Martina Aitolehti julkaisi kuvia lapsensa ökyjuhlista – kaikki eivät tykänneet: ”Joillain perheillä ei varaa minkäänlaisiin juhliin”

Radiojuontaja Esko Eerikäisen ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehden yhteisen Victoria-tyttären rippijuhlia vietettiin viikko sitten lauantaina 14. syyskuuta helsinkiläisessä The Hotel Maria -luksushotellissa.

Lue myös: Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen Victoria-tytär pääsi ripille – Juhlat järjestettiin Maria-luksushotellissa! – Kuvat

Esko oli järjestänyt tyttärelleen myös mojovan yllätyksen, sillä bileissä esiintyi räppäri Blacflaco, joka on Victorian lempiartisti.

Nyt Martina on julkaissut ökyjuhlista lisää kuvia Instagram-tililleen. Niissä näkyy kuinka Bollinger-samppanja virtaa ja nauru raikaa. Kuvissa näkyy myös Martinan aussirakas, Martinan nuorempi tytär Isabella Therman sekä tietenkin Esko.

– Viime lauantai oli upea. Niin kiitollinen joka päivä mun upeista tyttäristä, Martina hehkuttaa julkaisunsa yhteydessä.

Näet kuvat alta:

”Ihana opettaa lapsilleen vielä vuonna 2024…”

Julkaisun kommenttiosio on täyttynyt sydänemojeista sekä ihastelevista viesteistä. Mukaan on mahtunut kuitenkin myös viesti, jossa Martinan ja Eskon järjestämiä ökylastenjuhlia kritisoidaan.

– Se on ihana kun lapsilleen opettaa vielä vuonna 2024, että tuollainen ökyily on normaalia ja ihan kaikille jokapäiväistä. Joillain perheillä ei ehkä ole varaa minkäänlaisiin rippijuhliin, eräs kommentoija tylyttää.

Eräs Martinan faneista on vastannut kommenttiin ja puolustanut Aitolehden mahtiperhettä.

– Eli siis hetkinen? Vaikka olis varaa viettää ikimuistoiset ja vähän ökytkin juhlat, niin ei saa, koska kaikki ei voi? Samallahan sitä voi lapsilleen opettaa, että kovalla työllä on mahdollisuus saavuttaa omaisuuden, jolla sitten hankkia kaikenlaista. Toki kaikki eivät edes kovalla työllä saavuta vastaavaa, vähän onneakin tarvittaneen. Ihanaahan minusta on, että käyttävät niitä rahojaan lapsiinsa, eivätkä (vain) itseensä ❤️ Eivätkä lapset tyhmiä ole. Kyllä he ymmärtävät, ettei kaikilla ole samalla lailla asiat. Ja jos oikein tulkitsin jostain kuvasta, niin mukana oli iso joukko Vickan ystäviä nauttimassa keikasta. Siellähän voi vaikka jokunen olla, jonka perheelle se ei olisi ollut mahdollista, mutta näin pääsevät nauttimaan toisten vanhempien yltäkylläisyydestä samalla. Voitaisiin jo alkaa ainiaisen syyllistäminen ja polkemisen sijaan iloita toisten puolesta, hän kirjoittaa.

Lue myös: Seiska: Martina Aitolehti ei ostanutkaan itse Leviltä loma-asuntoa

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
9 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Kaisa
Kaisa
10 kuukautta sitten

Jotkut vaan osaavat olla kateellisia.

Tuula
Tuula
10 kuukautta sitten

Ökyily nyt vaan ei mielestäni sovi, kun on kyse rippijuhlista. Niiden tulisi olla arvokkaat ja nimensä mukaiset. Sanoisin, että ei ole kateutta, jos pitää tällaisia juhlia hieman övereinä. Olen kai vanhanaikainen, mutta…

Totuus
Totuus
Vastaa  Tuula
10 kuukautta sitten

Kieltämättä aika vanhanaikaista, sillä nykyisin vietetään vainajan muistotilaisuuskin usein ravintolassa, joten miten rippijuhlat eroaa tuosta? Joillekin sekin tosin on ökyilyä!

Kati
Kati
10 kuukautta sitten

Kenelläkään ei pitäisi olla nokan kopautusta miten kukakin lastensa juhlia viettää. Olkoon ihmiset yhtä ahkeria kuin ko. henkilöt, ei ne rahat ja varallisuus ihan vain laiskottelemalla tule.

AINO-ELINA Salminen
AINO-ELINA Salminen
10 kuukautta sitten

Minusta on hienoa että lapsia huomioidaan oman varallisuutensa mukaan.
Lapsille on useasti tärkeää vain se, että ollaan läsnä ja kuunnellaan lapsen ajatuksia. Juhlia voi järjestää niin monella tasolla ja jossain kohdassa some on oiva apu jos /kun varallisuutta ei ole.

Kateus vie tuhkatkin pesästä
Kateus vie tuhkatkin pesästä
10 kuukautta sitten

Aina on ollut rikkaita ja köyhiä.On paljon itsestä kiinni oma elämä.Kateus ei kannata,mitä mulla ei ole sitä en tarvitse!

parempi pyy pivossa
parempi pyy pivossa
10 kuukautta sitten

Enpä paljoa viitsi tuosta sanoa,kaikkihan näkyy mikä on vanhempien tärkein sanoma,köyhät kyykkyyn tämä on meidän tyttö,sehän on näiden sanoma luulevat olevansa jotain kuninkaallisisa ja sitten ihmetellään kun ei tule hulluna treenaammisesta kuitenkaan tuloksia ja toinen itkee kun ei palkita työnsä tuloksista.

Xxxxxxxx
Xxxxxxxx
Vastaa  parempi pyy pivossa
10 kuukautta sitten

Kyllä niitä juhlia voi järjestää, kun netissä roikkumisen sijaan oikeasti tekee lujasti töitä, säästää ja kurinalaisesti elämällä tekee omaisuutta itselleen. Kateus on aina ansaittua, ja sellaisenaan positiivinen tunne kun sitä muissa näkee.

Satu
Satu
Vastaa  parempi pyy pivossa
10 kuukautta sitten

Ei kannata LUULLA mitään, kun ei todellisuudesta kuitenkaan tiedä. Maailma olisi
paljon parempi jokaiselle, kun jokainen keskittyisi omiin asioihinsa, eikä niin kärkkäästi aina muiden.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit