Sara Sieppi on taas uuden muuttorumbadraaman keskellä. Kaunottaren rakas, jalkapalloilija Pyry Soiri, on yllättäen joutunut jättämään kreikkalaisseura Athens Kallithean, kun hänen sopimuksensa purettiin syyskuun alussa yhteisymmärryksessä.
Asia selviää AKFC:n kotisivuilta. Suomessa asiasta uutisoi ensimmäisenä Suomifutis.com -sivusto.
Julkkispari on aiemmin asunut Romaniassa, minne Pyry siirtyi HJK:sta tammikuussa 2024.
Heinäkuussa 2024 hän jatkoi uraansa Ateenassa, Kreikassa. Sieppi on pysynyt uskollisesti hänen rinnallaan, minne tahansa muuttolaatikot ovat heidät vieneet, ja hän on vuokrannut pariskunnalle kodin jokaisesta uudesta kohteesta.
Soirin tulevaisuus kentillä on vielä täysin auki, mutta varmaa on, että Sara joutuu jälleen kerran miettimään, missä päin maailmaa hänen pitää seuraavaksi opetella tilaamaan kahvinsa paikallisella kielellä.
Pariskunnan suhde paljastui vuonna 2022.
Ei voi olla totta, kaikista sitä saadaan otsake aikaiseksi, et muka suhdekriisi…..Ai kauheaa…kyllä he vaan ovat edelleen onnellisesti yhdessä.