”Taloudellinen paniikki” Riina-Maija Palander avoimena Iltalehdelle kurjuudestaan: ”Minulla on tällä hetkellä rahaa 43 euroa”!

Aviokriisikohussa vellova Riina-Maija Palander kertoo Iltalehden haastattelussa vaikeista ajoistaan. Riina-Maijan ja Kallen suhde ajautui joulukuun alussa kriisiin Levin maailmancupin aikoihin. Tuolloin uutisoitiin Riiniksen viihtyneen toisen miehen seurassa.

Lue myös: Riina-Maija Palander julkaisi pysäyttävän päivityksen somessa: ”Minulta on viety kaikki julmalla tavalla ilman inhimillisyyttä”!

Riidan vuoksi pariskunta vietti joulun erillään.

Riinis joutui olosuhteiden pakosta viettämään ensimmäistä kertaa myös joulun erossa lapsistaan. Kalle otti lapset ja koirat Tornioon joulun ajaksi.

Riina-Maijan aika on kulunut Itä Viron Ontikassa missä Palanderit pitävät majataloa.

– Ei lapsia, ei rahaa, Riina-Maija tuskailee Iltalehdelle.

– En edes tiennyt, koska hän (Kalle) aikoo tulla sieltä takaisin, kaunotar toteaa.

(Juttu jatkuu kuvan jälkeen)

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Riina-Maija Palander (@palanderossalminen) jakama julkaisu

Lue myös: Hevoshommia Virossa! Ontikan kartanoon matkustanut Riina-Maija Palander avoimena somessa: ”Rehellisesti mun voimat alkaa olla loppu”

Riina-Maijan Ontikassa pitää muun muassa hevoset, joita on ruokittava. Joulun aikaan lomittajaa oli vaikea saada, mutta lopulta Riina sai apua.

– Sain apulaisen aatonaattona, mutta Tornioon en ollut tervetullut. Siksi jäin Viroon jouluksi.

Vahvana naisena tunnettu Riinis on venynyt äärirajoilleen.

– Aika lailla kuilun partaalle minut on työnnetty, hän myöntää.

Kalle tyhjensi tilin

Riina-Maija kertoo lehdelle, että Kalle on tyhjentänyt heidän yrityksensä yhteisen tilin.

– Minulla on tällä hetkellä rahaa 43 euroa.

Riinis paiskii töitä palkatta ja on epätietoinen avioliittonsa suhteen.

– Me olemme olleet 15 vuotta yhdessä, meillä on kolme yhteistä lasta ja yhteinen yritys. Ei asioita hoideta niin, että vain häivytään paikalta ja tyhjennetään yhteinen tili.

Lue myös: Seiska: Riina-Maija Palanderilla sutinaa useiden eri miesten kanssa! – Salarakkaina miljonäärirakas ja näyttelijä!

Nainen kertoo hoitavansa Ontikan kartanoa käytännössä yksin, ja työ on fyysisesti rankkaa.

– Kausi alkaa keväällä, ja siitä lähtien juoksen tilalla kuin hullu. Hoidan 17 huonetta, siivoan, leivon kahvilan kakut ja vastaan aamupalatarjoiluista.

– Päivä alkaa varhain, kun alan valmistella asiakkaille aamupalaa. Se saattaa päättyä vasta aamuyöllä kolmen aikaan, kun viimeisetkin asiakkaat poistuvat baarista. Toisinaan olen niin poikki, että kaadun sänkyyn lenkkarit jalassa, Riinis kertoo.

(Juttu jatkuu kuvan jälkeen)

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Riina-Maija Palander (@palanderossalminen) jakama julkaisu

Lue myös: Riina-Maija Palanderilta riipaiseva joulupäivitys, jossa hän suree kohtaloaan: ”Äärettömän vaikeaa aikaa”

Riippuvainen Kallesta

Koska naisella ei ole säännöllistä palkkaa, kertoo Riinis Iltalehdelle olevansa käytännössä riippuvainen Kallen avokätisyydestä.

– Työttömäksi työnhakijaksikaan en voi ilmoittautua, sillä minun katsotaan olevan päätoiminen yksityisyrittäjä.

Ontilan maatilalla on myös useita juoksevia kuluja, kuten sähkö- ja eläinten rehukulut.

– Kalle on hoitanut toistaiseksi sähkölaskut. Mutta eläinten kulut, autot ja vakuutukset ovat jääneet minun hoidettavakseni.

– Kyllä minä edelleen Kallea rakastan, mutta toivon että tämä sekoilu loppuu, Riina-Maija kertoo.

– Vaikka liittomme lopulta päättyisi, yhteisistä asioista pitää pystyä sopimaan.

– Nyt tilanne on aivan käsittämätön. Tämä on taloudellinen paniikki, rahaa ei ole, enkä toisaalta elä pyhällä hengelläkään.

Iltalehti tavoitti myös Kallen, joka ei kuitenkaan halunnut kommentoida asiaa millään muotoa.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Kalle Palander (@palanderkalle) jakama julkaisu

Lue myös: Miesapua kaipaava Riina-Maija Palander houkuttelee ihmisiä kyläilemään luonaan! ”Tullessasi kylään luokseni voit olla varma että tunnet olosi kotoisaksi”

Kuvat:Instagram

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
16 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Aniitta
Aniitta
4 vuotta sitten

Monta päivää jo rva Palander pärjännyt 43 €.
Sitä saa mitä tilaa.

Sanna 22v.
Sanna 22v.
Vastaa  Aniitta
4 vuotta sitten

Mitä tuomitset. Et tiedä asioista mitään.

Arzi
Arzi
4 vuotta sitten

ei tziisus , taas näitä turhakkeita itkemässä kohtaloaan ,
mites se Simo Salmisen biisi kertoikaan : kandeis aina
miettii ekax:) itse on ojansa kaivanut….

Että näin
Että näin
4 vuotta sitten

Mikä ihmeen superjulkkis tästäkin eukosta on tehty? Ilman Kallea ei kukaan hänestäkään tietäisi yhtikäs mitään! Ja totta, olisi jättänyt ne miesten kanssa sekoilut väliin!! Voisi Kallekin olla vielä kuvioissa mukana!

Sanna 22v.
Sanna 22v.
Vastaa  Että näin
4 vuotta sitten

No mitä sillä pettäjä ukolla Riina tekis
Ukko on niin naurettavan lapsellinen jo sen puheista käy ilmi missä mennään.

Yks vaan
Yks vaan
Vastaa  Sanna 22v.
4 vuotta sitten

Näyttää se Riina tehneen sillä pettäjäukolla yhtä sun toista vuosien varrella. Vuosikausia sitten äijä kertoili julkisesti syrjähypyistään, vaan eipä Riinis kytkintä nostanut ja väänsi tuohon liittoon vielä lapsia. En ole mikään Palanderin fani, mutta näyttää se iso raha tuollekin kelpaavan! Olisko jäänyt siihen, jos Kalle olis tavan duunari, jokainen arvaa vastauksen!

Sanna 22v.
Sanna 22v.
Vastaa  Että näin
4 vuotta sitten

Eiköhän se Kalle ole alunperin ne sekoilut aloittanut. Nyt ukko leikkii pyhää Pietaria ja paistattelee päivää muka viattomana ja hyvänä isukkina. Ottais vastuun tekemisistään ja sopis vaimonsa kanssa asiat. Olis mies eikä mikään mamis.

caritas
caritas
4 vuotta sitten

Eikun menolippu Dubaihin siellä missä muutkin silikoni ladyt ovat.

Korkeakoulutettu
Korkeakoulutettu
Vastaa  caritas
4 vuotta sitten

Hyvä ehdotus. Olisiko pitänyt jättää juhlimiset miesten kanssa väliin? En Kallestakaan tykkää, mutta eiköhän tuossa Kallen rahoilla ole kartanokin ostettu.

Kuuluuko sulle.
Kuuluuko sulle.
Vastaa  Korkeakoulutettu
4 vuotta sitten

Näinpä.. kohtalaisen vieraaksi jäänyt itselleni tämä pari. Mutta vaikka Kalle olisi ostanut majatalon, ei se tosissaan Pyhällä hengellä pyöri… Vaan kuten jutussa todettiin Riinan huoleksi jää eläinten hoito, huoneistojen siivous sekä ruokien valmistaminen majatalon asukkaille…Eli kyllä niistäkin pitäisi ihan kohtalainen palkka maksaa vaikka Viron puolella eletäänkin. Kalle voi myös mahdollisesti itse laittaa unelmansa täytäntöön ja mennä majatalolle töihin. Näin on pulma ratkaistu.

Tara
Tara
Vastaa  Kuuluuko sulle.
4 vuotta sitten

Ihan selvästihän Kalle nyt tässä kostaa Riinikselle tämän oletettuja syrjähyppyjä. On itse lasten kanssa Torniossa, Riinis saa yksinään raataa majatalolla ilman rahaa ja lapsia. Eikä saanut nähdä lapsia joulunakaan. Parempi kaikille olisi, jos selvittäisivät asiansa ja eroaisivat. Ei se yksin tämän vaimon syytä ole, Kalle Palanderin syrjähypyistähän on ollut juttua aiemminkin ja hän on itse tunnustanut olleensa uskoton. Siis jo kauan ennen kuin tämän vaimon oletetut syrjähypyt tulivat julki ja Kallen tietoisuuteen.

Sanna 22v.
Sanna 22v.
Vastaa  Tara
4 vuotta sitten

Aivan juuri näin. Kostaa. Tyhmä ja lapsellinen äijä. Kasvais jo aikuiseksi. Itse on koko heidän avioliiton ajan pettänyt Riinaa. Toivon että Riina löytää hyvän miehen joka kunnioittaa ja arvostaa häntä. Siinä ohjelmassa farmi Riina oli hyvin tomera ja kätevä ja osaava nainen. Oli hyvä ruuanlaittaja ei mennyt sormi suuhun.

Tara
Tara
Vastaa  Sanna 22v.
4 vuotta sitten

Mulla on useamman kerran pistänyt silmään tai ennemminkin korvaan tämän Palanderin jatkuva kiroilu ja sivistymätön käytös. Niinkuin siinä Teemu Selänteen luotsaamassa ohjelmassa silloin muutama vuosi takaperin. Jatkuvaa kiroilua ja v***ujen huutamista, todella noloa, pilasi koko ohjelman kiroilullaan, ja aivan sama tahti jatkunut viikonlopun Urheilustudio-lähetyksissä. Ja sitten vielä syrjähypyt. Ei ihme ole, jos Riina on jo herrasta tarpeekseen saanut. No, nythän Kalle hakee avioeroa.

Kuuluuko sulle.
Kuuluuko sulle.
Vastaa  Tara
4 vuotta sitten

Puhut vähän mutta asiaa…Lapset eivät ole oikea ase tähän taistoon. Vikaa on molemmassa aikuisessa. Järkeviäkin tapoja eroon löytyy.

Tara
Tara
Vastaa  Kuuluuko sulle.
4 vuotta sitten

Juuri näin. Tosi fiksusti kirjoitettu. Tässä käy lapsia ennenkaikkea sääliksi.

Sanna 22v.
Sanna 22v.
Vastaa  Tara
4 vuotta sitten

Palanderko sitä ymmärtäisi. On sen verran narsisti että etsii vain voittoa itselle. Lapset sivuseikka.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit