Jalkaoperaatiosta kuntoutuva hyvinvointivalmentaja ja tv-tähti Martina Aitolehti julkaisi Instagram Stories-osiossaan videomateriaalia, jossa hän treenaa kuntosalilla monipuolisesti ja kovaa, vaikka hänen takareisileikkauksestaan on kulunut aikaa vasta noin kuukausi.
Martinalla on tavoite päästä elämänsä kuntoon triathlonin mm-kisoja varten, jotka järjestetään Lahdessa kahden vuoden päästä. Iäkkäämmässä naissarjassa kilpailevalle Aitolehdelle ei riitä sijoitus perähänniltä. Tähtäimessä on kirkkaimmat sijat.
– Ruvetaan hakemaan parasta mahdollista fysiikkaa vuodelle 2023, kohukaunotar julistaa treenivideon yhteydessä. Martina täyttää vuonna 2023 41-vuotta.
Alla kuvakaappaus Martinan treenistä. Nainen uhkui uutta intoa ja motivaatiota.
Kunhan hän nyt muistaisi ottaa vielä iisisti, ettei vaan sattuisi mitään uutta haaveria.

Aitolehden kohurakas, ex-liigatähti Hannu Pikkarainen on ulkoiluttanut tyttöystävänsä koiraa, ja ladannut koiralenkeiltä videoita Instagram-tililleen. Hannu odottaa parhaillaan ikävää oikeudenkäyntiä, jossa häntä epäillään seksuaalirikoksesta.
Martina on piilottanut ainakin toistaiseksi kaikki yhteiskuvat Hannun kanssa. Martina on mitä ilmeisemmin tehnyt päätöksen pitää suhdeasiansa ainakin toistaiseksi pois julkisuudesta kohujen vuoksi. Hannu asuu myös yhä Martinan omistamassa sijoitusasunnossa.
Hannu ulkoiluttamassa rakkaansa Nala-koiraa:

Miten täällä saa vielä kommentoida Martinaa, kun se on saanut muut keskustelupalstat poistamaan kaikki itseään ja mölliä koskevat kommentit. Martina on kingi!
Kannattaisi edes hiukan säästää voimia noista raivoisista lihastreeneistä, että jäisi edes pikkiriiķkisen aikaa, voimia ja halua aivojen treenaamiselle. Se puoli vaikuttaa jääneen tappiolle tuossa sporttikiihkossa.
Minä sain tarkat ohjeet takareiden jänteen operaation jälkeen. Ei kk.n kuluttua vielä rajua treeniä saanut tehdä. Joka päivä tein saamiani kuntoutusohjeita. Puolen vuoden kuluttua reisi ok. Minulla myös lääkäri puoliso ohjeisti ja toppuutteli, kun liikaa innostuin. Näiden tiettyjen hyvinvointivalmentajien valmennukset on aika rajuja, jos niitä leirejä edes pidetään vaikka maksu on otettu. Nyt on Nannakin lepoon määrätty, kun hullun lailla huhkinut ja ehkä jotain käyttänytkin, kun on naisellisuus karissut.
Niin eiköhän noissa jutuissa ole ensin se kuntoutus aika.
Mutta saahan sitä rehkiä hullun lailla, jos se pitäisi edes sen pääkopan jotenkin kunnossa.
Palvelija Pikkaraiska hoitaa koiran, muut exät hoitaa lapset.
Mulle tulee tuosta reuhkaamisesta mieleen keski ikäistyvän naisen epätoivoinen kamppailu ikää ja kehon muutoksia vastaan.