Helsingin Kasarmitorille avattu Jaajo Linnonmaan Superterassi on noussut hetkessä kesäkansan suosikiksi. Torstaina avattu terassikeidas veti viikonlopuksi väkeä kuin muurahaisia sokerikupille, kun aurinko hemmotteli pääkaupunkia yllättävän lämpimillä säillä.
Myös julkkikset ovat löytäneet paikalle
Lauantaina (14.6.) Superterassi sai myös julkkissäihkettä, kun Salatut elämät -sarjan pitkäaikainen tähti Sami Uotila saapui nauttimaan kesäherkuista kahden lapsensa seurassa.
Herrasmiehen ele
Perheen ruokailuhetken päätteeksi Uotila paljasti herrasmiehen elkeensä – hän luovutti vapautuneen pöytänsä hymyillen kahdelle vaalealle kauniille naiselle, jotka olivat kärsivällisesti odotelleet istumapaikkaa lähietäisyydellä.
Jano yllätti
Salkkarit-komistus nappasi vielä viilentävän juoman kojusta ennen kuin jatkoi matkaansa kesäpäivän riennoille.
Katso Gekkosen lukijan nappaama kuva janoisesta Uotilasta:

Sami on äijä! Suomen James Bond!
On ja erittäin fiksu mies.