Luksusmatkailuun tottuneelle Sara Siepille tämä oli liikaa ja ei säväyttänyt – ”aika perus” ei kuvaisi ehkä kaikkien Afrikkakokemusta

Entinen missi ja nykyinen yrittäjä Sara Sieppi, matkusti Afrikkaan rakkaansa jalkapalloilija Pyry Soirin kanssa. Pyryllä on perhettä Afrikassa ja tietysti herättää kiinnostusta menikö Sara näytille sukulaisille?

Lue myös: Sara Siepillä on edessä erilainen joulu: Matkusti Afrikkaan Huuhkajat-pelaajan kanssa! – Kuvat

Saran matkakuvat ja videot ovat upeasta Afrikan luonnosta, jota pohjoisen tyttö on päässyt hämmästelemään safarilla. Tämä liikutti naisen ihan kyyneliin: ”Eilen oli yks ikimuistoisimmista päivistä koskaan!!😭❤️” Ja ei ihmekään sillä videolla näkyy niin paljon Afrikan eläimiä, joiden näkemisestä haaveilemme vain luontodokumentteja katsoessa.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön Sara Sieppi (@sarasieppi) jakama julkaisu

Luksuselämään tottunut sometähti ei kuitenkaan ollut kovin vaikuttunut paikallisesta hotellista ja sen hintatasosta. ”Maisemat olivat upeat, mutta huone aika perus ja ei mielestäni mitenkään 200 euron arvoinen”, kertoo Sara Instagram-tarinassaan. Sara kuitenkin oli hyvinkin tyytyväinen siisteyteen kaikissa majoituskohteissa: ”Plussaa täällä se, että kaikissa mestoissa on todella siistiä!”

Reissussa ei ilmeisesti ole vielä ollut suurempia haasteita kuin hintaharmitus ja pieni tapaaminen paikallisen pikkupedon kanssa. ”Yks pieni skorppari oli kiinni verhoissa, mutta muuten selvittiin vähällä”, Sara paljastaa reissukokemuksestaan.

Mutta mitäpä oli nykyaikana sometähtösen matkailu ilman kunnon poseeraamista ”safarivetimissä” maasturin edessä.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön Sara Sieppi (@sarasieppi) jakama julkaisu

Pyry Soiri on myös päivittänyt someaan samoilla maisemilla. Pyry kertoo olevansa toisessa kodissaan: ”Home away from home”

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön Pyry Soiri (@hidipo) jakama julkaisu

Lue myös: Iholla-sarja jatkuu taas: Sara Sieppi hehkuttaa poikaystäväänsä, Piritta Hagman itkee eroaan… – Katso uusi traileri

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
5 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Chilla84
Chilla84
2 vuotta sitten

Itse en näe siinä mitään väärää kuinka Sieppi tienaa elantonsa. Somevaikuttaminen on sitä nykypäivää. Ongelma on siina että Saralla on varmasti myös paljon nuoria tyttöjä seuraajina. On surullista luoda näiden kuvien kautta epärealistisia kauneusihanteita.
Siepin tapa tehdä itseään tykö virheettömänä,vielä kun on jatkuvasti esillä, on aika surullista ja jollain tapaa seuraajien ylenkatsomista. Toisaalta jos se on työväline ja sillä tienaa, kuinka muokata kuvansa niin että ne ovat mahdollisimman kaukana totuudesta, niin olen kai itse liian vanhanaikainen.
On siellä joukossa Saralla varmasti ihan aitojakin kuvia. Itseäni se hämmentää että miksi niitä kuvia täytyy ollenkaan muokata, onko tarkoitus hämätä vai ärsyttää, ja hankkia sillä tavalla lisää seuraajia.

Kuuluuko sulle..
Kuuluuko sulle..
2 vuotta sitten

Niin. Matka eläimineen on upeaa? Vai matkalta kertyvä some materiaali? Saran video pätkän alussa sara tuijottaa safarille ilmeellä e.v.v.k. Pyryn päivityksestä saa kuvan että Afrikka ei ilmeisesti enää tarvitse Suomen, Unicefin, kirkon tms. apua? Tämä on nyt sitä todellista Afrikkaa..

Trina
Trina
2 vuotta sitten

Nyt on mopo karannut kaakamon tytön käsistä pahan kerran mitä kuvan käsittelyyn tulee. Jalat ovat venähtäneet kaksimetrisiksi, käsivarret kutistuneet tyngiksi ja monon kokokin samaa luokkaa kutistuneen pään kanssa.

Ja mitä taas tuohon ”aika perus” kommenttiin tulee, se osoittaa että pissi on noussut todella pahasti äkkirikastuneen maalaistytön päähän.

Juha
Juha
Vastaa  Trina
2 vuotta sitten

Juu, pissi on noussut päähän. Muistan hyvin kun hän tuli Tornion Kaakamosta suureen Ouluun Tuiran Lidl:In kassatytöksi oikein nöyränä. Nyt esittää oikeaa maailmannaista, vaikka on ihan tavallisen maalaistytön näköinen (siis ilman muokkauksia) hurjasti lihoneena jo tuossa iässä.

terhi
terhi
Vastaa  Juha
2 vuotta sitten

pitäähän siepon popsia herkkuja kun on millä mässyttää….on kyllä lihonnut hurjasti viime vuosien aikoina ! ei oo missin mitoissa….

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit