On-off pariskunta Sofia Belórf ja Stefan Therman suuntasivat etelänaapuriin Viroon rentouttavan kylpylähotelliloman jälkeen.
Kylpylälomalla Sofia esitteli kroppansa lisäksi kultaista lahja Rolexia.

Tallinnassa kohupari yöpyy Hiltonin kuningassviitissä, josta saa pulittaa liki 300 euroa yöltä. Sofia ja Stefu ovat aiemminkin vierailleet samassa hotellissa, ja myös Hiltonin presidenttisviitti on parille tuttu.
– Lemppari hotsku Tallinnassa! Testattiin nyt King suite – tääki kiva. Täällä on myös se megahieno sviitti josta oon postaillut pari aiempaa kertaa, Sofia kirjoitti Instagram Stories -osiossa.
Lue myös: Stefan ja Sofia kunnon ökylomalla Virossa: Näin paljon kohuparin hotellisviitti maksoi!
Stefu kantoi Sofian Bambi-koiraa hotelliin tuttuun tapaan Louis Vuittonin laukussa.

– Tämän illan koti, Sofia hehkutti aulassa.

Hissiselfiet.

Suomen kohupari osaa ottaa irti luksuksesta Virossa. Hotelliyöt, alkoholi ja ulkona syöminen on Tallinnassa huomattavasti edullisempaa kuin Helsingissä.
Stefu kuittasi äskettäin mukavat osingot firmastaan, joten käyttörahaa ilmeisesti riittää taas hetkeksi.
Lue myös: Seiska: Stefan Therman nosti firmastaan 150 000 euron osingot – hurjat velat taseessa
Stefan nautiskeli Sofian kuvaaman videon perusteella paikallista vettä. Kaksikko nautti lounasta Pegasus -ravintolassa, joka sijaitsee vanhankaupungin sydämessä.

Sofia kuvasi Stefua Burberry liikkeen edessä. Myöhemmin Sofia kyseisessä liikkeessä uusia mustia rantatossuja.

Sofian Instagram-tarinapuoli on vilissyt täynnä luksusta ja designer-kamaa, eikä loppua näy.
– Pakkomielle!, Sofia hehkutti luksushajuvesipullo kädessään.

Myös Tallinnan koruliikkeet on käyty läpi. Kihlasormustako Sofia tässä katselee?
– OMG, Sofia videon yhteyteen.

Ainakin jotain taisi tarttua matkaan. Ehkäpä ne timanttiset kihlasormukset?

Uusien rintojen myötä entistä sporttisemmaksi muuttunut Sofia on kuvannut Instagram Stories -osioon myös kosteita treenejään.

RANTA-AHON KUKKAREKAT
Belórfin tähdittämä Sofia salaisuudet tv-sarjan tuoreimmassa jaksossa Sofia katsoo videon siitä miten juhlapaikalle tuodaan kukka-asetelmia, jotka saapuvat paikalle rekka-autossa.
Sofia kertoo, että häntä jännittää millaisia kukka-asetelmia paikalle tehdään. Samalla hän möläyttää, että kyseessä oikeita kukkarekkoja, eikä niitä ”Ranta-ahon kukkarekkoja”.
Erikoista on hieman se, että Sofia nostaa Ranta-ahoa yhä esille, ja ”vitsailee” tämän mittavista huumebiskeksistä.
Sofian ex-mies Niko Ranta-aho sai Katiska-huumerikoksistaan yhteensä 13 vuoden vankeustuomion. Sofia tuomittiin itsekin huhtikuussa Katiska-käräjillä rahanpesusta ja huumausainerikoksesta 80 päivän ehdolliseen vankeuteen.
View this post on Instagram
Lue myös:
Seiska: Luksuskaunotar Sofia Belorf joutui jälleen ulosoton asiakkaaksi
Kohupari hehkuttaa jälleen onneaan! Sofia Belórfilla ja Stefan Thermanilla herkkä hetki! – Kuva
Mikä tota akkaa vaivaa?? Ei ole minkäänlaista omatuntoa. Ja tuo niin typerä äijä joka mahdollistaa kaiken, vittu! Toivottavasti karma kostaa, ei tuo muuten lopu!
Onkohan stefulla kukkarekkoja?
Kauanko ihminen jaksaa itseään myydä.?
Tuli vaan mieleen et onko noi Sofian Rolexit Stefun kaupasta varastettu et jäikin omaan käteen. Kännissä kaverit kehuu et pääsis kameran eteen. Hissit ja vessa selfit yhä parasta mitä tietää. Stefu kännissä tai nenäkarkissa niin lompsa pysyy auki. Stefulla tulee parempia vieraita niin tyhmä tyttöystävä joutaa Helsinkiin kun ei kehtaa näyttää et on vain p:n perässä. Ihana suhde ja kaikki kadehti.
Luulis että Sefun sukulaiset jo häpee. Vetää perässään naista joka maine on mennyt, ei edes maksa laskujaa. Sitä ollaan ihmetelty kuinka Sefun äiti kehtasi miehensä kanssa mennä noin ala-arvoiseen ohjelmaan.
Ankkalammen stefu vois tolle rotalle rakentaa.
Ei tarttes olla syvä ei taatusti huku
Sofia mainitsi lähimatkailusta ja että voi voittaa kahden viikon matkan ulkomaille. Tarkoittiko Dubaita. Eiköhän porukka ole viestittänyt lähetystöön, että on tuomio tai tuomion valitus alla. Voi olla vaikea saada viisumia. Espanjaan ei niin väliä. Tuskin sinne nyt menossa, kun Stefun exä treenaa parhaillaan.
Teemu ja Sohvi eduskuntaan
Marin syrjäytetty he he….
Niin onnellinen Sofian ja Stefun puolesta. Rakkautta heille❤️ sofia on jokaisen timantin ja luksustuotteen ansainnut❤️
Vie lukxusnainen jos olet ystävä Sofille, vie hoitoon ja vieroitushoitoon leukimisesta. Menee jo aivan hullun piikkiin.
Tuskinpa vaan Sofia tuota sormusta omakseen sai. Tiedätkö monta kuvaa olisimme nähneet sormuksesta Sofian kädessä?? Lokki kävi taas kuvailemassa muille kuuluvaa omaisuutta. Sehän on lokin brändi. Kenties Stefu osti Sofialle vaikka ponnarin että hän pääsee esittelemään paperikassiaan pitkin Tallinnaa. Voipi olla myös tyhjä pussukka . Siinäkään ei mitään uutta varsinaisesti olisi.
Millä vasikoimallako?
Eli Stefu toimii parittajana ja Bönttö ansaitsee, vau!
Heippa Luksusnainen siellä Tallinnassa teillä on varmaan turvallinen olo, kun Suomen ulosottolaitos ei toimi siellä.Shoppailkaa luksusta oikein sydämen syvyyksistä, kun tilaisuus kerran on.
no kiitos kiitos ,yritetty on shoppailla kovasti,luksusta kertyy,rahaa menee mut ei onneksi omaa rahaa,on se hyvä kun ei Suomen vouti tänne yllä kädellään,on pulma että millä saadaan ne laukut ym,tuotua suomeen,terkkuja paljon sinne Suomeen pian täältä tullaan tavarakuorman kanssa,kivaa on ollu
Hehe : )…jäittekö tulliin?
Hyvin tavaran täytteinen elämä näkyy olevan totta tosiaan. Mutta onko heillä sitten mitään muuta? Se onkin asia erikseen. Sofian näkee hymyilemässä vain kun rojua tulee ovista ja ikkunoista. Rakkaudesta tuskin voi puhua. Kyllä tämä lokki roikkuu siellä mistä saa eniten ”hyödykkeitä”.
Sofia tuntuu yhä olevan kiinni ranta-ahossa. Sen verran paljon entisestä lompsastaan puhuu. Hassu homma että Nikolle ei meinannut muistua edes Sofian nimi mieleen tuoreessa seiskan haastattelussa. Sen verran tärkeitä nämä aivottomat edustus muijat ovat. Yksi kun lähtee, niin toinen kerjäläinen jo oven takana jonottaa. Hiljeni sofian some melko nopeasti Nikon lausunnon jälkeen. Miksikä hän?
⁸Niko ei taida kustakaan siihen suuntaan missä vasikka lypsää.
Eri paatilla varmaan palaillaan
työmatkalta… Nikosta ehkä
johtuen jälleen…
Nyt Niko löi vähän lokin vyön alle,ja lisää tulee totuuksia se on varma,on noi Nikon kaverit
aika kärryillä lokin avautumista ,taitaa lokkia ahdistaa kulkea kulmilla,mut sitä saa mitä tilaa vielä ,se on hetken kysymys vaan milloin palstoilta luetaan,Nikon salaisuudet ,voi olla että lokki hiljenee ,no ei hiljene on sen verran tyhmä että luulee saavansa enemmän julkisuutta ja ihailua,kuka tätä edes ihailee hyi oksennus ja paha olo
Hehe..nyt repesi pahasti. Mutta eipä tuo yllättäisi. Sofialla taitaa olla jo kolmas kippistely päivä. Tulee varmaan hiljalleen taas ne neidon ”hurmaavimmat” puolet esiin.
Nupissa vikaa ja ISOSTI !!!
Katsoin huvinvuoksi yhden jakson sohvan salaisuuksia ja siinä varmistuin että on se vaan niin saatanan Tyhmä luksushuo että muuttasivat vaikka Meksikoon pois täältä ihmisten ilmoilta…
LUE SOFFI NÄMÄKIN
jutut ja rauhoitu kuvaamasta.
Useimmat inhoaa sinua aivan
valtavasti. – Ylität kaikki ’inhokki-
kynnykset’ suoraan sanottuna!
Etkö todella ymmärrä mitään…
”Ystävätär” kehuu miten ylpeä hän on Sohvasta, kun ”on noussut siitä kaikesta pas..ta”. Eiköhän Sohva vieläkin ryve siellä, uppoaa vaan syvemmälle.
Niinpä,ja toinen lokki kehuu,ei hyvää päivää noita lokkeja:( miten he edes kehtaa?
Stefu on paskaan uppoamassa Sofian
vuoksi. Valitteli, kuinka edellinen suh-
de kulutti rahaa. – Kun tästä suhteesta
tulee ero, rahaa on mennyt jo reilussa
vuodessa hirveitä summia ja ne teke-
mättömät työt… Omapa on sokeuten-
sa! Lokki ei hevin irtoa, hirvee röyhki-
mys. Rahan tähden Stefun etsi ja
tietäen Stefun luonteen iski kiinni.
– Nikoa rakastaa vieläkin ja sopivan tilaisuuden tullen sillä saa riidan ja
’hyvitykset’ riidasta.
Stefan näyttää muutenkin ihan reppanalta . Kuin ajovaloihin joutunut Bambi. Eikö hän tosissaan ymmärrä että Sofia roikkuu kyljessä vain rahapussin vuoksi. Ja samankaltaiset ”ystävät” ylistävät vieressä kuin iilimadot ..jahka Stefu taas kustantanut heidänkin iltansa että lokki saa esittää”hyvää tyyppiä”..
Stefu on pelle.
Bambi – hyvin sanottu:-) siltähän se näyttää tosiaankin ja on vielä
blörön kassien kantaja.
Roikkuu entistä enemmän, kun Leviäkin suunnitellaan…Kuvittelee itsensä Levin kuningattaren seuraa-
jaksi P.Palo – ksi! Kuvitelmissa onkin hyvä elää – ne ei vaadi järkeä.
Eihän se siellä viihdy! Mitään tekemistä…. kuvailee itseään ja odottaa illalliselle pääsyä että voisi kuvata lisää.
Viime reissulla taisi kuvasi lumihankea ja itseään kun käveli mökkiä ympäri, maisemista viis kunhan hänen naama ja hymy tulee kuvattua
Eikös se ollut viime reissu, kun kiiteltiin Luojaa kun morokkolainen lähti? … mutta ei siis Sofia, kun se yksi toinen morokkolainen….. ? …tuli kiiteltyä turhan aikaisin.
Ei näköjään ymmärrä,veillä varmaan on yhteinen bisnes,hämärähommia tietysti kaikkihan sen tietävät
Ai kauhee tätä pariskuntaa
Milloinkohan Stefan ottais oman tyttären johonkin edes mukaan ,taitaa tärkeintä olla vetää tota pumpattavaa kumilelua mukana,voi lapsi raukka,onneksi toinen tytär pääsee nauttimaan kesästä aidosti ,kivat muistot jää lapselle kun kuminaama vie isänsä huomion ja ajan
No eikuin suoraan naimisiin ja lapsia tekemään noinkin seesteiseen parisuhteeseen,sallikaa mun nauraa ,voiko oikeasti noin ällöttäviä ihmisiä edes olla olemassa,näköjään voi,Suomen turhaakin turhimmat julkkikset,huumehörhöjä molemmat,tuomittuja molemmat,ulosottorekisterissä kirkkaasti molemmat,ja lista jatkuisi vaikka kuinka,mut ei jaksa edes tämän jälkeen millään tapaa lukea yhtään heistä kirjoitettua juttua tästä piriparista
Onhan tuo pari ollut yhdessä jo 1,5 vuotta. Martina ja Hannukin parin kk:n hengailun jälkeen jo keskustelevat lapsen hankkimisesta… 😀 Oishan sekin ”saavutus” Martinalta: 3 lasta 3 eri miehen kanssa.
Varmaan Martinaa ottaa rajusti päähän, kun ex-avoppi (Stefun äiti) on mukana Sofian tv-sarjassa. Eipä näkynyt Martinan omassa poruohjelmassa (Iholla).
Hellu oot kyllä ihan tyhmä ja todella pihalla. Tuollaista paskaa viitsit kirjoittaa. Taitaa vähän harmittaa kun MA menee hyvin ja onneksi osas viimein lähtee tuon keskenkasvuinen miehen luota.
Stefun äiti on Martinan lapsen mummo.Että voivat olla tekemisissä ilman tv esittelyjäkin.
Tottakai hellu haluaa keskustella martinasta. Ihan oli lämpimät välit Martinalla myös Stefanin äitiin. On todennäköisesti vieläkin. Ja Martina tuskin oli niin hölmö että kittasi kaksin käsin viiniä ensitapaamisella. Martina myös oli parisuhteessa sen verran reipas että hoiti ihan itse muuttonsa. Ei tarvinnut anopin (tuon vanhemman rouva ihmisen) tulla hoitamaan Martinan ja Stefanin muuttoa, niin kuin Sofian kanssa. Tuolloinkin todennäköisesti Stefanin äiti purkasi muuttolaatikoita ja Sofia lipitti viiniä. Tarina ei kerro. Mutta arvaahan sen.
Voi Hellu kyllä olet.katkera ihminen. Et sitten millään voi millään voi sulattaa kun heillä menee hyvin, elämä paljon ihanampaa kuin näillä juoppoilla eli Soffi ja Sefu. Kyllä meni maku Marianneen kun meni tuohon ala-arvoiseen ohjelmaa.
Maku menee lähinnä sofiaan joka kerta kun tämä avaa suun. Eiköhän stefun äiti omaa vain käytöstavat ja siksi saapunut paikalle. Sofia kun hyödyntää kaikkea minkä ympärillään näkee. Yritti kai taas kiillottaa sädekehäänsä. Mutta hitto kun suu ei pysynyt kiinni. On varmasti ollut hyvä ensivaikutelma ”anoppiin” kun Sofialla taas viinilasi heilunut.
”Ökypari Blörö ja Suffeli Tallinnassa” tän jutun aiheena, miten ihmeessä vedit jonkun Martinan tähän? Onks Steffulin äitikin siellä Tallinnassa ihailemassa miniäänsä, vai miten hän tähän kuuluu? Taitaa mamma olla hoitamassa Stefukan tytärtä, kun poika hoitelee pumpattavaa.
Juuri näin on ’näreet’!
Niin söpöä seurustelua.
– Kuka tietää totuudet Soffin, Martinan ja Stefun äidin suhteista?
– Kovin Martina painotteinen kom-
mentti Soffin otsikon alle.
– Sofian salaisuuksissa on totuudet
kaukana siitä, mitä on julkisesti
nähty ja kuultu.
totta,Sofia ja Stefu ovat kuitenkin niinpaljon viisaampia,että ei alettu heti lapsia värkkäämään,katsovat miten alkaa menemään yhteiselo.mukavasti näytti Sofia tulevan toimeen Stefun äidin kanssa siinä ohjelmassa ja jos olisi jotain hampaankolossa,niin tuskin olisi edes tullut mukaan juhliin
Voi helvetti mikä kannanotto. Esikoululaisen kommentti, kyllä meitä nauratti.
Ööö..mietitääns uudestaan. Martina ja Hannu seurustellut noin puoli vuotta. Suunnittelevat yhteenmuuttoa. Sofia ja Stefan muuttivat yhteen parin baari illan jälkeen, ennen kuin edellisistä suhteista oli kunnolla erottu. Martina ja Hannu on PUHUNUT lapsista ja niiden tekemisestä tulevaisuudessa. Lähinnä miettinyt siltä kannalta että ikää alkaa olemaan joten asiasta on keskusteltava. Mutta Sofia taisi hehkuttaa heti suhteen ”julkistamisen” jälkeen potevansa vauva kuumetta. No se taisi mennä jo ohi. Niinkuin se yhdessä asuminenkin. Sen verran tiiviisti laukut vaihtaa osoitetta.
Just näin hyvä. Sohva meni ja rikko perheen…
Tyhmästi teki kun meni, katuu vielä. Soffi teki ison virheen kun aukaisi suunsa kukkarekasta. Toivotaan että syyttäjä lukee kommentit, tavallaan soffi teki tunnustuksen.
Juuri niin teki..ei muka tiennyt.. mut huumetahoilla ostettu sohville vaikka ja mitä sohvi on hyötynyt Nikon huumerahoista vaikka ja kuinka.
Niin ja pian sieltä lusimasta pääsee porukkaa ulos, joten eipä kannattaisi vitsailla. Kyllä nuo tyhmät letkautukset kuuluu kauas.
Mut häpeääkö oma äiti Blöröä kun ei ollut ohjelmassa?
Näkee kuvista ja kuva-aiheista, että tämä tyrkky provosoi saadakseen seuraajia ja kuvaklikkauksia instagramiinsa…. Nyt 21 päivän haastis ihan kaikille, älä käy klikkailemassa!… Unohtus nopeemmin lehtien palstoilta
Ihan varmasti noihin käsiin tarttuu tavaraa, kun maksaja löytyy. Luxusloma Tallinnassa???
Tallinnassa on kaikki halpaa ja niin lokille sopivaa krääsää ,jospa Stefu ostais ikearouvalle vaik sieltä asunnon ,tai lokki ostaisi itse,onhan hän niin kiireinen uraa luova ihminen,tuoltahan voisi lokki ostaa ladan jolla ajella,ai mutta eihän sillä raukalla ole edes ajokorttia,onhan hänellä tuulen huuhtoma p…e
:-: ikearouva 🙂 jumankekka miten paljon on saanut uusia nimiä 🙂 ei voi kun nauraa näitä 🙂
Blörö on kans hyvä.
Ei tainnu olla varaa lähteä Espanjaan ”bisnestä”tekemään,kyl on juopon näköinen parib ,hei yli kolmekymppiset leikki kakskymppisiä,niin noloa niin noloa
Suotakoon se heille 🙂 blörö sanoi hotellin aulassa jotain että ”tämän illan koti” 🙂 no :-).
Ei voi muuta kun nauraa.. kyllä se siitä, pian ovat neljäkymppisiä ”teinejä” ja rahat loppu, sen verran blörö imuroi rahaa että 🙂