Erika Vikman laskeutui Sveitsiin Finnairin siivin – Kuvat!

Suomen viisuedustaja Erika Vikman on saapunut turvallisesti Sveitsiin.

Erika Vikman on saapunut Sveitsiin edustamaan Suomea ensi viikolla järjestettävässä Eurovision laulukilpailussa Baselissa. Valmistautuminen kisaviikkoon on käynnissä, ja tunnelmia matkan varrelta voi seurata Uuden musiikin kilpailun virallisella Instagram-tilillä.

– Suomen delegaatio on saapunut Sveitsiin! Wir kommen, Basel, UMK:n Instagram-tilillä kirjoitetaan.

Julkaisussa nähdään kaksi kuvaa Suomen viisudelegaatiosta – toinen lentokentältä ja toinen koneen sisältä. Matkaseurueeseen kuuluvat muun muassa Suomen edustuskappaleen Ich komme tekijät, Christel ja Jori Roosberg.

Erika kertoi lauantaina (3.5.), että hänen alkuperäinen maanantain Finnairin lentonsa Zürichiin oli yllättäen peruttu.

– Finnair, kun perutte maanantailta lentoja niin jättäkää sinne pliis se yks Sveitsin lento, olis super! Vikman kirjoitti.

Lue myös: IS: Erika Vikmanin viisumatka oli peruuntua – nyt tuli uusi tieto

Tuore päivitys vahvistaa, että Vikman pääsi lopulta matkaan Zürichiin – juuri kuten oli suunniteltu, Finnairin siivin. Julkaisun toisessa kuvassa Vikman ja hänen tiiminsä poseeraavat hymyillen lentohenkilökunnan kanssa. Molemmissa otoksissa Vikman pitelee ylpeästi Suomen lippua käsissään.

Myös Finnairin virallinen Instagram-tili on jakanut kuvan Erikasta:

Vikman kilpailee Euroviisujen toisessa semifinaalissa torstaina 15. toukokuuta. Ensimmäinen semifinaali järjestetään tiistaina 13. toukokuuta, ja kilpailun huipentava finaali käydään lauantaina 17. toukokuuta.

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
0 Kommenttia
Tuoreimmat
Vanhimmat Eniten äänestetty
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit