Sara Siepin keskiviikko ei mennyt kuin Strömsössä.
Somevaikuttaja Sara Sieppi vietti pitkän loman Kreikassa miesystävänsä, jalkapalloilija Pyry Soirin luona Ateenassa missä pariskunnalla on toinen koti.
Äskettäin Suomeen palattuaan Sara kohtasi kuitenkin yllättävän vastoinkäymisen – maksamaton sähkölasku johti siihen, että hänen kodistaan katkaistiin sähköt.
– Heräsin tänään ilman sähköjä, kun mulla oli jäänyt lokakuun sähkölasku välistä, Sieppi kertoo Instagram-tarinoissaan.
Eikä vastoinkäymiset jääneet siihen. Liukkaalla kelillä Sara kaatui epäonnekseen peräti kahdesti Helsingin keskustassa.
– Lisäksi kaaduin KAKSI kertaa keskustassa ihan kunnolla persuksille (olkaa varovaisia).
– Upee meininki. Mites sun tää päivä? hän kysyy seuraajiltaan lopuksi.
Onhan se jännää miten nämä haukkujat näkevät asioita. Nimittäin Sara kertoi asian ihan itse, jopa vähän huvittuneena, kun kävi pikku kömmähdys. TAAS tehdään asiasta härkänen….
Ehkä muistais maksaa laskunsa jos jättäis vähemmälle tuon naamansa puunauken ja miesten perässä juoksemisen.
Mitä ”miesten perässä juoksemisen”? Sara on monta vuotta ollut jo Pyryn kanssa ja sinä hölmö puhut ”perässä juoksemisesta”. Harmittaako sua joku????
Niin vaan tuo Kaakamon ikääntyvä varamissi joutuu tekemään lähes viikottaisia tarkastus- ja kontrollimatkojaan Ateenaan, ettei somelipoju vain pääse karkaamaan hänen rakennekynsistään ja eksy nuorempien ja kauniimpien kreikattarien seuraan.
Et säkään Katarina ihan täysillä käy…Tuollainen vanha/ikääntyvä yksinäinen nainen kun olet, et näytä ymmärtävän edes sitä, miten monen ihmisen mies on ulkomailla töissä ja miten moni nainen matkustelee miehensä ”seurustelukumppaninsa” luo. Mitä rakennekynsiin tulee, kyllä ne rakennekýnnet täällä pääkaupunkiseudulla ihan taviksillakin on. Tosin ethän sä voi yksinäisenä rahattomana mihinkään matkustaa ja laitattaa rakennekynsiäkään, saattais nimittäin siellä perähikiällä ”lehemän paskaa” mennä rakennekynnen väliin…..
No eihän ehdi laskujaan maksaan kun ei ole sisko ohjeistamassa.
Haha päivän naurut, kiitos! xD
Siinä toinen samanlainen Katrinan lisäksi perähikiän sikalasta…
Eikös Sara ole aikas perähikijältä ihan itse.
muiden syy varmaankin, mitäs häiritse hänen täydellistä maailmaansa!