Kirsi Alm-Siira sai naurukohtauksen MTV:n uutislähetyksessä: ”ei mennyt ihan putkeen”

MTV:n Kymmenen uutisten loppupuolella koettiin huvittava hetki. Suorassa lähetyksessä uutisankkuri Kirsi Alm-Siira kysyi urheilutoimittaja Mika Saukkoselta, onko seuraavassa urheiluosiossa luvassa MM-hiihtoa.

– Meillä on puolen tunnin ruutuaika ja siihen mahtuu paljon muutakin, Saukkonen muun muassa totesi lähetyksessä.

– Mahtuu kaikenlaista, mutta mahtuuko käpylehmiä? Alm-Siira kysyi.

Saukkonen vastasi kieltävästi, mikä sai Alm-Siiran repeämään nauruun. Hänen huvittuneisuutensa jatkui pitkään, eikä naurua ollut helppo hillitä. Vieressä seissyt kollega Jan Andersson pysyi tilanteessa tyynenä.

– Onneksi mielikuvitusta nykypäivän lapsillakin piisaa. Se on muuten sinulla, voisitko lukea sen loppuun, Andersson sanoi.

Alm-Siiran nauraessa Andersson johdatteli katsojat Tuusulan Vaunukankaan päiväkodin esikouluryhmän animaatioklippiin, jossa nähtiin muun muassa eläimiä ja robotteja. Klipin päätyttyä Alm-Siira sai koottua itsensä.

– Tämä lähetyksen loppu ei mennyt ihan putkeen. Mutta se, että robotit pelastavat maapallon, niin ehkä ne pelastivat myös tämän lähetyksen lopunkin, Alm-Siira totesi hymyillen lopuksi.

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
1 Kommentti
Tuoreimmat
Vanhimmat Eniten äänestetty
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit