 hehtaarin alueelle.
Alla kuvakaappaus Sirpan julkaisemasta kuvasta:

No aika kaukana tuo on, jos niin pelottaa että pitää jo rukoilla, kannattaisko lähtee menee? Typerä nainen.
Tehkää uus talo sinne jenkkeihin ja pysykää siellä. Täällä teitä ei kaivata
Mekin täällä Suomessa rukoilemme puolestanne!
hienoa huomion hakua taas sipe, oottekin ainoot kälihvörniän suomalaiset keillä voi s olla huoli tulipaloista! Mut eivät ole hakeneet julkisuutta ja huomion hätää taas näilläkään jutuilla!