Kohuliikemies Stefan ”Stefu” Thermanin ja skandaalikaunotar Sofia Belórfin välit ovat jälleen viilentyneet.
Sofia biletti viikonloppuna kosteissa merkeissä kaveripiirinsä kanssa, bileistä jaettiin myös videoklippejä Instagramissa.
Sofian illanvietosta liikkuu netissä myös villejä huhuja, ja Gekkosenkin toimitukseen saapui vihjeitä, joissa kerrottiin miten Sofia olisi bilettänyt ja viihtynyt ulkomaalaistaustaisten räppäreiden kanssa Hangossa veneessä. Stefua paikalla ei nähty.
Väitteiden mukaan humalainen Sofia olisi myös räpännyt bileissä mm. ex-miehestään Niko Ranta-ahosta, joka sai yhteensä 13 vuoden vankeustuomion Katiska 1- ja 2-huumevyyhdeistä.
STEFU VIETTI PERHEJUHLIA HANGOSSA ILMAN SOFIAA
Nyt kohupari näyttää ottaneen etäisyyttä toisistaan. Maanantaina Stefan järjesti Hangossa pihajuhlat lähipiirilleen. Sofiaa ei paikalla näkynyt.

Stefan julkaisi jossain vaiheessa Instagram Stories -osiossa myös viattoman lapsuuskuvan, jossa hän nostaa katiskaa. Kuvan oheen mies on kirjoittanut ”Katiska #0”.
Voisiko tämä olla merkki siitä, että Thermanin elämään ei liity enää Katiska-jutusta tuomitut, joihin myös Sofia lukeutuu?

Sofian tuoreimmat Instagram Stories -päivitykset ovat aiemmin kuvattuja kasvonaamiovideoita.
Sofia on myös kaikessa hiljaisuudessa lopettanut Stefun seuraamisen Instagramissa. Onko lopullinen ero viimein koittanut?
Sohvi se vaan istuu kampaajalla ilmaishoidossa ilman maskia, vaikka juuri uutisoitu useista tartunnoista Hangossa. No arvostus kun puuttuu muita ihmisiä kohtaan niin eipä yllätä.
Kyllä Stefun rahoilla pitäisi saada jo oikea nainen,eikä leikeltyä silikoni nukkea.
Stefu ei taida tajuta ettei sohva sen pärstää olis kattellu jos Niko olis lokin riippakiveks huolinut edes vähäksi aikaa. Nyt on roikuttava stefussa kun muut ei huoli.
Vahva kutina, että tämä tarina ei päättynyt tähän. Ovat molemmat niin riippuvaisia toksisesta suhteestaan…
Kyllä lokit antaa niin huonoa esimerkkiä nuorille naisille, et ihan pahaa tekee. Lokit vailla omaatuntoa,surullista.
Mietin että milloinkahan Sofia ostaa itselleen sijoitusasunnon….eipä taida saada edes lainaa kun on rikosrekisterissä,ja eihän tol oo ees omaa pääomaa persaukinen kun on ja varmaan hautaan asti tulee olemaan muiden siivillä eläjä,näin se menee
Mitä töitä se nyt tekis kun istuu pankin päällä. Käy vaan välillä seivaa karvat pois.
Ranta-ahon valkoisesta kokkelista Hangosssa räppäs kännissä.
Onki paljon varaa huume/rahanpesu-tuomitulla veettuilla?
Vai oliko viesti että kaipaan sua Niko niin paljon…
Oli niin ihkuu yhdessä jauhotella sillee sopivasti kun olihan se tylsää kun Niko oli päihteetön…
Stefulla ei paljon varaa myös veettuilla Katiska nollista, eikös kaveri ole ehdonalaisessa huumerattiksesta?
On se kumma, ovat seurustelleet ja seurustelleet jo toista vuotta ja Niko
Ranta-aho vaan kummallakin mielessä???????
Kovasti tuntuu Sofia Nikoa ikävöivän. Mites se muutama päivä sitten olikaan? Niko ahdisteli ja lähetti vankilasta satoja kirjeitä. Vainosi häntä. Pilasi hänen elämänsä. Tuo rikollinen elämä tuntuu edelleen vetävän Sofiaa puoleensa. Mihin se seepra raidoistaan pääsee?.. mutta siis mitään hän ei mistään tiedä, jos joku sattuu kysymään.
Sofia oli kännissä muistellut menneitä – vähemmästäkö siitä suuttuu
Sofian entinen (vai sittenkin taas nykyinen bestis) Sevelius palannut myös kuvioihin. Voipi olla että lokki on taas pesiytynyt parhaan ystävänsä saunakamariin. Ei tuo itsenäisesti ainakaan tule samaan mitään kattoa päällensä jos Unioninkatu on historiaa.
Eikö sekään bestis arvaa miksi lokki kylkeen liimautuu.. toivottavasti hänen miehellä sen verran munaa et laittaa stopin lokille heti.
Kyllähän se niin on, vaikka Stefu saa tarpeekseen niin lokki lentää kohta takaisin. Ei ole varaa elellä yksin kun ei ole edes kotia. Jos se Unioninkatu vielä on, niin sielläkin asuu ilmaiseksi ja Stefu maksaa vuokran.
Lennä jo lokki paholainen pois Suomesta ota Kelly mukaan.
Jokohan Stefu vihdoin tajusi, mikä
toi rotta on. – Nyt on Stefulla ’ystävä-
bileet’ Hangossa, toivottavasti rotta
pysyy kolossaan – Nikoa muistellen…
Pistitkö merkille että kerrankin Stefu sai kunnon ruokaa kun uus avuttomuus on häipynyt paikalta? Ei epämääräisiä postauksia, riitelyä tai yli hilseen menevää kännäämistä…
Ei ole hyvä ystävä/avoke Sofia Sefulle. Onhan tuo nähty mitä se seurustelu on ollut. Toivotaan Stefun tulevan järkiinsä. Ei onnen huuma kestä ikuisesti.
Nyt kun miettii…niin tämän parin ”onnen huuma” ei tainnut kestää viikkoa kauempaa. Materialla toisen tyytyväiseksi lahjomista en koe onnena . Henkinen kehitys tainnut jäädä puolitiehen .
mitä v…ttua täällä vingutaan ,lennä itse
Tuntuupi lausahdus tutulta, ihan Soffin omasta suusta!!
Komppaan
lähde samaa matkaa tuon kanssa joka kehotta lokkia ja kellyä lentämään pois suomesta,tervemenoa ja hyvää matkaa,mutta muistakaa kuitenkin seurata heidän instaa että saatte lisää mollaamisen aihetta
Harvemmin Sofia näin rapula tiistaisin postailee videoita. Keskiviikkona sitten jo sormet syyhyää viinin perään .
😀 hyvin arvattu…. joku sille taas dinnerit hoitaa
Voi luoja! Jospa on Kellyn kanssa ongella samalla lammella.? Ystävien lautaseltahan lokki tunnetusti tykkää syödä .