Valtion koronakasvo ja entinen Miss Suomi Sara Sieppi biletti ystäviensä kanssa ilman maskia, asiasta uutisoi Seiska.
Seiskan toimitukseen on tipahdellut vinkkejä julkkiksista, jotka eivät tunnu koronasuosituksia noudattavan.
Tuorein esimerkki piittaamattomuudesta saatiin Seiskan mukaan viime viikolla, kun Sara biletti julkkisystäviensä kanssa.
Seiskan mukaan seurueeseen kuului Siepin lisäksi ex-missi Sabina Särkkä, autourheilija Emma Kimiläinen ja BB:sta tuttu Sauli Koskinen.
Lehden mukaan seurue aloitti bilettämisen helsinkiläisessä hotellissa, jonka jälkeen julkkisseurue siirtyi illalliselle Muru-ravintolaan. Illallisen jälkeen joukko kulki tiiviissä ryppäässä Fredrikinkatua pitkin. Someen ladattujen videoiden perusteella juhlijat olivat unohtaneet koronamaskit.
”OLI ISOA BILETYSTÄ”
Sara nosti päänsä somepimennosta ja kommentoi asiaa Instagram Stories -osiossa.
– Somelomalta huomenta. Järjestin viime viikon tiistaina hyvälle ystävälleni syntymäpäiväyllätyksen ensin spa-hoidon merkeissä ja sen jälkeen olimme muutaman ystäväni kanssa syömässä Muru-ravintolassa, Sieppi alustaa ja jatkaa:
– Kävimme illallisen jälkeen miltei tyhjässä Riffissä yhdellä viinillä. Oli isoa biletystä kerta kaikkiaan. Harmi, että Seiska ette halunneet julkaista niitä kuvia, kun käytän maskia. Näinä aikoina olisi mielestäni tärkeämpää, että maskin käyttöön kannustetaan kuin kerrotaan ravintolaillisesta ilman maskia. Yritän täällä jatkaa hiljaiseloa vielä sunnuntaihin, Sieppi kirjoittaa Instagramissa.
Lue myös: Sara Siepin sometauko ei kestänytkään kauaa: Mainostaa nyt sisustusliikettä!
Lue myös: OHO! Sara Sieppi nähdään harvinaisen kuvassa kampanjoimassa tärkeän asian puolesta
VALTION KORONAKASVO
Sara Sieppi nähtiin Suomen valtioneuvoston virallisella Instagram-tilillä koronavirukseen liittyvän kampanjan yhteydessä. Julkaisun yhteydessä muistutetaan tärkeistä koronaan liittyvistä suojakeinoista, kuten turvaväleistä ja hygieniasta. Mustavalkoisisessa kuvassa Sara nähdään musta koronamaski kasvoillaan.
Onkin hieman nolo yhteensattuma, valtion virallinen koronakasvo bilettää kylillä ilman kasvomaskia.
Näytä tämä julkaisu Instagramissa.
Näytä tämä julkaisu Instagramissa.
Näytä tämä julkaisu Instagramissa.
Mitä helvetin somelomaa tämä ylinarsistinen silikonibimbo on pitävinään?! Vähän väliähän hän on ollut kuluneella viikolla äänessä, niinkuin nyt viimeksi tässä puolustelemassa piittaamatonta bailaamistaan muiden vastaavien tyhjäpäiden kanssa, ei tietenkään puhettakaan siitä, että hän pahoittelisi tai pyytäisi anteeksi! Ai hän YRITTÄÄ jatkaa hiljaiseloaan, niin siis mitä hiljaiseloa?! Siinä sitä onkin yrittämistä!!!
Siis luinko mä oikein? Tämä silikoniaivo joka pitkin viime vuotta biletti ja hillui siellä täällä ja koko ajan ilman maskia valittu valtion viralliseksi koronakasvoksi?! Onko siellä kyseisillä valitsijoilla kaikki palikat päässä kohdillaan?!
Luoja miten tyhmä ja välinpitämätön tuo silikoni tyrkkyjen tyrkky on;( Tervemenoa Tornioon ihan pysyvästi!!!!!!
Voi Sararessua@ Taas on toimittaja kohdellut häntä niin väärin niin väärin. Fiksu toimittaja olisi antanut tälle valtion koronakasvolle maskin ja kysynyt, voisiko Sara pitää sitä vaikka vain sen hetkisen, että hän saisi kuvan napattua. Media vääristelee ja kohtelee Saraa ala-arvoisesti. Tsemppiä median uhrille, pikku Saralle.
Tämän kommentin piti olla ironiaa, mutta siitä tuli epäonnistunutta niin, että voi vaikuttaa tosissaan kirjoitetulta.
Ymmärsin ironian, hyvän sellaisen.
Tiedetäänköhän Suomen valtioneuvostossa, että heidän koronanestopalvelua markkinoiva henkilönsä riehuu itse ”mahtavissa” juhlissa kännissä ja MASKITTOMANA. Tuntuu aivan hirveältä ja surulliselta. Menee luottamus koko hallintosysteemiin. Voiko tällaissta ihan oikeastti tapahtua täällä kotiSuomessa?
toi tyttö on kyllä aivan reppana ton itsensä ylistämisen kanssa ,
ei osaa edes hävetä käytöstään , kuviteleekon se et on joku yli
ihminen ja muita parempi…hyi helvetti mikä otus !
pysyis nyt ihan oikeasti siellä some hiljaisuudessaan ja häipyis
tornioon vetelee tota väkinäistä tekohymyään….vielä tulee itku
pikästä teatteristaan….
Yököttävää tekopyhyyttä! Tuo on kyllä umpityhmä olio, mutta sellaiseksikin käsittämättömän typerä ja epämiellyttävä narsisti. Miten ihmeessä hänet on palkattu valtioneuvoston ” koronakasvoksi”? Päästä meidät Sara Siepistä!
Kyllä valtioneuvoston ja hotellien pitäisi ymmärtää palkata järjellisiä olentoja korona- ja hotellikasvoikseen.