Syöpään menehtynyt somevaikuttaja Janita Lukkarinen haudattiin lauantaina, uutisoi MTV. Siunaustilaisuus pidettiin Nurmijärvellä.
– Janita siunattiin läheisten läsnä ollessa. Tämä on ollut henkisesti erittäin raskas päivä meille läheisille. Ainoa lohduttava tunne on ollut, että nyt tyttäremme sai viimein leposijan, Janitan isä kertoo surun keskeltä MTV Uutisille.
Hautajaiset viivästyivät viikolla erikoisen testamenttiriidan vuoksi.
Janita kuoli Terhokodissa 27. marraskuuta.
– Janita nukkui meidän välissämme viimeisen yönsä. Keskustelimme kuoleman jälkeisestä elämästä, ja lohduttelimme häntä, isä kertoo MTV:lle.
View this post on Instagram
Lue myös:
Hyvää matkaa Janitalle.
R.I.P
Hyvä, kun loppuu uutiset tästä paskasta… siis jos loppuu…. Tästä akasta ei ole osattu muuta, kun koko ajan pitäny jotain lehtijuttua vääntää. Julkisuuden kipeä oli ja rahaa piti saada joka halvatun suunnasta.
Varmasti raskasta muutenkin, ja kun vielä julkaistaan kuva vääristä hautajaisista.
Edes ihmisen kuolema ei merkitse medialle mitään. Antakaa perheen olla ja surra rauhassa.