IS: Sanna Marin suosii kalleimman tason exclusive-ökylimusiineja

Ilta-Sanomien mukaan entinen pääministeri Sanna Marin (sd) on taittanut matkoja viime aikoina ökytason limusiinikyydeillä.

Tyypillisesti exclusive-tason limusiineihin lukeutuu S-sarjan Mercedeksiä tai BMW:n 7-sarjalaisia.

IS:n selvityksen mukaan yhdensuuntainen kuljetus esimerkiksi Helsinki-Vantaan lentoasemalle voi bisneskyydillä maksaa 70–80 euroa ja kalleimman tason limusiineilla jopa parisataa euroa.

Sanna Marin on nykyään Tony Blair -instituutin strateginen neuvonantaja ja ammattipuhuja.

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
4 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Peppi
Peppi
1 vuosi sitten

Nyt kehtaa leveillä. SDP:n jäsenenä ja pääministerinä ei kehdannut. Säälittävä tyrkky tuokin …

Olli
Olli
1 vuosi sitten

Pissa noussut päähän.

Leena
Leena
Vastaa  Olli
1 vuosi sitten

Valitettavasti näin on käynyt. Oikeastihan tuo on vain hallintotieteiden maisteri ja Kataisen ohella huonoimpia pääministereitämme. Naiseutensa ja hyvän brändäyksen avulla nousi suosioon, ei osaamisensa avulla. Liian suuret luulot on itsestään ja voipi vielä pudota korkealta. Köyhän kansan edustaja tuo ei ole. Itsestään vain välittää. Osa on jo huomannut tämän, osa ei ideologiansa vuoksi suostu uskomaan, että tämä oli kupla.

Ikävä totuus
Ikävä totuus
1 vuosi sitten

Täytyyhän suuren maailman luokan staran ajella hienoilla limusiineilla. Niin kauan kuin sitä riemua kestää.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit