Seiska-lehden kohuotsikoissa viime aikoina rypenyt Johanna Tukiainen julkaisi maanantain ja tiistain välisenä yönä Instagramissa päivityksen, jossa hän kertoo tuntemattomien ”stalkkaajien” ja ”vihaajien” vainoavan häntä.
Johanna julkaisi sometilillään myös kuvan, josta voi selvästi nähdä kyseisten henkilöiden koko nimet.
– Uskomaton määrä kaiken mailman tuntemattomia stalkkaajia ja vihaajia! Edelleen ongelma ei ole pelkästään nämä pahat ihmiset vaan ongelma on tahot, jotka mahdollistaa vihapuheen ja pahuuden. Tietysti olisi hyvä että entinen Lapinlahti, Hesperia yms, voisivat toimia edelleen niin avohoidossa olevat sekopäät eivät pääsisi riehumaan netissä niin helposti, Tukiainen kirjoitti kuvan yhteydessä.
– Suurin osa, noin 99% naisia ja tuntemattomia täysin! hän jatkoi kommenttiosiossa.
Johanna on ollut otsikoissa viime aikoina muun muassa lapsensa huostaanotosta, äitinsä pahoinpitelystä sekä päihteiden käytöstä. Hänen albanialainen ex-rakas ”Paul” sai myös karkoituspäätöksen Ruotsissa.
Pahoja ihmisiä on.Varmasti jokaisen ympärillä pyörii kateellisia, selkäänpuukottajia ja ihmisiä jotka nauttivat kun toisella menee huonosti.Mutta nouskaamme näitten yläpuolelle.Suojahaarniska päällä…eli pidä suojarajat itselläsi äläkä päästä sen sisäpuolelle näitä ilkeämielisiä ihmisiä.Elä elämääsi juuri sinunlaistasi.
Johannalle voimia!!! Olet selviytyjä!!!