Martina Aitolehti osti hulppean asunnon Lapista jossa sinäkin voit päästä asumaan! – Kuvat

Hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on laajentanut kiinteistöbisneksiään.

Lappia rakastava kaunotar on toteuttanut pitkäaikaisen haaveensa ja ostanut Leviltä oman mökin.

– Yksi unelma toteutui tänään kun musta tuli virallisesti Levin kiinteistön omistaja, Martina iloitsi Instagram-tarinoissaan tänään keskiviikkona 28. elokuuta.

Aitolehden kiinteistö kantaa nimeä Levin Hehku A. Kyseessä on Levin Etelärinteiden läheisyyteen kesällä 2023 valmistunut paritalon toinen puolikas.

Martinan asunto on vuokrattavana Mökkivuokra.fi -sivustolla. Ilmoituksen mukaan asunnossa on kolme makuuhuonetta ja nukkumistilat jopa kahdeksalle henkilölle.

– Tää upeus on nyt meidän ja myös teidän vuokrattavana, Martina ilmoittaa.

Martina asuu vakituisesti Helsingissä, jossa hänellä on myöskin kaksi omaa omistusasuntoa, joista toinen on sijoitusasunto. Martina kertoo tuoreessa Instagram-julkaisussaan, ettei elämässä eteneninen ole suinkaan aina helppoa.

– Unelmat on tehty toteutettavaksi. Usein ne ei tule helpolla, mutta kun olet valmis tekemään töitä ja jatkamaan niin kauan kunnes tavoite on saavutettu, se palkitsee moninkertaisesti. Ja koko tää matka saa sut menemään entistä kovempaa ja päämäärätietoisesti uusia tavoitteita ja haaveita kohti, hän kirjoittaa.

– Tänään toteutui yksi mun pitkäaikaisesta unelmasta omistaa kiinteistö Levi Lapland. Levi on ollu mulle tärkeä paikka oikeastaan koko mun elämän. Nyt on tosi hyvä syy käydä useammin. Hiihtokautta odotellessa! Mä oon niin iloinen tästä, Martina hehkuttaa.

Asunnon vuokrahinnat riippuvat muun muassa vuodenajasta sekä varauskalenterin tilanteesta. Esimerkiksi joulukuu on jo lähes kokonaan buukattu täyteen.

Mikäli asunnon haluaisi vuokrata esimerkiksi maaliskuun viimeisellä viikolla viikoksi, tulisi siitä maksaa peräti 3 500 euroa, mikä tekee 500 euroa yöltä.

Mökkivuokra-sivustolla kerrotaan, että liinavaatteet pedattuna lisätään aina hintaan 30 €/setti/hlö. Loppusiivouksesta saa pulittaa 250 euroa.

Ilmoituksessa painotetaan myös, ettei Levin Hehkua vuokrata nuorisoporukoille bile- tai juhlimiskäyttöön.

Kuvat kämpästä voit katsoa täältä.

Martinan uudesta hankinnasta uutisoi ensimmäisenä Seiska.

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
6 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Sara
Sara
10 kuukautta sitten

Hyvä sijoitus, onnea Martinalle ja perheelle, törmäillään Levillä!

Oili
Oili
10 kuukautta sitten

Kyllä ihminen osaa olla tempun tekijä.velkaa on ja hulppeet tai jotkut häät ellei tämä mies olekin sijoittanut?tällä naisella ei ole rahoja miljoonan euron kiinteinvaraa.jos opin koulussa niin nämä ovat ihan horatsuun verrattavia jalassa ukko joka kustantaa.Jos olen väärässä, voi kommentoida. Sofia pistää ihan riittävästi munan tynkiä mekkoon ja tämä velallinen.?ovat olleet aina tyrkkyjä.

Sari
Sari
Vastaa  Oili
10 kuukautta sitten

Kirjoitit juuri kunnianloukkauksen!

Mika
Mika
Vastaa  Oili
10 kuukautta sitten

Onko Oililla huono päivä, vai muuten vaan?

Samuel
Samuel
Vastaa  Oili
10 kuukautta sitten

Kirjoituksestasi ei saa mitään selvää, joten kommentoin! Älä ole katkera, äläkä pahansuopa, kyllä se hyvä elämä kenties sunkin vielä kohtaa!
Mutta hienoa Martina, teit sen!

mika
mika
Vastaa  Oili
10 kuukautta sitten

Puhut vähän mutta asiaa. Tämän päivän naiset haluaa olla kotivaimoja niinkuin lokki sanoi.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit