Tanssii tähtien kanssa -ohjelmasta tuttu tanssinopettaja Kastanja Rauhala, 29, vietti joulun ja uudenvuoden tiettävästi romanttisissa tunnelmissa Joel Harkimon, 35, seurassa.
Lue myös: Seiska julkaisi kuvat: Joel Harkimo ja TTK-tanssija läheisissä tunnelmissa
Joulupyhät sujuivat Levillä mökkimaisemissa, ja vuodenvaihde vaihtui Italiassa.
-Ilmoitus-
Italian-matka kesti hieman yli viikon, ja kaksikko palasi Seiskan mukaan Suomeen torstaina 8. tammikuuta samalla lennolla.
Lomatunnelmat olivat korkealla vielä viimeisenä päivänä. Rauhala kertoi tästä Tiktokiin jakamansa kuvakarusellin yhteydessä.
– Pastaa, viiniä ja upeita paikkoja ollut tää loma täynnä. Tosi erilainen uusivuosi ja tammikuu tänä vuonna, en valita, tanssijakaunotar kertoi.
@kastanjarauhala Pastaa, viiniä ja upeita paikkoja ollut tää loma täynnä🤎 Tosi erilainen Uusivuosi ja tammikuu tänä vuonna, en valita. Miten teidän vuosi lähtenyt käyntiin?🥹🫶#newyear #fyp #kastanjarauhala #italy #dance ♬ Never Ending Story – Gaten Matarazzo & Gabriella Pizzolo
Paluu rutiineihin tuntuu haastavalta
Suomeen paluun jälkeen arki on kuitenkin vaatinut totuttelua. Rauhala kertoi lauantaina 24. tammikuuta Instagram-tilillään, että rutiineihin palaaminen on ollut yllättävän haastavaa.
– Vajaa pari viikkoa töitä takana loman jälkeen ja on ollut ihana palata opetuksiin ja nähdä kaikkia tuttuja ja uusia kasvoja. Samaan aikaan on tuntunut vähän jopa haastavalta päästä takaisin rutiineihin ja arkeen, mutta kyllä se kevät tästä taas saadaan polkaistua käyntiin, Rauhala kirjoitti.
Huhut Rauhalan ja Harkimon läheisistä väleistä lähtivät liikkeelle jo joulun alla, kun molemmat julkaisivat Instagramissa kuvia saman mökin ikkunoiden edessä Leviltä. Kumpikin kertoi samaan aikaan viettävänsä joululomaa pohjoisessa.
-Ilmoitus-
Uudenvuoden aikaan vihjeet vahvistuivat, kun molempien somekanaville alkoi ilmestyä Italiasta kuvia samoista maisemista. Yhteiskuvia ei kuitenkaan nähty.
Lopullinen varmistus nähtiin Helsinki-Vantaan lentokentällä, kun Seiskan toimittaja onnistui kuvaamaan kaksikon Italiasta saapuneen lennon jälkeen. Toimittajan huomattuaan Rauhala ja Harkimo käänsivät katseensa nopeasti pois ja suuntasivat vessojen suuntaan. Hetken kuluttua he poistuivat paikalta eri teitä.