Liikemies Stefan Therman vietti viikonloppuna 34-vuotissyntymäpäiviään Hangossa, ilman avopuoliso Sofia Belórfia.
Seiska-lehti uutisoi tänään, että Stefulla olisi ollut nuori blondi Hangossa syntymäpäivien aikaan.
– Stefu tilitti blondille, kuinka hän on niin väsynyt ja stressaantunut kaikkeen ja Sofiaan, Seiskalle kerrottiin.
STEFUN AVAUTUMINEN
Therman latasi eilen illalla Instagram Stories -osioonsa kuvan pirusta. Mies on ennenkin julkaissut pirun kuvia Instagram-tilillään.
Lue myös: Oho! Sofia Belórf saa rajua kritiikkiä tv-sarjastaan – ”Arvostus sinua kohtaan laski 100:sta 0:aan”
Myöhemmin Stefu kirjoitti Facebookissa rajun avautumisen liittyen tapahtumiin. Alapuolella Stefun kirjoittama päivitys, joka on sittemmin poistunut palvelusta.
– Kiitos onnitteluista! 34 vuotta elänyt elämää, Tässä on lopputulos siitä että koittanut elää elämää suht hyvin ja rehellisesti hyvällä kasvatuksella, itse hankalana ja vaikeana ihmisenä kuitenkin koittanut oppia ja kehittää itsestään parempaa ihmistä, mutta näitä viestejä lukiessaan tuntuu siltä että sekin on aika turhaa, pitäiskö kehittää itsestään pahempi ihminen? Stefan Therman kirjoittaa Facebookissa.
Stefu on lisännyt päivitykseensä kaksi kuvakaappausta. Ensimmäisessä kuvakaappauksessa tunnettu juristi lyttää Sofian salaisuudet tv-sarjan Facebookissa, ja vihjaa, että Stefan eläisi luksuselämää erään monimiljonäärin avustuksella.
Toinen kuva on kuva erään mediatalon toimittajan ja Sofian välisestä Whatsapp-keskustelusta. Viesteissä toimittaja kysyy Sofialta, että onko hän tietoinen, että Stefu on vienyt Hankoon vierasta naisseuraa. Toimittaja tiedustelee viesteissä Sofialta myös, että onko hänen ja Stefun suhde mennyt poikki.
Sofia oli mitä ilmeisemmin lähettänyt keskustelusta kuvakaappauksen Stefanille.
– Kiitos näistä lämpimistä onnitteluista! Jos minua auttaisi joku elämässä miljoonalla olisi aika siistiä eikä tarvis varmaan lukea itsestään ulosoton listalta!, Stefu kirjoittaa vastaukseksi.
Therman kertoo, että hänen miljonääriystävä on auttanut häntä elämässä olemalla paras ystävä.
Stefu kommentoi myös Hangon tapahtumia Facebookissa.
– Hangossa olin, en muista mutta varmaan 8 naisen 12 miehen kanssa! En olisi ikinä uskonut tällaista paskaa elämässä, Stefu manasi FB-päivityksessään.
– Haistakaa pitkä v*ttu ja hävetkää, Therman päätti.
Lue myös: Sofian salaisuudet: Sofia Belórf joutui käymään terapiassa parisuhdeonjelmien vuoksi
Onkohan stefu siirtynyt seuraavan kaverinsa muijaa havitteleen.sohva kun on kuitenkin käytetty ja parasta ennen päiväys meni jo.
Kuinka pitkä?
Eipä ehdi painomuste kuivua lehdissä,
kun jo S&S:n tilanne on muuttunut.
Taas Soffia hulikopteri kuskaa ja tie-
tysti maksettu seuraneiti mukana…
”Vaimo” lentelee:-) lokkiako steffu katseli rannalla 🙂
No hyvin yrittää hyvittää viime viikonlopun ” selkkaustaan” ja nyt skumppaa ja … sekä epäselviä videoita. Mahtaakohan tällä kertaa sopu säilyä vai lentääkö lokki takaisin taivaalle:-)
Hehe…hyvin lohkaistu.:)
Sepä yllättävää..pitäähän se 56-vuotiaan (.. LOL.. ) kanssa heitetty yhteinen kimppa kyyti jollakin hyvittää..Sofia uskoo mitä vaan, jos vaakakupin toisessa päässä on seteleitä…rojukin käy..ja joku viitsii häntä vielä sääliä? ihan oman kuopan on kaivanut..Stefu on suhteen ainoa alkkis.. vaikka Sofian kädessä ne lasit heiluivat kun Stefu keskittyi (2 viikkoa) urheiluun. Ei kysy kyllä kummallakaan viikon päivää jos juomisesta on kyse. Surkeita tapauksia molemmat…
Melko ristiriitaisia kommentteja jälleen..Pari ei halua kommentoida parisuhteeseen liittyviä asioita julkisuudessa, mutta kuitenkin Sofialla on seiska lehden kanssa oma watsup ryhmä…Ja toinen tekee aina Instagramiin näitä julkisia ilmoituksia parisuhteen tilasta…
Ja toisekseen, sitähän tässä Stefan on muutkin ihmetellyt että mistä ulosotto asiakas saa Levin projekteihin jne. lainaa? Ja millä ihmeellä on vara ostaa siipeilijälle sitä vaatimassa luxusta jos ei lainarahalla??
Oisko huumehommia mistä sitä voi tietää.
Vaikka Sofia on minunkin mielestäni hyvin outo olio, ei häntä saa syyttää Stefun alkoholismista. Juoppo keksii aina syyn juomiselleen toisista. Esim viikon juomaputkeen voi olla syynä se, että ”muijan naama on kuin petolinnun perse”. Stefu on ihan itse itsensä pohjalle juonut ja yksin vastuussa teoistaan.
Jos ”muijan naama on kuin petolinnun perse”, niin muija vois jo ottaa jalat alle ja häipyä noin ahdistavasta suhteesta. ”Ihminen ei muutu” eli muijan naama on jatkossakin kuin petolinnun perse.
Molemmat yhtä alkkiksia ja yhtä tyhmiä ,Suomen Tuksua muistuttaa lokki jo aika paljon,Tuksu taitaa jäädä kakkoseksi tämän tyhmän lokin rinnalla,Tuksu puhuu ainakin hyvin Ruotsia,ei tartte tavata
Petolinnun perse:-) täällä kyllä on hauskoja vertauskuvia
Mutta tuskin Stefu, pelkkänä alkoholistina on tarpeeksi kiinnostava julkisuuden henkilö. Kyllä Sohvi on se, joka haluaa ja vaatii julkisuutta, ”koska se on hänen työ” 🙂 Toivottavasti Stefu ymmärtää poistua Sohvin valokeilasta ja saada oma elämä jonkinlaiseen hallintaan.
Se oli Martina, joka väkisin tunki Stefua julkisuuteen, kun piti leveillä Hangon tiluksilla, Levin ja Marbellan huviloilla, miljonäärimiehellä ja luksuksella. Kukaan ei tietäisi Stefusta mitään, ellei hän olisi narahtanut tuohon eukkoon ja hänen negatiiviseen julkisuushakuisuuteensa. Tuota ristiä Stefu joutuu raahaamaan mukanaan tahtomattaan lopun ikänsä.
Miksi Martinan tähän vedät?
Martina kun teki sijoituksen, kihi-
sit; ”miksi Sofia siihen vedetään”?
Tarkkuutta siihen Martinan mollaamiseen, että muistaa
mitä kiireellä rientää kommen-
toimaan…
Stefu ja Martina olivat hyvinkin onnellisen oloisia ennen tyrkkylokkia
Jaahas. Martina kortti taas käytetty. Ei kyllä kovin montaa Stefan lööpiä YHDEKSÄÄN vuoteen mahtunut. Yksittäisiä silloin tällöin. Kyllä Sofian kanssa otsikoita tulee kuukaudessa se mikä Martinan kanssa yhdeksässä vuodessa……
Taidat olla todella kateellinen Martinalle, kun hänellä menee hyvin? Elämisen arvoista elämää ja ystäviä riittää.
Häh.. Aina joku vetää tämän ”kateus” teeman. Kuka määrittelee mikä on elämisen arvoista elämää?
Ihmettelen miksi joku olisi kade esim. Aitolehdelle?
Thermos tulee olemaan aina sen exä, ja yhteisen lapsen isä!
Isä joka dokaa, on käyttänyt huumeita, ajanut kännissä ties mitä muuta. Mitä muut ei edes tiedä.
Jo pitkän aikaa ihmiset joita näiden tekemiset kiinnostaa, ovat sitä mieltä että Aitolehti roikkui tossa äijässä rahan takia.
Ja sitten vielä karmea Sohvi, jonka naama ja per.. Se työntyy joka tuutista.
Kade, mistä?
Hyvää päivän jatkoa.
Alkoholismi ja ulosottovelat ei jaksa tavallista kansaa kiinnostaa. Konkurssin tehneitä, alkoholisoituneita yrittäjiä riittää, mutta kun kaikki, lainatutkin rahat tuntuvat menevän silikoninaisen luksuselämään ja julkisuuden ylläpitämiseen, niin se kyllä huomataan. Niin se vaan taitaa olla.
Oletko itse Soffi vai sukulainen ??
Joku svedussa asuva turhuus.
Heidät nähtiin perheenä. – Nykyisin
on ”sota” ainakin joka toinen viikko!
Taisi Stefun elämä olla paljon onnel-
lisempaa – se Martinasta tällä erää.
Hän kertoo paikalla olleen 8 naista mutta Sofia kertoi Seiskalle, että oli tarkistanut, ettei Hangossa ollut yhtään naista
Taxillako siellä oli käynyt 🙂 jiisus mikä tyyppi!
Oikeinko kävi Hangossa? Stefuhan ei
myönnä krapulapäissään, eikä selvänäkään ’pientä’ seikkailua uuden
naikkosen kanssa…höpö höpö Soffi,
luovuta nyt vaan!
Sofia korjasi vielä tekstarilla seiskalle että kyydissä ollut nainen oli 56-vuotias perhetuttu, joka hyppäsi pois kyydistä ennen Stefania….No joo…Sen ikäisen tottakai sekoittaa herkästi pari kymppiseen… Paksua menoa taas….
Kukakohan valehtelee…. varmaan seiska lehti 🙂
Jeesus mikä tyyppi- mikä tämä veto nyt on ? Mihin tähtää?
Mielisairasta touhua.
Juopon onnetonta örinää loputtomista seksikokemuksistaan. KAIkki vähänkin kokeneet tietävät kuinka tuskallista seksi voi olla juopon äheltäjän kanssa.
Alkaakohan sohva lähtee vaihtoon.
Jos haluais elää rauhassa, heittäis lokin menemään ja samalla menis turha julkisuus.
Stefu on kyllä ihan itse vastuussa näistä humalassa tekemistään raivoamisista.Ikävää, jos ihminen ns.”pahapäinen kännissä” ja on kännissä yötä päivää jatkuvasti.
Nyt kuule ursulat, könyä pois sen alkkiksesi alta ja ”ota elämä omiin käsiin”. Jos et pysty elättämään itseäsi, niin syy on ihan omasi. En arvosta (julkisuuskuvan mukaan) Stefua, onnetonta mammanpoikaa, joka kuvittelee elämästä jotakin muuta ja haluaa ”kauniiden” ihmisten ja ystävien hyväksyntää, ehkäpä. Mutta lokki ei ole se oikea ja oikeita arvoja ymmärtävä kumppani. Kuten sinun, ”ursulat,” läheisin kiinni pidettävä.
Stefanilla on todellakin ryhtiliikkeen paikka. Maku meni VIIMEISTÄÄN siinä vaiheessa miten antaa Sofian kohdella lastaan julkisuudessa.
Mutta sädekehää Sofian pään päälle on turha asetella. Kyllä ensimmäisen gansterin kainalossa olisi pitänyt jotakin oppia. Ihan yhtä päihteiden täyttämä näkyy olevan Sofiakin elämä. Ainoa mikä Sofiaa tuntuu häiritsevän, on vieraat naiset. Mitä hän oletti? Juurihan hän itse rehvasteli kuinka stefu varattuna ollessaan ihastui häneen…Ei nyt sitten päässytkään loistamaan paremmuudellaan. Sofialla on myös vara valita. Ei kukaan pakota suhteeseen stefun kanssa. Merkki veskat ja lipokkaat vaan on sen verran tärkeämpiä, kuin itsensä arvostaminen.
Juu mutta lipilapi ei ole saanut uutta matoa koukkuun- pakko pitää Steffu hihnassa ja kestää se toilailut että pystyy elämään
Alkaisiko viimeinen käyttöpäivä olemaan ummessa?..sen verran on maineensa tahrinut että tuskin ihan äkkiä uutta pankkiirit löytää..
’Lipilapi’ – että nää kommentit
on just kohdillaan…
Nyt on taas uudet lipilapit ja kesälaukku… ja autokyytikin tuli kuvattua et kellekään ei jäänyt epäselväksi maksumies.
Häipyisi Suomesta ja julkisuudesta.
Ei juttujen perusteella uskoisi että on isä.
Juu- aika surkea tapaus musta isänä kun antaa tyttöystävänsä mollata äitiä ja käyttäytyminen muutenkin ollut hurjaa- Lapissa vähän ”häppeninki” ja ihan Hesassakin kaikki itkuraivarit joita voisi odottaa teineiltä eikä keski-ikäiseltä mieheltä.
toivottavasti tulee järkiinsä kun on tytär joka kasvaa aikuiseksi ( ei kaipaa syliä enään montaa vuotta jos toi sekoilu jatkuu) joka kuitenkin lähtee opiskelemaan ja ehkä muualle muuttaa…m