Kohukaunotar Sofia Belórf omien sanojensa mukaan ryhtynyt ”kesäkuurille” jo nyt. Tämä on sikäli erikoista, sillä Sofialla ei juurikaan näytä liikakiloja tai rasvaa olevan.
Belórf on julkaissut viime aikoina Instagram-tilinsä Stories-osiossa kuvia ja videoita, joiden perusteella voisi luulla, että hän on lopettanut kiinteän ruoan syömisen lähes kokonaan.
Dieetistä huolimatta Sofia on käynyt ravintoloissa.
– Kiva olla omalla ”kesäkuurilla” ja katsoa ja haistella vierestä, Sofia kirjoitti Instagram tarina-päivityksessään, jossa eräs toinen henkilö nappasi käteensä rasvaista pizzaa.
Sofia julkaisi myös kuvan omasta annoksestaan, joka koostui pelkistä tomaateista, joiden sekaan oli lisätty basilikaa.
– This is me… Sofia kirjoitti.
– MUTTA will be worth it!, hän jatkoi ja lisäsi tarina-kuvan yhteyteen hastagin #kesä2023.
Instagramin perusteella hän on ryystänyt myös kahvia suuria määriä vatsan täytteeksi.
Syömishäiriö?
Belórf tuntuu olevan vähän väliä erilaisilla kuureilla. Tämänlainen käytös voi olla merkki siitä, että Sofialla saattaa olla jonkinsortin syömishäiriö.
Toivottavaa olisi ettei Sofia mainostaisi kyseistä mallia seuraajilleen, sillä nuoret naiset saattavat saada vaikutteita epäterveellisistä elämäntavoista.
Lue myös: Onko Sofia Belórfilla rahat vähissä? – Tyhjentää komeroaan merkkivaatteista!
Tukholmassa asuvaa miljoonaperijääkin metsästävä Belórf on viime aikoina jatkanut designer-vaatteidensa myyntiä second hand -myymälässä.
Lisäksi hän on jakanut Instagramissa yhteistyössä tehtyjä alusvaatekuvia.
– Komiat kalsongit, tuore UMK-voittaja Käärijä kommentoi Sofian alusvaatejulkaisua.
Lue myös: Sofia Belórf keikistelee alusvaatteisillaan eroottisella videolla
Sometti kampaajalla
Gekkosen lukija bongasi Belórfin hiljattain kampaamossa, jossa hän sielläkin viihtyi luuri kädessään.
Katso kuva alta.

Lue myös:
Kova on otsaluu… Ei opi ikinä mitään uutta. Toistaa samoja asioita vuodesta toiseen..luulis jo väsyttävän.
samoja valheitaan ja virheitään toistaa….
Ja kun ilta saapuu, on aika hoppasta viiniä kitusiin. Mukavasti pöhöttyy ennen kesää hänen ”haastellaan”. Heti kun joku tarjoaa, unohtuu kesäkunnot ja kuola valuu turbohuulista rinnuksille. Ei ole kuntosalilla näkynyt lokkia. Kuinka tyhmänä blörö ihmisiä pitää? Niin sekaisin, ettei itse muista mitä on tullut sanoneeksi.
sitä se vineton kurlaaminen on , lupaukset unohtuu…ja tällä blöröllä niin on tapahtunut ja tapahtuu koko ajan .
Jeps, jeps.
Viimeisen käyttöpäivän ylittänyt, huumetuomittu, julkkis yrittää rahapulassa kertoa terveellisestä elämästä.
Roolimallina todellinen luuseri.
Nakumallina surullisen epätoivoinen esitys,
ei jatkoon.
Hei ihan oikeasti, ei ole kaunotar. blörön salikäynnit ja dieetit kestää sen pari päivää/kertaa, ja ei kuvaa sitä, mitä on oikeasti tehnyt ja syönyt. Ja viinahan se laihduttaa kummasti… Sekaisin kuin seinäkello ja kuvan laadut päin silkkaripersettä. Kuka vielä haluaa mainostaa blörön avulla? Elloskin ilmeisesti sanoi irti ”sopimuksen”. Ei miestä, ei rahaa, ei yhtikäs mitään. Ei blörö ole kuviensa näköinen, joten valehtelua sekin. Toivottavasti kukaan ei ota vaikutteita lokista. Voi käydä huonosti.
Kyllä on Sofia kaunotar. Sinä sen sijaan et ole ja sekös harmittaa.
Luxusnainen-Sofia vastaa tuntemattomalle ihmiselle, jota ei tunne tai ole koskaan nähnyt, ettei tämä ole kaunis. Voi kiesus, naurettavaa, keksi nyt Sofia parempaa.
Voi sua raukkaa… Mä olen kaunis ja musta löytyy myös vikoja, mutta hyväksyn sen. En tarvitse leikkauksia, botoxia, enkä kuvien käsittelyä. Jos yli kolmekymppinen käyttäytyy toisaalta teinin tavoin, toisaalta yli 5-kymppisen tavoin leikkauksineen, niin ei elämä ole terveellä pohjalla. Huono itsetunto on huono itsetunto. PS. Mistä sä tiedät minkä näköinen mä olen? En missään nimessä haluaisi olla blörön näköinen, joten ei harmita. Päinvastoin, olen kiitollinen.
Olet kateellinen rumilus piste.
Taidat luksus olla samanlainen kuin tuo Sofia velkaluksus.
tiedetään että olet raakkuva ruma rantalokki 🙂 ei sinusta kukaan kateellinen ole .
Tämä ”luksusnainen” on yhtä viihdyttävä kuin Blörf itse
Etkö tiennyt että luksusnainen = Sofia itse.
aivan , ja yhtä sekaisin ja varmaan jatkuvalla viini dietilläkin 🙂 kuinka humalassa pitäisi olla et näkisi lokin kaunottarena ?
Sohvi on ihan seko. Sekavia kuvia. Taitaa pian alkava Katiska rassata. Eipä hänen touhuissaan ole ollut muutenkaan mitään järkeä. Terapia olisi paikallaan.