Sara Siepiltä koskettava päivitys juhannuksena: ”fillis on aika yksinäinen”

Sometähti Sara Sieppi kertoo viettäneensä juhannusta tänä vuonna Torniossa mökillään. Samalla ex-missi muistuttaa seuraajiaan siitä, että on ihan ok viettää juhannus yksin kotona.

– Harmittaa, etten oo muistanut aikaisemmin muistuttaa, että juhannuksiakin on erilaisia ja on ihan ok olla vaan kotona!! Sieppi aloittaa.

– Eli vaikka et oo kavereiden kaa festareilla tai kaveriporukan kaa rellestämässä mökillä, niin meitä muitakin juhannustyyppeja löytyy. Mä vietin sen perheen kaa ja nyt selaan yksin Tik Tokkia sohvalla ja mieskin töissä ulkomailla, hän jatkaa.

– Somen kautta yleensä saa tosi usein sellaisen kuvan, että täälläkin on ollut niin upeeta ja ihanaa (ja niin siis onkin), mut silti fillis on aika yksinäinen, vaikka en haluaiskaan just nyt olla missään muualla (okei mun miehen kainalossa), mut some tekee mielelle sen, et pitäis muka olla kaikkialla kaikkien kanssa ja yksin oleminen tämmösinä päivinä on vähän outoa (vaikka ei se oo!!), Sieppi kirjoittaa.

Sara vietti ensimmäisen juhannuksen mökillään. Katso kuvat alta.

Kuvat:Instagram

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
26 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Heikki
Heikki
1 vuosi sitten

Jos on noin vaikeaa ja paha olla niin eikö oikea asia olisi mennä hoitoon. Tämä ei ole oikea paikka terapiaan.

Sari
Sari
Vastaa  Heikki
1 vuosi sitten

Aivan samaa mieltä kuin sinäkin, en voi käsittää mitä ihmettä ihmiset purkavat omaa pahaa oloaan johonkin julkkikseen! Psykiatrit on sitä varten, eikä mikään Gekkosen kommenttipalsta tai juorupalstat.

törkee
törkee
Vastaa  Sari
1 vuosi sitten

osui ja upposi, mutta toi Heikki taisi tarkoittaa et siepon pitäis mennä terapiaan eikä tänne pillittää tuntojaan!

Sari
Sari
Vastaa  törkee
1 vuosi sitten

Eihän Sara Gekkoselle tuntojaan pura! Heikki kirjoittaa vielä; ”Tämä ei ole oikea paikka terapiaan.

mari
mari
Vastaa  Heikki
1 vuosi sitten

Aivan, jatkuvaa itkua ja valittamista, hirveetä ulinaa joka viikko!
Ei taida ollakkaan elämä niin ihgua ja mageeta kuin somessaan postailee.
Mut kiva et herkut ja mässyt maistuu vaikka harmittaakin….

Sari
Sari
Vastaa  mari
1 vuosi sitten

Fiksu ihminen jättää seuraamatta, eikä räävi jossain Gekkos kommenttisivuilla.

Mika
Mika
1 vuosi sitten

No mutta eikös sitä Juhannusta yleensä vietetä Sulhon kans jos sellainen on.

Sari
Sari
Vastaa  Mika
1 vuosi sitten

Ai niinkö, mun Sulho tai oikeaamin aviomies on esim. töissä koko Juhannuksen. Et silleen…

Sari
Sari
Vastaa  Sari
1 vuosi sitten

Siis oikeammin ei oikeaamin. Tiedän muuten muutaman muunkin pariskunnan, jotka eivät vietä sattuneesta syystä Juhannusta keskenään, vaikka ovat aviossa. Ei se mikään kummajainen asia ole!

Katrina
Katrina
1 vuosi sitten

”…harmittaa etten aikaisemmin ole huomannut muistuttaa”

Mikä ihmeen maailman muistuttaja tämä Kaakomon varamissi kuvittelee olevansa? kuvitteleeko se että että on ainoa joka on keksinyt tällaisen maailmoja kaatavan totuuden, että kukaan muu ei ymmärrä mitään jos ei hän ole kertomassa?

Semminkin kun tuo ”muistutus” pälähti varamissin mieleen siinä vaiheessa, kun hän sai muutaman arvostelevan viestin siitä, että kehuu taas ylenpalttisella sukujuhannuksellaan. No Onneksi sentään tällä kertaa ei purskahtanut itkuun

Sami
Sami
Vastaa  Katrina
1 vuosi sitten

Samat vanhemmat mammat Saraa haukkuen, kun oma elämä ei näytä kiinnostavan.

Ikävä totuus
Ikävä totuus
Vastaa  Sami
1 vuosi sitten

En tiedä onko vanhempia mammoja, mutta tuota järjetöntä haukkumista en ymmärrä. Sara Sieppi elättää itsensä somevaikuttamisella, siksi hän on koko ajan julkisuudessa. Hyvin on tienannut vaikka tulot on laskussa. Uusia somevaikuttajia tulee koko ajan.

Sara Sippi elättää itsensä. Ei elä miesten kustannuksella, kuten moni julkkis tekee. Siitä pisteet hänelle. En ole hänen ihailijansa, mutta tämä kiusaaminen alkaa olla sairasta.

Ikävä totuus
Ikävä totuus
Vastaa  Ikävä totuus
1 vuosi sitten

Siis Sara Sieppi. Valvominen näköjään haittaa kirjoittamista.

Joopa Joo ja seli seli
Joopa Joo ja seli seli
Vastaa  Ikävä totuus
1 vuosi sitten

Seli seli.oot tainnu juopotella niin. että et näe kirjaimiakaan kunnolla.kova krapula nääs

Ikävä totuus
Ikävä totuus
Vastaa  Joopa Joo ja seli seli
1 vuosi sitten

Anteeksi nyt kovasti, mutta minä en käytä alkoholia. Hauskaa pidettiin kyllä mökillä lasten ja siskoni perheen kanssa. Kaikkien ihmisten ei tarvitse käyttää alkoholia pitääkseen hauskaa. Ja valvottiin, kun oli paljon juteltavaa. Muisteltiin omaa lapsuutta ja uitiin sekä grillattiin. Koskaan ei ole ollut krapulaa, joten en tiedä miten se vaikuttaa. Sinä voisit kokeneena siitä kertoa. Tiedän sitten jatkossakin välttää alkoholin käytön.
Mukavaa kesää!

Joopa Joo ja seli seli
Joopa Joo ja seli seli
Vastaa  Ikävä totuus
1 vuosi sitten

Voi mitä jeesustelua.pitkä sepustus.seli seli.Sorbusta varmaan mennyt monta pulloa.

Outi
Outi
Vastaa  Ikävä totuus
1 vuosi sitten

just, hyvin sanottu toi sara sippi 🙂 !

Kati
Kati
Vastaa  Katrina
1 vuosi sitten

Ihan selvästi tuolla ihmisellä on paha olla, on nimittäin AINA Saraa haukkumassa.

Tuffi
Tuffi
Vastaa  Katrina
1 vuosi sitten

Aamun ’avautuminen’ tälläkin kirjoituksella!

Erika
Erika
1 vuosi sitten

Terapeutti sieppo, ”yksin” mökillä mutta hirveästi ruokaa, herkkuja sekä kattauksia useammallekkin! Ihgua ja upeeta ihan yksin joo, ei mee läpi eikä uppoa. Voihan juhannus kyynel…

Heikki
Heikki
Vastaa  Erika
1 vuosi sitten

Itse syönyt kaikki uskoisin. Kyllä huomaa kaikesta, että ruoka ja herkut on tärkeitä hänelle.

Japi
Japi
Vastaa  Heikki
1 vuosi sitten

Heikki vois mennä kans terapiaan, kun näyttää olevan niin paha olla!

Sami
Sami
Vastaa  Heikki
1 vuosi sitten

Ei tuo syöminen mikään uskon asia ole! Sarallahan oli vanhemmat, sekä veljensä ja siskonsa mökillä! Hei haloo, herätkää jo tyhmät! Kunnon mies ei hauku ketään julkkisnaista, mutta ainahan noita ”mikkihiiriä” löytyy…

Ikävä totuus
Ikävä totuus
Vastaa  Sami
1 vuosi sitten

Ehkä näitä miehiä harmittaa, kun ei ole mitään mahdollisuuksia misseihin.

jorkka
jorkka
Vastaa  Ikävä totuus
1 vuosi sitten

Ei harmita, upeampia ja itsestään huolta pitäviä naisia on kauppakeskuksissa , lenkillä ja kuntosaleilla (joissa sieppo ei käy) ihan riittämiin, ja he eivät ole tympeitä nokkapystyssä kulkevia missejä! Osaavat keskustella ja kivaa seuraa muutenkin 🙂 Lenkille ja salille vaan, ei helle haittaa!

Kati
Kati
Vastaa  Erika
1 vuosi sitten

Siinä toinen, eikä osaa edes lukea tai ymmärrä lukemaansa.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit