Viimeistä kertaa Miss Helsinki -kisoja järjestävä somevaikuttaja ja yrittäjä Rosanna Kulju täyttää tänään 30 vuotta.
Kulju nousi aikoinaan julkisuuteen Miss Helsinki -kilpailusta, jonka voittajaksi hänet kruunattiin vuonna 2015.
Rosanna julkaisi Instagram-tilillään eilen hehkeän synttärijulkaisun, jossa hän poseeraa avonaisessa juhla-asussa, drinkki kädessään.
-Ilmoitus-
– Hyvää synttäriä minä! 00.00 pärähtää 30 täyteen ja nyt juhlitaan, Rosanna julisti.
View this post on Instagram
Missikaunotar on saanut paljon onnitteluita faneilta sekä julkkiksilta.
– Onnea upea sinä, mahtavaa iltaa sinne, kirjoittaa Rita Manninen.
– Onnea upeus, toivottaa Piritta Hagman.
– Sä oot upea! Onnea, hehkuttaa Niko Saarinen.
-Ilmoitus-
Synttärionnitteluita ovat lähettäneet myös mm. Martina Aitolehti, Kerttu Rissanen, Bea Toivonen, Erika Helin, Laine Bruce ja Ina Mikkola.
LÖYSI UUDEN RAKKAUDEN
Rosanna paljasti toukokuussa löytäneensä elämäänsä uuden miehen.
– Niin se elämä vaan yllätti ja toi mun eteen henkilön joka vei multa jalat alta heti ja joka vie kokoajan uudestaan ja uudestaan.
-Ilmoitus-
Rosanna kertoi myös, että miestä ei hänen somessa tulla näkemään.
– Hän ei tule näkymään mun somessa meidän molempien yksityisyyttä kunnioittaen, mutta mun sydän pakahtuu tästä onnesta ja halusin siksi kertoa sen teillekin, Rosanna kirjoitti.
View this post on Instagram
-Ilmoitus-
Miks mainostaa jotain ukkoo ding dong vaan tällekin tyrkylle.Possun nokka .
Vanhan näköinen 30 vuotiaaksi. Drinkit vaikuttavat.
Höpöhöpö