Rappiostriimaaja Pottukoira eli Jouko Kärkkäinen ja showottelija Testotimo, oikealta nimeltään Timo Naapila, ovat olleet tukkanuottasilla jo siitä asti, kun Potun Viron-lukaalissa Harjumaalla sattui puukon vilautuksella ja viinan pirulla höystetty tappouhkaus-episodi.
Lue myös: ”Minä tapan teidät!” – Testotimon ja Aleksi Nurmisen Viron-reissulle karu loppu Pottukoiran luona!
Sen jälkeen on kuultu rajua kielenkäyttöä striimissä, lähinnä Potun suunnalta. Kameralle on uhoiltu ja ladeltu solvauksia. Testotimo väitti lisäksi, että ”virolaiset gangsterit” olisi ollut häneen yhteydessä ja kysynyt, pitäisikö Pottukoiraa ”käydä ojentamassa”.
– Alamaailman ihmiset ilmoittautuu jo palvelukseen, että sen verran siitä tykätään siellä, Testotimo kertoi Kick.com-striimissään.
Koiradraama
Nyt kaksikon välit ovat entistäkin kireämmät. Syynä on se, että Pottukoira bongasi eilen videoklipin, jossa hänen Spuke-koiransa näyttää saavan osuman Testotimon kädestä.
Video on peräisin rappiostriimaaja Pulliksen Kick.com-striimistä. Klippi on kuvattu Virossa viime viikolla juuri silloin, kun Testotimo ja Aleksi Nurminen vierailivat Pottukoiran luona.
Videoklipissä näkyy, kuinka eräs toinen henkilö on Testotimon päällä sängyllä ja näyttää tarjoilevan tälle kyynärpäätä kasvoihin. Alla oleva Timo yrittää puolustautua, ja kaksikon keskelle päänsä työntänyt Spuke saa rytäkässä osuman. Koira vetäytyy nopeasti pois, selvästi hämmentyneenä tilanteesta. Huomionarvoista on, että Timon päässä oleva huppu estää häntä näkemästä kunnolla.
– Se on Spuke! Älä sitä, jonkun ääni sanoo videon taustalla.
Pottukoira on videon nähtyään lähes tauotta puhunut aiheesta Kick.com-lähetyksissään, ja Testotimo on saanut kuulla kunniansa uhkailujen kera.
Videoklippi tilanteesta:
Pottukoira tulkitsee videon osoittavan, että Timo olisi lyönyt Spukea.
Gekkonen tavoitti Pottukoiran torstai-iltapäivällä kommentoimaan tilannetta.
Pottukoira väittää Gekkoselle, että Timo on lyönyt koiraa.
– Hän koittaa asiaa vältellä mutta siinä on todiste, Kärkkäinen totesi ja löi Gekkosen tiskiin yllä näkyvän videomateriaalin.
– Sinäkin olet varmaan ihminen sillä puolen, niin kysyn vaan onko oikein?
– Kyllä sillon puhuttiin, kun mulla oli puukko ja jeesusteltiin, mutta sitten on minun koiraa lyöty.., Pottukoira selosti toimittajalle.
Gekkonen kysyy tämän jälkeen Kärkkäiseltä, voisiko kyseessä olla vahinko-osuma.
Kärkkäinen ei vastannut kysymykseen suoraan, sen sijaan hän paheksui sitä, että Testotimo ”vähättelee” koko asiaa, eikä ole pyytänyt anteeksi tapahtunutta.
Lue myös: Pottukoira julkaisi julkisen anteeksipyynnön ja lupasi lyödä korkin kiinni pysyvästi
Näin kommentoi Testotimo
Gekkonen tavoitti Maltalle äskettäin matkustaneen Testotimon kommentoimaan asiaa.
Mies kiistää lyöneensä Spuke-koiraa. Naapila on asunut jo useita vuosia Brasiliassa, missä hänellä on oma farmi ja useita eläimiä.
– Mähän lenkitin ja leikin sen koiran kanssa, Timo kertoo Gekkoselle.
Naapila toi Spukelle myös pienen lahjan vieraillessaan Pottukoiran luona.
Hän syyttää Kärkkäistä koiran laiminlyönnistä.
– Pottu ei leikkinyt tai lenkittänyt sitä koiraa koko sen aikana kun siellä oltiin, Naapila kertoo.
Testotimo striimaa Kick.comissa.

Ohoh 🤦♂️ aina draamaa