Johanna Tukiaisen, 47, elämä on yhtä vuoristorataa. Keväällä hän erosi pitkäaikaisesta rakkaastaan Veijo Lallista, 64, ja heittäytyi miltei lennosta seurustelemaan lähes 20 vuotta nuoremman Joonas Mäkäräisen kanssa, mutta suhde kariutui parissa kuukaudessa.
Sen jälkeen Tuksu ilmoitti aikovansa lähteä politiikkaan Kristillisdemokraattien riveissä. Helsingin piirin puheenjohtaja Pentti Helin on ilmaissut tukensa hänen jäsenyydelleen puolueessa.
Rakkausrintamallakaan ei ole hiljaista. Joonaksen poistuttua kuvasta vanha tuttu Veijo Lalli on palannut takaisin. Tuksu vahvistaa Seiskalle, että hän on jälleen palannut yhteen Veijon kanssa.
– Vanhassa on vara parempi. Olen yleensä pitänyt miehistä, jotka ovat minua vanhempia, Johanna kertoo Seiskalle.
– Veijo pitää huolta ja se on minulle tärkeää naisena. Asuin monta vuotta Amerikassa ja siellä mies on se, joka huolehtii naisesta. Rakastan Veijoa niin monin eri tavoin, en pelkästään siksi, että hän tarjoaa minulle etelänmatkoja ja kohtelee minua kuin prinsessaa. Saamme kummatkin toisiltamme asioita, joita haluamme, Tuksu jatkaa.
Häitä pariskunta ei kuitenkaan vielä suunnittele.
– Olemme ehtineet olla aiemmin jo kaksi kertaa kihloissa. Mennään päivä kerrallaan.
Johanna avasi Seiskalle myös seksielämäänsä.
– Seksuaalinen intohimo on tärkeää, mutta kaikki himot häviävät nopeasti. Ja varsinkin, jos lompakko on tyhjä, niin sitten se intohimo vasta häviääkin, Tuksu täräytti.
Lähde: Seiska