Iholla: Sara Siepin mieli vajosi synkäksi: ajatteli itsetuhoisesti negatiivisen nettikirjoittelun vuoksi

Somevaikuttaja ja ex-missi Sara Sieppi, 29, tähdittää kuluvaa Iholla-sarjaa, jonka tuoreessa jaksossa hän kertoo osallistuneensa nettikiusaamisen vastaiseen kamppanjaan.

Sara suree joutuneensa itse nettikiusaamisen uhriksi. Saralle tuli vanhat muistot mieleen ajoilta, jolloin hän oli juuri eronnut juontaja Roope Salmisesta. Saran asioita puitiin julkisesti mediassa ja somessa.

– Tuli jotenkin semmoset vanhat kummitukset pintaan… Mulla oli silloin vaikea ero, ja siinä oli kaikenlaista. Mä mietin silloin, että onko elämässä mitään järkeä, Sara kertoo.

– Mä mietin, että mitä jos mä otan mun lääkekaapista kaikki mun lääkkeet, mitä siellä on. Niin mitä sen jälkeen tapahtuu mulle, kaunotar jatkaa.

(Juttu jatkuu kuvan jälkeen)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Sieppi (@sarasieppi)

Lue myös: Iholla: Sara Sieppi paljastaa että Roope Salminen laittoi hänelle viestiä tapahtumien jälkeen jotka johtivat juontajan seksuaalirikostuomioon

Sara pohtii ettei hän ehkä olisi pystynyt tekemään mitään sellaista, mutta jo pelkät ajatukset pelottavat.

– Ehkä näin jälkeenpäin on silleen, että mitä helvettiä. En ole kertonut tästä kenellekään, Sara kertoo kyyneleet silmissä.

– En sen eron takia, vaan sen takia mitä kaikkea tuolloin tapahtui, niin olin ihan täynnä. Ja syy siihen, miksi tästä puhun on tuo nettikiusaaminen.

Iholla-sarjan jaksot keskiviikkoisin katsottavissa Discovery+-suoratoistopalvelussa.

Lue myös: ”Vaaleanpunainen unelma” Sara Sieppi viettelee avonaisessa asussa – Katso kuvat!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Sieppi (@sarasieppi)

Lue myös: Suomen koronakasvo Sara Sieppi biletti ilman maskia ystävien kanssa – Seiska julkaisi kuvat

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Sieppi (@sarasieppi)

Lue myös: Valtion koronakasvo Sara Sieppi biletti Seiskan mukaan ilman maskia! – Uutinen sai misskaunottaren ulos somepimennosta: ”Oli isoa biletystä kerta kaikkiaan”!

Kuvat:Instagram

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
9 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
caritas
caritas
4 vuotta sitten

Tornio kutsuu!!!,stadi on liian suuri city tuolle tyrkky silikoniotukselle.

Arzi
Arzi
Vastaa  caritas
4 vuotta sitten

just , ei muuta kuin hyvää meno matkaa….

Kristiina
Kristiina
4 vuotta sitten

Voi Sara! Olet kokonaan itse syypää ”nettikiusaamiseen”, josta jälleen marttyyrina valitit. Loputtoman narsistisellaa tissiesi ja persuksiesi nettimyynnillä saat normaalit, ankaraa arkea elävät ihmiset raivostumaan ja ihmettelemään järjen puutettasi. Mene kerrankin peilin eteen katsomaan rehellisesti tilannettasi. Tajua, että sinun on saatava ammatti.. Saatat ehkä vielä päästä jonnekin opiskelemaan ja hankkimaan oikean sellaisen.. Elä ,niinkuin kaikki opiskelijat; rahan puutteessa kituutellen ja ahkerasti opiskellen. Jos jaksat tämän, saatat päästä töihinkin, matalalla palkalla tosin, mutta kunniallisesti.
Kuvittelet luultavasti vieläkin narsistisesti, että pelkästään loputtomalla tissityrkyttelyllä voit elää mukavaa ökyelämää. Tiedosta, että näin ei ole, aika tekee tihutyötään sinunkin kohdallasi. Lupaan, että ”nettikiusaaminen” kohdallasi loppuu ja sinua voidaan jopa kunnioittaa.

caritas
caritas
4 vuotta sitten

Kai toi itsensä myyminen käy hermon päälle??

Kristiina
Kristiina
4 vuotta sitten

Johan tuli ominta Saraa, eli itkua tuhman nettikirjoittelun vuoksi. Miksi ihmeessä pitää esitellä utareitaan jatkuvasti netissä, Ei mikään ihme, että kansa on lopen tympääntynyt, ehkä joitakin ýksinäisen lemmen harrastajia lukuunottamatta. Ei yli 10 vuotta sitten saatu misseys ole ammatti!

Arzi
Arzi
Vastaa  Kristiina
4 vuotta sitten

Siitä tuli ”julkisuuden” kirous…sara spiidas jossain tyrkky tarinassaan et joku muusikko yritti hyödyntää uraansa hänen julkisuudellaan , et mitä ? Julkkis ehkä torniossa , mut… siis vaikka toi imelä sieppo kuin tyrkyttää itseensä joka lööppiin ja tuuttiin niin ei se oo julkkis , idiotismiksi sitä sanotaan . Voi tyttö parka , kauas on pitkä matka !

Korkeakoulutettu
Korkeakoulutettu
Vastaa  Kristiina
4 vuotta sitten

Minua huolestuttaa mitä lääkkeitä siellä kaapissa on. Julkisuuden henkilön on nyt vaan kestettävä negatiivinenkin palaute. Julkisuudessa kun ei ole pakko olla. Minä kunnioitan sitä, että näistä julkkiksista Sara sentään on hankkinut omistusasunnon. Ei asu toisten nurkissa ja elätettävänä. Ajoittain vaan on käyttäytynyt ei aikuismaisesti ja niistä varmaan negatiivinen palaute. Viimeisin tuo maskimallina olo, biletti ilman maskia. Kyllä minäkin saan väliin negatiivista palautetta johtavalta ylilääkäriltämme ja asiakkailtani, mutta en ole päiviäni sen vuoksi ajatellut päättää. Kukaan meistä ei ole täydellinen. Virheistä oppii.

Arzi
Arzi
Vastaa  Korkeakoulutettu
4 vuotta sitten

Voi sara miten järkyttävää taas , pahoititko mielesi ?

Sanna 22v.
Sanna 22v.
Vastaa  Arzi
4 vuotta sitten

Nyyh..Nyyh… Ja tätä riittää.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit