Radiojuontaja Shirly Karvinen ja poppari Sanni Kurkisuo nauttivat olostaan parhaillaan Berliinissä, Saksassa.
Sunnuntaina (9.10.) julkkispariskunta kierteli kaupungin nähtävyyksiä turistibussin kyydissä korvanappien kanssa.
– Siellä oli vähä punaista mattoa ja muuta kivaa. Hop on hop off -bussit on kyl aivan mielettömiä. Kattelet vaan ympärille ja korvissa joku kertoo mitä näät, Shirly intoili Instagramin tarinoissaan.
-Ilmoitus-
Seuraavassa tarina-päivityksessä Shirly lepäili peiton alla.
– Turisteilu väsyttää niin pikku välilepo, et jaksaa lähteä syömään.
Levon jälkeen kyyhkyläisille iski nälkä. Ruokapaikaksi valikoitui tällä kertaa Ming Dynastie Europa Center -ravintola, jonka ruokalistalta löytyy erilaisia aasialaisia herkkuja.
Kaksikko joutui kuitenkin jonottamaan aikansa suosittuun ravintolaan.
– Olis pitäny ennakoida, katon tällä hetkellä kateellisena (ja nälkäisenä) kun muut syö. Pitää jonottaa vapaata pöytää. Haistan niin hyvin ton ruuan, et melkein maistan sen, Shirly kirjoitti.
-Ilmoitus-
Ruoka oli kuitenkin hyvää, ja odotus kannatti.
– Oli odotuksen arvoinen. Ruokapornoa parhaimmillaan, Shirly hehkutti Uutisankka.com -viihdesivuston mukaan.
-Ilmoitus-
Shirly kehui Sannia myös kauniiksi ravintolassa otetun kuvan yhteydessä.
– My pretty date, Shirly kehui Sannia illallisen lomassa.
Näytä tämä julkaisu Instagramissa
-Ilmoitus-
Näytä tämä julkaisu Instagramissa
Näytä tämä julkaisu Instagramissa
Sanni ja Shirly Karvinen suutelevat avoimesta Instagram-kuvassa: ”Rakastan sua”
-Ilmoitus-