Seiska: Einö Grön, 85, koki valtavan surun

Laulajalegenda Eino Grön, 85, on kokenut suuren surun. Hänen Marjatta-vaimonsa on kuollut, asiasta uutisoi Seiska.

Lehden virallisista lähteistä varmistaman tiedon mukaan Marjatta kuoli noin kuukausi sitten kesäkuun lopussa. Pari oli naimisissa peräti 62 vuoden ajan.

Marjatta Grön muutti muistisairautensa vuoksi hoitokotiin vuonna 2015. Hän oli Seiskan mukaan kuollessaan 85–86-vuotias. Parilla on avioliiton alkupuolella syntynyt poika.

Floridassa talvet asuva Grön on kertonut vierailevansa Suomessa ollessaan vaimonsa luona usein, vaikka seurustelee ystävättärensä Annen kanssa. Eino on kertonut julkisuudessa, ettei tiennyt enää, tunnistaako hoitokodissa oleva Marjatta-vaimo häntä ja heidän poikaansa.

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
8 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Ej
Ej
1 vuosi sitten

Surullista. Ja surraan eri tavoin.Mutta, mutta paljon koki elämäsään tämä laulaja Einon rouva ? Ei ollut hänellä henkisesti helppoa Einon jutut avioelämän varella ?!! Vaikka aviossa olivat kauan mutta laatu oli hänelle/vaimolle raskasta? Joka valokuvassakin näkyy vaimon kasvoista tilanne haikeus? Hääkuva on onnellisin. Minullehan ei heidän asia muuten kuulu mutta Einoa moitin kovasti. ! Itse Eino nostaa itsensä korkealle ja huolehtivaksi !!??Laulaa hän kyllä osaa mutta avioliitossa uskollisuus ei ollut Einolle KOSKAAN tärkeää..EI KOSKAAN.!!! Hyvää taivasmatkaa Marjatalle! Lepää rauhassa Marjatta. Kauan jaksoitkin!

Veikko Huovinen
Veikko Huovinen
1 vuosi sitten

Eikka on hieno mies. Voimia läheisille!

Miksu
Miksu
1 vuosi sitten

Saattoi olla siru, mutta myös helpotus. Kyllä Eikka hoiti hyvin asiansa vaimoon liittyen. Ei ole väärin, että naislaveri oli. Sitä paitsi en usko, että 85-vuotias mies mihinkään seksiin enää pystyy. Vaimoa kävi tapaamassa loppuun asti ja ihan varmasyi rakasti!

Tuffi
Tuffi
Vastaa  Miksu
1 vuosi sitten

Hoiti hyvin – nyt iäkkäämpänä, se on totta.
’Naiskavereita’ kun oli jo nuoremmalla iällä,
mutta jokainen vetää rekeään…

Miksu
Miksu
Vastaa  Miksu
1 vuosi sitten

Siru=suru

Miksu
Miksu
Vastaa  Miksu
1 vuosi sitten

Ja naislaveri=naiskaveri. Alkaa tuo näkö jo vähän reistaileen.

Miksu
Miksu
Vastaa  Miksu
1 vuosi sitten

Ja varmasyi=varmasti

Ikävä totuus
Ikävä totuus
Vastaa  Miksu
1 vuosi sitten

Ei haittaa. Kaikille näitä pikku virheitä sattuu. Hyvin juttusi ymmärsi. Oli varmasti raskasta, kun vaimo ei enää edes tainnut tuntea Eino puolisoaan.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit