Katiska-päätekijä Niko Ranta-aholta kysyttiin tiesikö Sofia Belórf hänen huumebisneksistään – Ranta-ahon ilmeet kertovat paljon

MTV3:n toimittaja haastatteli Katiska-päätekijä Niko Ranta-ahoa, joka lusii pitkää vankeustuomiotaan Riihimäen vankilassa.

Niko laittoi ns. ”Katiskat vesille”, eli toisin sanoen aloitti huumebisnekset asuessaan Marbellan hienostoalueella yhdessä ex-avopuolisonsa Sofia Belórfin kanssa.

MTV:n toimitus vieraili vankilaoloissa ja kysyi Ranta-aholta, että onko mahdollista, että Belórf ei olisi tiennyt miehensä huumejutuista.

– Kuitenkin asuitte silloin yhdessä. Mikä on sun näkemys, että onko se mahdollista olla siinä vierellä, elää rinnalla, ja olla tietämättä? toimittaja kysyy Nikolta.

– Tämä on asia mihin mä olen oikeudessa kertonut, että Sofia ei ole tiennyt ja mä meen tällä samalla vastauksella. En halua sitä puida sen enempää, Niko vastasi virnuillen.

Ranta-aho kiisti virnuillen, että Sofia olisi tiennyt hänen huumejutuistaan. KUVA: MTV3

Koko videohaastattelun voit katsoa MTV3:n sivuilta.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön Sofia Jessica (@sofiabelorf) jakama julkaisu

Niko Ranta-aho kertoo tv:ssä mistä hän haaveilee tulevaisuudessa – ”Siihen tavoitteeseen ei rikokset sovi”

MTV: Niko Ranta-aho kertoo nykyisistä väleistään ex-tyttöystäväänsä Sofia Belórfiin: ”Kun mä vapauduin, niin hän yritti päästä takaisin”

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
8 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Riitta
Riitta
2 vuotta sitten

Ei mitenkään voi asua huumebisnestä pyörittävän kanssa niin ettei mitään huomaa. Ökykämpässä oli jatkuvasti huumebileitä. Pahamaineinen Nacci kuului Nikon ystäviin. Vaikka kuinka tyhmä ja ymmärtämätön olisi niin tuota ei voinut olla huomaamatta. Sulki vaan silmänsä ja korvansa, kun luxusta riitti. Nacci näki mikä golddigger tämä Sofia oli. Ja pyrkipä Sofia vielä takaisinkin Nikon luokse, tämän Niko on julkistanut. Pyrki takaisin vaikka siinä vaiheessa koko maailma tiesi Nikon suureksi huumekauppiaaksi. Silti silmät pyöreinä kertonut sitä aiemmin, miten järkyttynyt ja yllättynyt on Nikon touhuista. Ei tiennyt mistään mitään. Takaisin pyrkiessään ei ainakaan voinut olla tietämättä. Olihan itsekin ollut pidätettynä ja kuulusteltavana.

Röyhkeä ja omahyväinen nainen, joka kertoilee omassa ohjelmassaan valheita, joista vielä maksetaan ja joita jotkut uskovat. Stefu piti iskeä, kun rahantulo tyssäsi. Nyt taitaa odotella sitä unelmien prinssiä tai veikkaan, että Nikon vapautumista. Niko sitten päättää huoliiko takaisin. Toivottavasti ei. Joku outo juttu ja yhteys näillä on, kun Niko suojelee tuota. Näkeehän Nikon virnistyksestä mikä on totuus.

Tarkkailija
Tarkkailija
Vastaa  Riitta
2 vuotta sitten

Sofia on valehdellut monta juttua ja mistä on joutunut kiinni. Lopettakaa nuo Sofian Valehtelut ohjelmat. Eiköhän ole tarpeeksi puhunut paskaa ja tehnyt itsestään naurettavan pellen.

Marko
Marko
Vastaa  Riitta
2 vuotta sitten

Käsittämätöntä että vielä suojelee tuota plöröä. Varmasti on tiennyt. Asunnossa on juhlittu koko ajan niin hänkö ei ole muka tiennyt. Höpö.höpö.

Liisa
Liisa
Vastaa  Marko
2 vuotta sitten

Vasikointi ei ole kuulu asiaan noissa piireissä!

Tarkkailija
Tarkkailija
Vastaa  Marko
2 vuotta sitten

Ei sitä varmaan usko oikeuslaitoskaan. Eikö se poliisin salaa nauhoittamassa kuuntelussa Sofia oli hyvin tietoinen aineista.

Peppi
Peppi
2 vuotta sitten

Oi kun saataisiin kuulla totuus blörön valheisiin. Miksi esim. asui Ranta-ahon siskon kämpässä? Mistä saanut rahaa, sillä ei kuitenkaan tienannut mitään mahtavaa summaa 2021. Kaikki logotuotteet kiinaversioita?

Seppo
Seppo
Vastaa  Peppi
2 vuotta sitten

Eikö se asu vieläkin Rantsujen asunnossa. Tulee pakostakin mieleen, että tässä jotakin salataan ja pahasti.

Kuuluuko sulle..
Kuuluuko sulle..
Vastaa  Seppo
2 vuotta sitten

Ilmeisesti ei. Kuvaillut taas ihan eri hissiä. Kenen lie sohvalta saanut paikan. Omaa vuokra-asuntoa tuskin vieläkään. Halvemmaksi tulee asua muiden nurkissa. Voi sitten ostella itselleen ”ero lahjoja”, ja juosta dinnerillä. Veikkaan että solar järjesti Nikon siskon kämpän Sofialle. Saatiin draamaa ja seiska otsikoita sarjalle. Aivan kuten Stefua hyödynnettiin sarjassa moneen kertaan. Melkoisia yhden-suuntaisia hyöty suhteita Sofialla taitaa olla kaikki ihmissuhteet. Tunne kylmä ihminen.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit