Marin hehkuttaa viikonloppua paljastavassa asussa.
Parhaillaan Italiassa lomaileva ex-pääministeri Sanna Marin on jakanut viime aikoina viihdyttäviä postauksia Instagram-tililleen.
Julkaisuissaan Marin on muun muassa esitellyt luonnonkiharoitaan, pitkiä hoikkia sääriään sekä pukeutumistaan.
Perjantain kunniaksi Marin jakoi Instagram-tarinoissaan näyttävän kuvan, jossa hän poseeraa värikkäässä ja pienessä kukkakuviollisessa topissa iloinen hymy kasvoillaan.
– Friyayyy! Marin hehkutti otoksen yhteydessä.

Lue myös: Oho! Sanna Marin ilakoi Italiassa niukassa valkoisessa topissa ilman rintsikoita! – Kuva
Tampereen ratikka ei enää kelpaa
Maine ja mammona ovat nopealla evoluutiolla muuttanut rouva ex-pääministerin luksusta rakastavaksi someinfluensseriksi, jossa Sabina Särkät ja Sara Siepit jäävät kakkoseksi. Sosiaalidemokraattien ideologia ja arvot ovat enää pelkkä kaukainen muisto. Miljoonääriksi noussut Sanna on vaihtanut Tampereen ratikan luksuslimusiinien takapenkkiin, jossa hän juo kallista samppanjaa designervaatteet yllään. Myös Marinin istuinpaikka lentokoneessa on vaihtunut takaosasta etuosaan eli businessluokkaan, jossa matkat maailman ympäri sujuvat luonnollisesti ”hieman” kivemmin.
Sannan arvomaailma on arveluttava, kun vertailee hänen omia tekemisiään hänen omiin sanomisiinsa vaikkapa ilmaston kannalta.
It’s funny how money change a situation.
@gekkonen.net Ex-pääministeri Sanna Marin somevaikuttajana Italiassa #sannamarin #italy #tiktoksuomi #instagram ♬ original sound – Gekkonen
Onpa yököttävä ihminen. Rahalla saa ja hevosella pääsee. Tuo eukko ei ole enää lähelläkään demareita. Vahingossa pääsi pääministeriksi, eikä ajatellut siinäkään hommassa kuin itseään. Uhriutuva ja huutava piruparka. Onneks on poissa politiikasta ja aiheuttaa toiminnallaan valtavasti päästöjä ympäri maailmaa reissaten. Ei elä niinkuin opettaa…
Tuossahan se totuus tulikin hyvin esille, someinfluensserihan siinä se. Pitkiä sääriä en tosin näe missään. Eikös Marin ole 167-168 cm pitkä?
Hyvin kirjoitettu tuo loppuosa.
Marin laittaa Instaan lomakuvia kuten kymmenet miljoonat muutkin ihmiset. Kuvissa ei ole mitään ökyilyä, ja limusiinilla hän on somen mukaan matkustanut yhden kerran vuosi sitten Pariisin muotiviikoilla, jossa oli mukana muitakin suomalaisia kuten Sami Sykkö. Marinilla puolet kuvista on työhön liittyviä, kun hän puhuunaisten ja vähemmistöjen oikeuksien puolesta sekä puolustaa Ukrainaa Putinia vastaan. Työhönsä kuuluu opastaa miten Ukraina ja Moldova muuttuvat EU-kelpoisiksi. Mitä teille kuuluu hänen tekemisensä? Jos on noin vaikeaa, älkää lukeko tai julkaisko juttuja hänen somestaan.
Puhuu naisten ja vähemmistöjen oikeuksien puolesta. Joo, naisten pitää päästä johtajiksi. Siinä puhe naisten oikeuksista. Ukrainan täytyy voittaa sota, siinä geopoliittinen osaaminen. Ei Marin opasta Moldovaa ja Ukrainaa EU-kelpoisiksi vaan yrittää lopata näitä maita Yalta European Strategyn hallituksen jäsenenä EU.n. Mutta valitettavasti Marin ei yksin voi päättää, mitkä maat pääsevät EU.n ja Natoon. Siinä ei ole onnistunut Yalta European Strategyn perustajakaan. Hän on ukrainalainen korroptoitunut oligarkki, V. Pinchuk. Blairin instituutin mukaan Marin on teknologian ja digitalisaationkin asiantuntija. Marin on hallintotieteiden maisteri, joka vahingossa pääsi pääministeriksi ja jolle pissi ja valta nousivat päähän. Eipä häntä olla nimittämässä mihinkään huippuvirkaan EU.ssa. Täytyisi osata kieliäkin enemmän kuin englannin kieli. Mutta ole sinä vaan hänen lumoissaan. Kyllä aika moni tamperelainen on pettynyt häneen. Valtaan päästyään unohti kaikki hienot arvonsa. Nyt on raha ja mammona sekä itsensä esittely tärkeintä.
Erittäin hyvin sanottu.
Älä puhu paskaa. Tämän pimpulan ansiosta suomi on nyt huonossa jamassa. Nolo akka yrittää leikkiä nyt coolia kun sai rahaa.
Totta kirjoitit. Itse juttua kommentoin ja kysyn, että mitä lattarintainen tekee rintsikoilla?
On kyllä epämiellyttävä minäminäminä-ihminen noissa kuvissa.