Sanna Marin antoi tylyt pakit Seiskan toimittajalle Linnan juhlissa: ”Ei, ei…”

”Sanna Marin tyly käytös äimistyttää”, kirjoittaa Seiskan toimittaja.

Entinen pääministeri Sanna Marin säihkyi kuvankauniissa asukokonaisuudessa Presidentinlinnassa.

Seiskan mukaan hän piipahti lyhyesti Atriumissa sen jälkeen, kun oli kätellyt presidenttiparin. Marin antoi vain muutaman nopean haastattelun tiedotusvälineille, ennen kuin hän poistui vaivihkaa paikalta ja suuntasi syvemmälle Linnan uumeniin. Ennen Atriumista poistumistaan Sanna kohtasi Seiskan reportterin, jota hän tervehti iloisesti sanomalla ”Moi, moi”.

Tämän jälkeen Seiskan toimittaja esitteli itsensä sekä edustamansa median. Kun Sanna tajusi, että kyseessä on Seiska-lehden toimittaja, hänen naamansa venähti.

Seiskan toimittaja kysyi tämän jälkeen haastattelua, johon Sanna vastasi ”Ei, ei” ja poistui rivakasti paikalta.

Marin saapui Linnan juhliin yksin, ilman kampaajarakastaan Joni Willbergiä.

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
3 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Ikävä totuus
Ikävä totuus
8 kuukautta sitten

Onkohan Seiskan toimittajilla edes koulutusta? Aika moukkamaisesti käyttäytyvät.

Jonttu
Jonttu
8 kuukautta sitten

Sanna antoi haastattelu MTV3 Alec Neihumille, joka on erittäin asiallinen ja kohtelias haastattelija. Hyvä haastattelu. Sen sijaan Seiskapazzkan paparazzit stalkkaavat ja zoomaavat hänen takapuoltaan salaa ja vaanivat milloin missäkin kysellen törkykysymyksiään. Sannan käytös ei todellakaan ollut kylmää vaan täysin ymmärrettävää, kun sanoi ettei anna Seiskalle haastattelua.

adjutanttiwannabe
adjutanttiwannabe
8 kuukautta sitten

Eiköhän tuo Seiskan alkuperäisjutusta kopioitu lyhennelmä kertonut itsessään jo kaiken oleellisen.
Tietyt toimittajat/ mediat ovat jo ihan omalla käytöksellään aikaansaaneet luottamuspulan Marinin ja ko. toimijoiden välillä.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit