Janni Hussi kertoi podcastissa, erikoisesta hoidosta.
Rallikartturi ja somevaikuttaja Janni Hussi paljastaa Sana on vapaa -podcastissa kokeilleensa poikkeuksellista kauneushoitoa, jossa kasvoille levitettiin lohen spermaa mikroneulauksen yhteydessä.
Hussi kertoo innostuneensa hoidosta sen jälkeen, kun Sabina Särkkä oli puhunut samasta trendistä omassa podcastissaan. Hussi sanoo ihailleensa jo pitkään Särkän kuulas-ihoista hehkua.
-Ilmoitus-
Täysin kaikkeen Hussi ei kuitenkaan ollut valmis.
– Ajatus siitä, että mulle injektoitaisiin ihan minkä tahansa elävän olennon spegua naamaan, on minulle liikaa, Hussi toteaa podcastissa.
Siksi hän päätyi kevyempään versioon hoidosta, jossa ainetta ei pistetä ihon alle.
– Mikroneulauksessa ihoon tehdään pienen pieniä reikiä koko naama täyteen, ja sen jälkeen ihoon imeytyy paremmin kaikki mömmöt. Mulle se sperma laitettiin siihen päälle, Hussi kertoo kauneushoidosta.
Kyseessä on Hollywood-tähtienkin suosima hoito, jossa käytetään polynukleotidivalmistetta. Valmiste tehdään puhdistetusta lohen sperman DNA:sta, ja sen luvataan silottavan ihoa, tuovan täyteläisyyttä, kiinteyttävän sekä lisäävän heleyttä.
Hussi kertoo podcastissa myös toisesta kauneuskokeilustaan, eikä tämä reissu mennyt aivan nappiin.
-Ilmoitus-
Lue myös: Sabina Särkkä poseeraa ulkona ilman paitaa Lapin pakkasessa – kuva
Hän paljastaa ostaneensa kauneushoitolasta tujua retinolia ja päättäneensä vetäistä kunnon kuorinnan kotona sairaspäivän ratoksi. Ainetta ei mennyt ihan varovainen sipaisu, vaan sitä tuli laitettua kasvoille varsin reippaalla kädellä.
Aluksi kaikki vaikutti vielä olevan hallinnassa, mutta varsinainen yllätys odotti myöhemmin.
-Ilmoitus-
Kuoriutuminen nimittäin alkoi vasta jälkikäteen, juuri silloin kun Hussin piti palata takaisin ihmisten ilmoille.
Lopputulos ei ollut sieltä hillityimmästä päästä.
– Kuoriutuminen tuleekin selvästi takapotkulla. Joka aamu joudun rapsuttamaan tätä ihoa pois, Janni kertoo podissa samalla kun juontajakollega Sointu Borg kauhistelee asiaa.
Hussi kertoo, ettei voinut tuolloin käyttää edes meikkiä, sillä ne rullautuivat pois iholta.
-Ilmoitus-
Hussin kauneuskokeiluista uutisoi ensin Ilta-Sanomat.