Kohukaunotar Sofia Belórf ja liikemiesrakas Stefan ”Stefu” Therman ajautuivat rajuun riitaan vappuna Levillä.
Netin keskustelupalstoilla kiertää villejä huhuja ja väitteitä, joiden mukaan Stefu olisi hermostunut viime viikonloppuna Sofian käytöksestä. Sofia oli viihtynyt vieraassa miesseurassa ravintolassa viime viikonloppuna. Kohukaunotar jakoi Instagram Stories -osiossa myös ravintolakuvan kahdesta salskeasta nuoresta miehestä. Huhujen mukaan Stefan oli hermostunut tästä, ja lentänyt baarista ulos.
Myös Sofian Bambi-koira oli Levillä vappuna, ja netissä leviävän kirjoituksen mukaan, Sofia tuli baarista hakemaan tavaroitaan ja koiraansa pois mökiltä riidan jälkeen.
Tilanne oli äitynyt hurjaksi, ja raivostunut Stefu olisi huhujen mukaan hypännyt Audinsa rattiin useampaan otteeseen illan aikana, ja ajellut mökkipihallaan uhkaavasti Sofian ja miesseuralaisten läheltä, jotka olivat tulleet liikemiehen mökille.
Stefun Audi RS6 oli silminnäkijöiden mukaan romuna kohuliikemiehen rellestäessä autollaan pitkin mökkipihansa laitamia ojanpohjia myöden.
”MAROKKOLAINEN OTTI JA LÄHTI”
Stefu jakoi viime sunnuntaina Instagram Stories -osiossa kuvan, jossa Sofia on tekemässä lähtöä Stefun mökiltä, saattajiensa ja suuren matkalaukkunsa kanssa.
Kuva yhteyteen Therman oli kirjoittanut ”Marokkolainen otti ja lähti. Jumalalle kiitos”
Lisäksi Therman lisäsi sometililleen englanninkielisen tekstin ”No matter how much snake sheds skin. It’s still a snake”, eli vapaasti suomennettuna ”Ei ole väliä kuinka paljon käärme luo nahkaansa. Se on silti käärme.”
Gekkosen tietojen mukaan Sofia ja Stefan on kuitenkin bongattu yhdessä Kittilän lentokentällä rajun riidan jälkeen.
No nyt on Sofia kommentoinut ,en liity millään tapaa tähän riitaan,montakohan marokkolaista mökillä olikaan,voi pyhä elämä,yrittääkö tällä pestä maineensa,sehän on mennyt kyllä jo,voiko olla noin paljon tyhjää pääkopassa,hohhoijaa ,näin kiemurtelee rahapussin luo takaisin ,kyllä nyt olisi peiliinkatsomisen paikka ihan suurennuslasin kanssa kenen suusta sammakot lentelee,ei mee läpi ei kellekkään
Mitämitä on tapahtunut? Hei perjantai ja vessaselfie ja lasi heilumaan – kuvia sohvi ja laita please laukku kaulaan!
Onko nää Kaksi taas ”yhdessä?
Ei todella mene läpi, – kyllä se jaksaa
kieroilla.Lähteä nyt mökiltä yön selkään,
jos kaikki olisi ollut kunnossa. Vaan Soffin
raha-asiat eivät ole kunnossa, niin pakko
’säätää’ elämää sen mukaisesti…
Hän vain sopeutuu.. Toivon mukaan ketään ei enään usko tämän selityksiä. Stefan antoi hänelle tämän ”hellyttely” nimen viime vuonna.
Itse varmaan tosiaan harjoittelee peilin edessä valehtelua,kun pystyy olemaan neutraalisti vaikka toistamiseen ajetaan pihalle ja kaikki muu paska siihen päälle….Toi suhde ei ole millään tasolla normaalia! Eikä kumpikaan ole täysjärkinen ollut enään aikoihin.
Juurikin näin ,ihan vaan huvin vuoksi pakeni yöhön,eikö hän ymmärrä et jokainen tietää tän totuuden,mutta rahapussin kylkeen on hitsattava hinnalla millä hyvänsä,vaikka tolla ns meillä ei ole ollut Stefun kanssa riitaa,uskooko kukaan tähän valheeseen,ei todellakaan usko ikinä,no paljastuksia leviltä odotellessa ….
Nii – Stefu oli sen ison punaisen sy-
dämen kuitenkin kuvaan laittanut. Tuskin olisi jostain jätkästä kommentoinut kera sydämen. Että sillee, – Soffi ei dajuu…
et me dajuu.
Putosin ”junasta” mutta
mitä jostain luin että Steffun Audi on romuna-mitä se on taas kännissä sekoillut- ajokortti on varmaan vielä taskussa? Ihan oikeesti!
Jep kyllä pitäis ottaa kortti pysyvästi pois. Ja entä mitä vakuutusyhtiö tykkää että ajellaan Bentleyllä joka on näyttelyauto? Tosin ihan ymmärrettävää kaverilta, ettei antanut Ferraria tälle piripiri tööt tööt pariskunnalle käyttöön.
Miten hitossa tuo täytetty naakka ylipäätään kiinnostaa ketään? Parasta ennen päiväyski menny jo vuosia sitten. En koskis pitkällä tikullakaan tuommoseen huulioon.
Steffua kiinnostaa
Todella tyhmä, luulis jo uskovan muijan elettyä elämää. Ei kyllä enää huolisi.
Mikä helvetin tähti tuo donna luulee olevansa. Kohta samanlaisessa tilassa kuin Tuksu. Koko Suomi nauraa tehdystä filmistä. Piknikkireissun jutut aivan törkeitä. Totta on, ei osaa edes hävetä juttujaan ja tekosiaan. Luulee että hänelle ollaan kateellisia kun on niin kaunis. Paljon kauniimpia naisia on Suomessa paljon, ei rikosrekisteriä eikä ulosottovelkoja. Tehdään vielä dokumenttia . . . . ???
Kohta kuitenkin yhteinen reissu dubai,brunaa pakko saada
Sit marbella brunaa pakko saada
Sit hanko ja shit hoh hoijaa
Tavan äly ja väläys… Kummatkin tosin vaikuttaa olevan jälkimmäisiä..
Sofia: Gold digger, jonka on moni Sofian tuntenut sanonut. Keinoja kaihtamatta kaivautuu miehen kukkarolle. Osaa taitavasti käyttää vastapuolen huonoa itsetuntoa tai heikkouksia hyväkseen. Implantteja ympäri kehoa ja mikä tärkein, ankan huulet. Tulevaisuus voi olla julma, kun kasvot kulahtavat ja hiukset häviävät liiallisista voimakkaiden aineiden käytöstä. Ei ammattitutkintoa.
Stefan: Huono itsetunto jonka pönkittämiseen tarvitsee ”näyttävää naista”, hienoja autoja, luxusmatkoja. Olettaa, että kaverit ovat kateellisia töröhuulisesta seksikkäästä naisesta. Tarvitsee vettä väkevämpää jotta jaksaa pyörittää tämänkaltaista elämää. Valitettavasti vaan tietyssä humaltumisen vaiheessa agressiivinen käytös nousee esille. Moraalinen krapula seuraa näitä kohtauksia – liikunta, työhuone, tytär tällöin tärkeitä.
Ei lisättävää,juuri näin
Soffin sanomaa ”silloin adi keväänä”, kertoi haastattelussa Kaivopuiston piknikillä. Mitä halusi tarkoittaa?
Sorry, piti kyllä olla ABI-keväänä !
Onko Soffi ylioppilas ?
Sofia on käsitykseni mukaan opiskellut Itiksen kieli lukiossa… mutta jos miettii ihan jo Sofian englannin kielen osaamista, niin voi ehkä laskee yksi+yksi että kävikö koulun loppuun asti..
Sofia muutti 16 – vuotiaana Ylivieskas-
ta Helsinkiin lukio – opintojen perässä.
– Noin luki jossain lehdessä, eli on voinut
olla abikevät, mutta tuskin on ylioppilas.
Olisi hän vappuna valkolakissa Levillä
fiilistellyt ja aikaisemminkin asiasta mai-
ninnut, jos olisi ylioppilas.
No nyt on Stefan aloittanut kuntokuurin,niin reippaasti juoksi Espoon kalliomaisemissa,vanhat höyryt päästä pois,Sofia varmaan lymyää sisätiloissa ikean kassi kädessä,kun ei tiedä milloin taas lentää ulkoruokintaan
Eikö tuolta hullulta saada ajokorttia pysyvästi pois?! Nytkin on tietysti ollut viinaa ja ties mitä muuta päässä, joku kaunis päivä tappaa joko itsensä tai jonkun toisen auton ratissa sekoillessaan!! Tällaista se on Suomessa, päihteiden alaisena olevalta kortti muutamaksi kuukaudeksi hyllylle, ja jo on taas ratissa vaarantamassa kanssaihmisten henkeä!!! En puolustele Sofiaa, täysi opportunisti ja äärimmäisen laskelmoiva keinottelija, mutta tuo äijä on kyllä ihan sairas!!!
Aika outoa tosiaankin- kännissä ei saa koskea rattiin paitsi näköjään Steffu 🙁
Oli varmaan naapureille helpotus kun lähti mökiltään pois. Seuraavaa vaihetta odotellessa – tähän on vauhdikkaampaa kuin ”kauniit ja rohkeat” ( en tiedä tuleeko sitä sarjaa enään).
Mutta tämä pariskunta on nolannut itsensä niin perusteellisesti Suomessa , vaikka eihännse heitä liikuta. Nenä pystyssä taas varmaan mennään laittamaan tukkaa ja naamaa Vapun jäljiltä kuntoon ja videota hommast pukkaa.
Sofia oli jo eilen kauneusputiikin penkissä. *soooooo exciting, getting ready from head to toe!! Nooh olihan se tekoreuhka jo viikon pesemättä. Ei vissiin junnut tarjoutunut pesemään saunassa?
Vai pitikö Stefun jotenkin korvata tämä melkein päälle ajo ja kun joutui vieraiden miesten mökkiin matelemaan pakoon…. Vai onko tää yrittäjä oikeesti niin moraaliton ja sokea että antais päästä varpaisiin hoidon ilmaiseksi ja vastapalveluksena saa kuvan kun akka pönöttää tuolissa ja hiukset näytti ihan vihreiltä.
”Akka pönöttää”, – kyl tääl on niin hyvii
lausahduksii, et todella pitäis kirjaksi
koota! – Saisi Soffikin lukea kerralla kaik-
ki mielipiteet. Hänellä on nyt varmaan
enemmän aikaakin, kun workit taitaa
mennä toisille. – Mikä siis kirjalle ni-
meksi?
No niih! Vai uusien jäbien kuvia…. nää kaks on kyllä vauhdikkaita. Audi romuna Lapissa ja naapurit järkyttyneitä taas niiden touhuista.
Niin ei kai se itse sitä tukkaansa pese kun on tekotukkaa joukossa – irtoaa vielä koko härpäke.
Noh, jännityksellä odotamme uusia käänteitä ja viikonloppu tulossa!!
Kampaajalta oli jo kuva! Taisi olla
vaalennus hiuksiin, tai siis teko-
tukkaan.
– Stefu ei vaan millään usko, että Sohvi
on vain rahan tähden kanssaan…
Nikolle yritti mennä kerran ja nyt
julkaisi ne kahden kaverin kuvat
meidän kaikkien katsottavaksi. Ja
lisää sotkuja on varmaan tulossa
’kauniisti, rohkeasti’ siis. – Ei Sohvi
jaksa mitään kotileikkiä, pitää olla
ihailijoita ympärillä…