Petri Tykältä karu kuva jouluna!

Ex-pari Karita Tykkä ja Petri Tykkä erosivat viime keväänä, minkä jälkeen kumpikin on käsitellyt tilannettaan julkisesti. Petri julkaisi äskettäin Facebookissa kirjoituksen, jossa hän kutsui avioliittoa Karitan kanssa ”elämänsä suurimmaksi virheeksi” ja kuvasi yli 20 vuotta kestäneen jakson olleen sekä henkisesti että fyysisesti uuvuttava. Samassa yhteydessä hän kuitenkin totesi, että ilman tuota ”elämäni suurinta virhettä” hänellä ei olisi elämässään tärkeintä rakkautta, jolla hän viittaa parin vuonna 2010 syntyneeseen Luca-poikaan.

Lue lisää: Petri Tykältä raju purkautuminen avioliitosta Karitan kanssa – ”Elämäni suurin virhe”

Karita on puolestaan kommentoinut tilannetta Instagramissa.

– Kysyitte miten jaksan… En käytä energiaani enää menneeseen – se ei määritä minua. Rauha syntyy, kun lakkaa palaamasta paikkoihin, joissa ei kuulu enää olla, Karita kirjoitti somessa aiemmin tällä viikolla.

Petriltä karu kuva jouluna

Jouluna Petri julkaisi Facebookissa kuvan, jossa näkyy lähes neulaseton, niukasti koristeltu ”joulukuusi”.

– Joulu 39 asteen kuumeessa ei ihan ole sitä mitä etukäteen toivoin. Toivottavasti teillä muilla on mukava ja rauhallinen joulu, mies kirjoitti kuvan yhteyteen.

Ei ole tiedossa, onko kuva Petrin omasta kuusesta.

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

guest
0 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit