Seiska: Janni Hussi paljasti jymypommin!

Mediapersoona ja rallikartturi Janni Hussi kertoi viime viikolla hänen ja aisaparinsa, rallikuski Lauri Joonan yhteistyön päättymisestä.

– Oon kiitollinen Laurille kaikesta opista, jota olen kauden aikana saanut ja päässyt ottamaan seuraavan stepin ralliurallani. Ennen Jyväskylää tein päätöksen, että se kruunaa kautemme viimeisenä yhteisenä rallina, Janni kertoi somessa.

Vaihtoi parikseen vanhan konkarin

Nyt Janni on paljastanut Seiskalle uudet suunnitelmansa. Kaunotar hyppää nimittäin pian takaisin kartturin paikalle – tällä kertaa vanhan konkarin aisapariksi.

– Seuraavaksi kisaan Lahti Historic Rallyn Jari-Matti Latvalan kartanlukijana. Alla on vanha kunnon Toyota Celica, joten voi olla, että slaidissa mennään, Janni naureskelee Seiskalle.

JM Latvala on yksi suomalaisista rallilegendoista. Toyotan nykyinen tallipomo voitti kunniakkaalla urallaan 18 MM-osakilpailua ja sijoittui rallin MM-sarjassa kolmesti hopealle.

– Olen tosi paljon tykännyt siitä, miten yhteisöllinen laji ralli on. Ilmapiiri on koko ajan tosi tsemppaava ja kannustava. Puolin ja toisin kaikki tsemppaavat toisiaan ja kehuvatkin, kun paikka on. Olen kyllä tykännyt, Janni paljastaa.

Lahti Historic Rally ajetaan samaan aikaan Lahden SM-rallin kanssa 23.–24. elokuuta.

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
3 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
fuulaa
fuulaa
10 kuukautta sitten

Ei vi..u! Toi pissis sais oikeesti lopettaa noiden nollajuttujensa pommittamisen!
Kyllä on hirveä tarve tyrkyttää minä minäänsä koko ajan.

Minä
Minä
Vastaa  fuulaa
10 kuukautta sitten

Sairasta meininkiä. Eukolla mennyt jo ihan överiksi tuo itsemsä tyrkyttäminen ja vielä ilman mitään meriittejä. Samalla tasolla Nykäs-tyrkyn kans.

Miksi
Miksi
Vastaa  Minä
10 kuukautta sitten

Oiskos sulla ja fuulaalla hiukan huono itsetunto, vai mitä ihmettä te pärisette? Minusta on sairasta kirjoitella jostakin, et on ”sairasta meininkiä”. Joku järki kirjoituksissakin pitäisi olla.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit