Tanssii tähtien kanssa -ohjelmasta tuttu tuomari ja tanssiopettaja Helena Ahti-Hallbergin Espanjan kakkoskoti alkaa olla vihdoin valmiina.
Helena kertoo asiasta Instagram-julkaisussaan, jossa hän on jakanut uusia upeita kuvia remontoidusta talosta.
– Tunnen itseni ihan tuhkimoksi, Ahti-Hallberg hehkuttaa.
-Ilmoitus-
Samalla Helena kertoo siivonneensa, sillä Espanjaan on tulossa vieraita.
– Nyt on taas siivottu ja siivottu, koti valmiina vieraita varten, hän jatkaa.
– Ja tällä kertaa tanssijavieraita, eli huomenna pääsen tanssisalille opettamaan, siitä tuo Tuhkimo vertaus. Espanjan elämä on ❤️, Ahti-Hallberg päättää.
Katso uusia kuvia Helenan ja hänen miehensä Eric Hallbergin Espanjan loma-asunnosta:
Pariskunta hankki talon jo lähes kaksi vuotta sitten. Ilta-Sanomien mukaan vanhimmat talon osat ovat peräisin 1500-luvulta. Yli 400-neliöisessä talossa on runsaasti tilaa niin arkeen kuin vieraiden majoittamiseen. Kohde sijaitsee rauhallisella alueella Ontinyentin kaupungissa, kaukana turistialueiden vilinästä. Sijainti olikin Helenan mukaan yksi ratkaisevimmista kriteereistä lomakotia valittaessa.
-Ilmoitus-
Helena ja Eric viettivät joulunkin Espanjassa.