Kuolemansairas Janita Lukkarinen vastaa iskelmälaulaja Frederikin syytöksiin: ”Olet täysin samaa kastia kuin nettikiusaajani”

Laulaja Ilkka ”Frederik” Sysimetsä, 75, kirjoitti Facebookissa syöpää sairastavan Janita Lukkarisen hakevan vain huomiota olemalla esillä somessa ja antamalla haastatteluita voinnistaan. Asiasta uutisoi Hymy-lehti.

Nyt Lukkarinen on vastannut laulajan syytöksiin Instagram-tilillään.

Lue Janitan koko päivitys alapuolelta:

– Ilkka Frederik ”Ressu” hyvä, Olethan itsekin kasvosi antanut julkisuudelle, ja varmasti tiedät tällöin olevasi vapaata riistaa!

– Koska olet nähnyt minun viimeksi antavan haastattelua valtamedialle? Tai saati muille medioille kuin 7päivää, jossa on tilannekatsaus toisinaan voinnistani, koska on myös hyvin suuri ihmisjoukko, joka rukoilee puolestani ja heillä on mielestäni oikeus tietää, missä vaiheessa mennään, jos en itse jaksa jakaa voinnistani tietoa, koska olen jo sen verran väsynyt.

– Olet täysin samaa kastia kuin nettikiusaajani.. Meillä ei todellakaan enää hedelmäpommit soi, kun kehtaat käyttäytyä noin alhaisesti, ilman että tiedät tuskastani mitään!

– Jos et pidä naamastani, älä lue minua koskevia juttuja valtamedioista, jotka suurin osa ovat otettu suoraan sometililtäni, minkä olisi luullut sinun tietävän itsekin julkisuuden henkilönä.

– Olen kieltäytynyt enemmän valtamedioiden haastattelupyynnöistä tänä vuonna kuin mitä sinua varmaan on edes ikinä haastateltu, jos ajattelumaailmasi on näin järkyttävän suppea, herranjumala!

– Naamaani tuskin enää kauaa näkee valtamedioissa, joten antaisitko minun sairastaa tavallani loppuun asti?!

– Haluaisin toki laillasi taivuttaa tunteeni lauluihin, mutta ikävä kyllä minulla ei ole riittävästi tietotaitoa tällaiseen. Siksi minun taiteilijasieluni purkaamispaikka on lähinnä instagram tai facebook.

– Teit itsestäsi todella ala-arvoisen, eikä kritiikkiäsi voi edes ottaa henkilökohtaisesti.

– Kävelisitpä päivän edes kengissäni ja tuntisit tuskan ja kivun, jota koen joka ikinen päivä, mutta hammasta purren on selviydyttävä päivään seuraavaan perheen takia.

– Olet itse kalastellut siis julkisuutta kevytkenkäisellä musiikilla, josta paistaa läpi, että on taidettu aika pumpulissa kasvaa, eikä oikeita haasteita ole naisten ja viinan lisäksi ollut. Ja nyt kalastelet näkyvyyttä kuolevan haukkumisella! Oikeasti?

– Mikä pahinta tässä on se, että heität jo olemassa oleville nettikiusaajilleni lisää vettä myllyyn ESIMERKILLÄSI.

– On teillä hyvä herra elämänarvot kohdillaan. Tai sitten olisi aika katsoa peiliin ja pyytää anteeksi!

– Häpeä ”Rantaleijona”!

 

View this post on Instagram

 

Ilkka Frederik ”Ressu” hyvä, Olethan itsekin kasvosi antanut julkisuudelle, ja varmasti tiedät tällöin olevasi vapaata riistaa! Koska olet nähnyt minun viimeksi antavan haastattelua valtamedialle? Tai saati muille medioille kuin 7päivää, jossa on tilannekatsaus toisinaan voinnistani, koska on myös hyvin suuri ihmisjoukko, joka rukoilee puolestani ja heillä on mielestäni oikeus tietää, missä vaiheessa mennään, jos en itse jaksa jakaa voinnistani tietoa, koska olen jo sen verran väsynyt. Olet täysin samaa kastia kuin nettikiusaajani.. Meillä ei todellakaan enää hedelmäpommit soi, kun kehtaat käyttäytyä noin alhaisesti, ilman että tiedät tuskastani mitään! Jos et pidä naamastani, älä lue minua koskevia juttuja valtamedioista, jotka suurin osa ovat otettu suoraan sometililtäni, minkä olisi luullut sinun tietävän itsekin julkisuuden henkilönä. Olen kieltäytynyt enemmän valtamedioiden haastattelupyynnöistä tänä vuonna kuin mitä sinua varmaan on edes ikinä haastateltu, jos ajattelumaailmasi on näin järkyttävän suppea, herranjumala! Naamaani tuskin enää kauaa näkee valtamedioissa, joten antaisitko minun sairastaa tavallani loppuun asti?! Haluaisin toki laillasi taivuttaa tunteeni lauluihin, mutta ikävä kyllä minulla ei ole riittävästi tietotaitoa tällaiseen. Siksi minun taiteilijasieluni purkaamispaikka on lähinnä instagram tai facebook. Teit itsestäsi todella ala-arvoisen, eikä kritiikkiäsi voi edes ottaa henkilökohtaisesti. Kävelisitpä päivän edes kengissäni ja tuntisit tuskan ja kivun, jota koen joka ikinen päivä, mutta hammasta purren on selviydyttävä päivään seuraavaan perheen takia. Olet itse kalastellut siis julkisuutta kevytkenkäisellä musiikilla, josta paistaa läpi, että on taidettu aika pumpulissa kasvaa, eikä oikeita haasteita ole naisten ja viinan lisäksi ollut. Ja nyt kalastelet näkyvyyttä kuolevan haukkumisella! Oikeasti? Mikä pahinta tässä on se, että heität jo olemassa oleville nettikiusaajilleni lisää vettä myllyyn ESIMERKILLÄSI. On teillä hyvä herra elämänarvot kohdillaan. Tai sitten olisi aika katsoa peiliin ja pyytää anteeksi! Häpeä ”Rantaleijona”! #Frederik #sairaanhaukkumisellakalastelija #pimeätätouhua #kunnianmenetys

A post shared by Janita Angelina Lionheart JLu (@juanitapupu) on

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
15 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Kaikkea hyvää <3
Kaikkea hyvää <3
4 vuotta sitten

Älä Janita välitä reetun typeryyksistä. Siinä papassa ei ole Koskaan ollutkaan mitään nähtävää! Itseäni lähinnä etoo kun vanha pappa juoksee nuorten tyttöjen perässä. Ja kuvittelee olevansa nuori. Hyi hitto.!…nää viimeiset hetket on sun.. Käytä ne niinkuin parhaaksi näet.

Tiina
Tiina
4 vuotta sitten

Kuka tää janita Lukkarinen oikein on??

Sane
Sane
4 vuotta sitten

Reetun rinnat on isommatkuin monella naisella

Johanna
Johanna
4 vuotta sitten

Janita, pelkkä positiivisuus nyt vaan kehiin!!!!! <3

mia
mia
4 vuotta sitten

buu toi Frederik näytää olevan ruttunen vanha ukko joka ei ole mieleltään tullut aika mieheksi , vaikka se ei itsekkään tiedä vaikka vois vaikka kuolla kupsahataa huomenna ,,,siis todella säälittävää kun se ei näytä ymmärtävän että se on itsekkin lähempänä kuolemaa kuin elämään SEN NUORUUDEN VUODET ON OLLUT JA MENNYT .ei siis ois uskonot että joku noin vanha äijän käppänä antaa noin tyhmiä kommentteja

Jake
Jake
4 vuotta sitten

Taisi Vesku Loiri lyödä Reetua turpaan liian kovaa aikoinaan kun aivotoiminta on noin ala-arvoista. Olisi pitänyt lyödä ilmeisesti vielä kovempaa niin olisi turpa mennyt kiinni lopullisesti.

Jokkeri
Jokkeri
Vastaa  Jake
4 vuotta sitten

Ei meistä kaikki ole rautaa sano Vesku ko vetäs Reetu raukkaa turpaan Oli alakanu hörhö isotteleen

Katja lindgren
Katja lindgren
4 vuotta sitten

Jeesus sinua Janita siunatkoon, poistakoon Jeesus kaikki kipusi. Kiitos että olet jaksanut jakaa elämäsi vaikeita asioita meille. Taivaassa sinut kerran palkitaan. Olet kaunis helmi. Haistakoon Hutun tommonen lapsellinen aikuinen paskiainen. Älä välitä
Olet niin monelle rakas ja tärkeä ja ennenkaikkea jeesukselle. Voimia jaksamista taisteluusi ole siunattu isän pojan ja pyhän hengen nimeen.❤️

Hantte
Hantte
4 vuotta sitten

Hyvä Janita❤️ Olet hieno ihminen ja toivon että jaksat taistella sairauttasi vastaan.Sinä Reetu, oot täys pelle ja idiootti,mee haistelee niitä naisten alushousuja,ei sinusta muuhun ole.

Txt
Txt
4 vuotta sitten

Öööö äläpä tyttö kirjoittele noin pitkiä juttuja .

En ymmärrä
En ymmärrä
Vastaa  Txt
4 vuotta sitten

Hei.
Olen Reetun kanssa melkein samaa mieltä, mutta en käytä niin kovaa kieltä.
En kyllä ymmärrä, että koko ajan pitää Janitan julkisuudessa kirjoittaa tästä
syöpäsairaudestaan, jokin ei mielestäni täsmää näissä julkaisuissa.
Suomessa on monta sataa tuhatta syöpää sairastavaa ihmistä, ja jokaisella on
varmasti vaikeaa ja yhtä tuskaista, mutta ovat järkeviä ja normaaleja ihmisiä,
eivätkä hillu somessa, vaan keskittävät kaiken voimansa hoitoihinsa ja mahdolliseen
parantumiseen.

Tiara
Tiara
Vastaa  En ymmärrä
4 vuotta sitten

Mistäs sinä tiedät mitä nämä monta sataa tuhatta syöpäsairasta kotonaan tai ylipäätään missään tekevät, oletko nähnyt heistä jokaisen ???
Älä viitti tulla tänne jeesustelemaan ja kirjoittamaan valheita !!
Janita tekee just sitä mitä itse haluaa ja jaksaa tehdä, turha teidän muiden on tulla tänne viisastelemaan ja kertomaan miten muut syöpäsairaat elää ja mitä ne tekee, hohhoijjaa mikä URPÅ

Ja Reetu, mulla ei ees sanat riitä kertomaan sitä kuvotuksen määrää, mitä aiheutat ympäristöllesi
Yleensä se on niin, että puheet on suuremmat kun teot ja uskoisin tuon ”naistenmiehen” -statuksenkin olevan niin‍♀️‍♀️
Keskity vain niihin ikäisiisi naisiin, ja varo vaan, kohta Tenat lentää kaaressa lavalle.

Kepuli
Kepuli
Vastaa  En ymmärrä
4 vuotta sitten

Olet oikeassa ihmiset vaan hehkuttavat häntä kun on ollut terveessä mutta eipä muut syöpäsairaat saa osakseen rukousta sääliä ja ym

Jaa-a
Jaa-a
Vastaa  En ymmärrä
4 vuotta sitten

Luitko Janitan vastausta? Se on tehnyt seiskan kanssa diilin, että kertoo väliajoin kuulumisensa, niin seuraajat pysyy ajantasalla. Kyseessä kuitenkin on julkisuuden henkilö, jolla on faneja toisin kuin tavan tallaajilla. Ja kaikki mitä se someen kirjoittaa päätyy seiskan sivuille jokatapauksessa.

Minttu
Minttu
4 vuotta sitten

Hei sinä ihana kaunokainen Janita !

Olet oikeutettu olemaan somessa tai ihan missä vain niin paljon kuin ikinä jaksat ja haluat ! Emme voi kuvitellakaan tuskaasi ja elämän kokemistasi sairaudessasi. Olet rohkea esimerkki siitä, ettei julkisuus ole onneksi vain hyväosaisten ja terveiden ihmisten tai idioottimaisesti kirjoittelevien muinaisjäännelaulajien paikka olla esillä. Tuot olemisellasi elämänmakuista sisältöä, jos sallit näin sanoa, ja rohkaiset ihmisiä olemaan oma itsensä myös äärimmäisen vaikeina hetkinä.
Tämä maailma on tosi paska paikka ja sen todistaa myös sinun kohtalosikin ! Haluaisin sinulle kaikkea hyvää ja voimia ja uskoa hyvyyteen ! Haluaisin viedä pois tuskan, epävarmuuden, katkeruuden ja tyhmät, ilkeät ihmiset jotka levittävät ympärilleen vain negatiivista energiaa. Paljoon, josko mihinkään, en pysty, mutta lähetän sinulle lämpimiä, rakkauden täyteisiä ajatuksia !
Sinä olet tyttö helmi, aarre, kultapölyä ja onnen hippuja !

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit