”Kyyneleet valuu kun tätä kirjoitan” – Martina Aitolehti julkaisi tunteikkaan päivityksen: ”Olen niin perkeleen poikki”

Hyvinvointivalmentaja ja tv-tähti Martina Aitolehti, 39, treenaa parhaillaan täyspituista triathlonia varten.

Aitolehti julkisi eilen maanantaina Instagramissa avautumisen, jossa hän kertoo tunnelmiaan ennen suurta haastetta.

– Ens viikolla painetaan Frankfurtissa pitkää päivää. Edellisestä täysmatkasta on kolme vuotta, kisa vedettiin ääriolosuhteissa Irlannissa ja sijoituin omassa ikäryhmässäni 6. sijalle. Mun jalka leikattiin syyskuussa 2021 ja juoksun aloitin uudelleen tammikuussa 2022.

Tunteikkaassa päivityksessään Martina kertoo, ettei vastoinkäymisiltäkään ole vältytty.

– Vastoinkäymisiä on ollut. 6kk kovaa ja intensiivistä treeniä takana.
Olen antanut itsestäni kaiken ja vielä vähän päälle ( kyyneleet valuu kun tätä kirjoitan ). Ajoittain tuntuu ettei mun elämään mahdu triathlonin lisäksi mitään eikä ketään muuta kun lapset ja Nala, Aitolehti kirjoittaa.

– Välillä olen niin perkeleen poikki, koska mun harteilla makaa myös suht ison busineksen pyörittäminen, julkisuus ja tietty nuo kaksi teiniä, jotka kunnianhimoisesti myös tekee omaa juttuaan. Siltikään päivääkään en vaihtaisi pois, tämä laji on hieno, haastava ja ihmiset lajin parissa on täyttä timanttia, Martina jatkaa.

Nyt Martinan fokus on kuitenkin 26.6 käytävässä Ironman-kisassa, joka käydään Saksan Frankfurtissa.

– Täällä valmistaudun viimeiseen kovaan yhdistelmään. Teen sen yksin, itseäni tarkasti kuunnellen. Ja niille ketkä ei tiedä lajin matkoista niin 26.6. mulla edessä TÄYSMATKA eli 3,8 km uintia – 180 km pyörää ja 42km juoksua.

– Sulle joka epäilet itseäsi elämässä, niin pää pystyyn ja mene ja tee, Martina motivoi seuraajiaan.

Brunetesta blondiksi

Martina halusi uusia myös ulkonäköään, ja päätti värjätä hiuksensa blondiksi.

– En olis uskonut pari vuotta sitten että musta tulee blondi, mutta niin siinä kävi. Joskus on hyvä luottaa ammattilaisen silmään ja antaa uudistumisen tapahtua. Niin elämäntapa muutoksissa kuin kampaajalla. Mä tykkään tästä tukasta ihan tosi paljon! ( ja ei tämä ei ole maksettu mainos )

Lue myös: Ohhoh, Martina Aitolehdestä kuoriutui näyttävä blondi! – Katso kuva radikaalista tyylimuutoksesta!

Martina Aitolehti kertoi ikäviä uutisia – joutui tekemään vaikean päätöksen

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
5 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Mäkiranta Mika
Mäkiranta Mika
3 vuotta sitten

En koskaan ole laittanut itseäni koville, enkä laita. Viihdy mieluimmin mukavuus alueella ja vältän loppuun asti kaikenlaista hikoilua.
Itsensä voittaminen on polkupyörändiskoventtiilien hokema klisee ja ruokkii vain huonoa itsetuntoa ja pakonomaista käyttäytymistä.

Minkä ihmeen takia pitäisi voittaa itsensä, jos on täysin tyytyväinen oloonsa?
Ei elämä mikään kilpailu ole.

Riitta
Riitta
3 vuotta sitten

Kovakuntoinen nainen. Ei silti suosikkejani. Pärjää kyllä omilla tuloillaan.

Tuomo Laitinen
Tuomo Laitinen
3 vuotta sitten

Mikähän se nyt väsyttäisi? No, ei mikään. Julkisuuden kaipuu? Ihmettelen, että mikähän sinuakin vaivaa? Eikö ole tullut riittävästi julkisuutta? No höh. Koeta nainen pärjätä. Juu, olet kyllä kaunis ja seksikäs. Eli lopeta!

Tupu
Tupu
3 vuotta sitten

On se varmaan kovaa kun oma ulkonäkö on kaikkein tärkein asia.

Luppakorva
Luppakorva
Vastaa  Tupu
3 vuotta sitten

Kiroilu ei kuulu hienon naisen suuhun.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit