IS: Helena Koivu tunkeutui Kakskertaan – Poliisi paikalle

Mikko Koivun Turun Kakskerran huvilalla oli poliisitehtävä, uutisoi Ilta-Sanomat.

Ilta-Sanomien mukaan Lounais-Suomen poliisi suoritti keskiviikkona operaation Turun Kakskerrassa. Entinen jääkiekkoilija Mikko Koivu kertoi lehdelle, että hänen entinen puolisonsa Helena Koivu oli mennyt alueelle.

– Kun kukaan ei avannut hänelle ovia, se aiheutti hälytyksen vartiointiliikkeelle, Mikko Koivu kertoo IS:lle.

Koivun mukaan tilanteen hoitivat poliisi ja vartiointiliike, eikä hän itse ollut tapahtumahetkellä paikalla.

Lue myös: Helena Koivu menetti lapsensa! – ”Miten Mikolla voi olla oma laki”

Lue myös: Seiska: Helena Koivu pyörtyi

Koivun asianajaja Juha Manner kertoo, että Helena oli tunkeutunut rakennukseen, josta poliisi poisti hänet. Helenasta on kirjattu asianajajan mukaan myös rikosilmoitus.

Poliisi vahvisti, että Kakskerrassa oli keskiviikkona häiriötehtävä.

Lue myös: Helena Koivulta hyytävä päivitys: ”Tulee vielä päivä, kun tämä kaikki loppuu”

Ilta-Sanomat tavoitti Helena Koivun asianajajan, mutta tämä ei kommentoinut tapausta keskiviikkona eikä torstaina. Lehti sai torstaina yhteyden myös Helena Koivuun, mutta hän ei vastannut asiaa koskeviin kysymyksiin.

Koivujen omaisuudenjakoa on selvitetty pitkään oikeudessa sekä Suomessa että Yhdysvalloissa. Viimeksi kiista on kärjistynyt Turun Kakskerrassa sijaitsevasta huvilatontista. Poliisi on hakenut Helena Koivun paikalta aiemminkin.

Lue myös: Seiska: Poliisi vei Helena Koivun!

Kiinteistörekisteriin merkittiin helmikuussa Mikko Koivu ainoaksi omistajaksi, mutta Helena on valittanut päätöksestä Varsinais-Suomen käräjäoikeuteen 12. maaliskuuta.

Lähde: IS

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
3 Kommenttia
Tuoreimmat
Vanhimmat Eniten äänestetty
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit